Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb S.Ahmed Arvasi | Türk İçtimai Irkı Geliştirilmelidir.  TÜRK İÇTİMAİ IRKI GELİŞTİRİLMELİDİR

  «İçtimaî ırk» kavramından ne kastettiğimizi kâfi miktarda açıkladığımızı sanıyoruz. Siyasî istismarlara fırsat vermemek şartı ile «içtima ırk» bir vakıa olarak değerlendirilebilir.

  Her millet temsil ettiği «tipik içtimaî ırkını» ve özelliklerini beden eğitimi (ve çok iyi etüd edilmiş spor programları ile kendine uygun estetiğe ulaştırılmalı kültür ve sanat faaliyetleri ile önce «tipini» kendi milletine sonra bütün dünyaya sevdirebilmelidir.

  Türk şiirlerinde hikâyelerinde masal ve destanlarında «Türk tipini» çizen ve işleyen ne sevimli ifadeler vardır. «Hilâl kaşlı» «ceylân gözlü» «gonca dudaklı» «servi boylu» Türk kızları ile «boğa göğüslü» «kurt belli» Türk delikanlısı biçimindeki ifadeler daha niceleri ile beraber Türk'ün bizzat kendi «kollektif tasavvurunda» bulduğu «Türk içtimaî ırkının» özellikleridir.

  Türk tipini korumak ve geliştirmek için çok uzak coğrafî alanlara dağılmış Türk çocuklarını birbirleri ile evlenmeye teşvik etmelidir. Yeryüzüne dağılmış vatan çocuklarını evlilik bağları ile üstüste katlamalı «dar bölge» «aşiret» ve «etnik» gayretlerle birbirlerine kız alıp vermeyen Türk çocuklarını birbirleri ile evlenmeye «özendirici» tedbirler alınmalı Türk içtimaî ırkı «kan ve soy birliği» şuuru ile güçlendirilmelidir. Bu birliğin değeri asla küçümsenmemelidir.

  Öte yandan yabancı milletlerin kız ve oğulları ile evlenmenin teşviki önlenmeli bu konuda «kamuoyu» uyanık tutulmalıdır. Bir Germen - Türk bir Amerikan - Türk... karması nesillerin her iki millete de fayda sağlayamayacağı ortadadır. Kaldı ki bu suretle doğan nesillerin şahsiyet gelişimi ve intibakı zorlaşmakta bizzat bu şekilde doğan kimseleri «mutsuz kılacak» komplekslere sebep olmaktadır.

  Başka milletlere ve ırklara düşmanlık duyguları hiç şüphesiz sapıklıktır. Ama kendi «ırkından» ve millî özelliklerinden utanıp «yabancı ırklardan» damızlık arayan kimselerin «eksiklik «duygularını» hiç de normal karşılamıyoruz. Her «içtimaî ırk» kendi özellikleri içinde güzeldir.

  Gözlerinin çekikliğinden utanıp estetik ameliyatla bir Avrupalıya benzemeye özenen bir Uzak-Doğulu; derisinin rengini beyazlaştırmak için bilmem hangi teknikten faydalanmak için Amerikalı ve Avrupalı ilim ve fen adamlarından «meded uman» siyah derili kemerli burnunu bilmem kimler gibi «yukarıya kaldırmaya» çalışan bilmem hangi zavallı yalnız kendisi adına acınacak bir durumda değildir. Burada bir milletin bir ırkın eksiklik duygularına kapılarak etine kemiğine derisine saçına ve tırnağına kadar «kendine yabancılaştığının» dramını görebilmek gerekir.

  «İçtimai ırk özellikleri» beşeriyete renk getiren kültür ve medeniyetlere kendine has bir atmosfer kazandıran orijinal değerlerdir. Kur'an-ı Kerim'e göre: «Renklerimizin birbirine uymaması Allah'ın âyetierindendir»(Er-Rûm âyet: 22).

  Türk milliyetçisi Türk içtimaî ırkını benimser sever ve sevdirirken ailesini de bu espri içinde kurmaya çalışır. Kozmopolitlikten hoşlanmaz. Bununla beraber başka «içtimaî ırkları» da Allah'ın birer «âyeti» olarak değerlendirir.

  Alıntıdır.

  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.
  Çocuklar uyurken sessiz olunurZiyaretçilere, Gizli İçerik! ölürken değil.!

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bu adam kim hangi gazete de yazıyor?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Türk çocuklarının birbiriyle evlendirilmesi gerektiğini savunan bu yazar kendisinin Kürt olduğunu unutmuş herhalde.

  Aramızda Türk olmayıp Türk dostu olanlar da var tıpkı seyyid Ahmet Ziya Gökalp gibi.. Demek ki farklı ırklar tehdit oluşturmuyor. Asıl Türk'e düşman olanlardan uzak durmak lazım. Onlar Türkler'den bile çıkabiliyor.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Var da biz mi evlenmedik hacı amca. :Eh bul bari de evlenek. Hatta Esra Erol tarzı program kur beya.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Seyyid Ahmet Arvasi Türk - İslam mefkuresini külliyat haline getirmiş ve Cumhuriyet sonrası milliyetçiliğin İslamla uyumunu işlemiş 1988 yılında uçmağa varmış kişidir.Kendisi Kürt değil Arap asıllıdır Seyyid'dir.Ayrıca Ziya Gökalp'de Türk oğlu Türk'tür.Fikir sahibi olmadanbilgi sahibi olmamak gerekir.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş