Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Suay Karaman: KİM İHRAÇ EDİLMELİ?

  Kökleri Kuvayi Milliye’den gelen ve eşsiz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi günümüzde köklerini ve ilkelerini yok sayarak savrulmaktadır. 2010 yılında yönetime gelen yöneticiler partinin adına “Yeni CHP” demekle işe başladılar ve ne kadar ulusalcı ne kadar Atatürkçü varsa parti dışında bırakmaya özen gösterdiler.

  Yeni CHP’nin yeni genel başkanının akıllara durgunluk veren şu söylemleri ne yazık ki ulusalcı ve Atatürk ilkelerine bağlı olanları uyandırmaya yetmedi: “Laiklik tehlikede değil diyemem çünkü altını dolduramam.” “Yargı içinde cemaatçi kadrolaşma vardır demeyi doğru bulmuyorum.” “Sabahattin Ali’yi CHP öldürdü 1930’ların CHP’si değiliz.” Medyanın desteğiyle tüm başarısızlıkları başarı olarak lanse edilen yeni genel başkan 8 Mart 2012 tarihinde Siyaset Meydanı adlı televizyon programına katılarak “yeni anayasa etnik kökenlere ve inançlara saygılı olmalıdır. Anayasada etnik kimlik tanımı yapılmaması gerekir. Üst kimlik olarak ‘Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı’ tanımının yapılması uygun olur” demişti.

  Ufku dar olan yeni genel başkanın yönetimindeki CHP’de Atatürk ilke ve devrimlerinin bekçisi olmak istemeyenler “Kemalizm’i zihinlerden ve partiden sileceğiz” diyenler Atatürk’ü Koruma Yasası’na gerek olmadığını söyleyenler 10. Yıl Marşı’mıza Andımıza ve anayasadaki Türklük tanımına karşı çıkanlar Atatürk’e dil uzatanlar Dersim’i katliam olarak kabul edenler özür dilenmesini isteyenler Seyid Rıza’nın olmayan onurunun geri verilmesini isteyenler sözde ermeni soykırımının tanınmasını isteyenler bulunmaktadır. Yeni CHP’de Kürtçülük ırkçılık mezhepçilik yapanlar cirit atmaktadır.
  PKK terör örgütünün avukatı Atatürk milliyetçiliğini kaldıracağız diyen TR 705 kodlu Sezgin Tanrıkulu genel başkan yardımcısı yapılıp milletvekili seçtiriliyor. Atatürk’e kefere diyen oğlu da Ensar vakfında ders veren İslamcı Mehmet Bekaroğlu kadın kotasından seçtirilerek genel başkan yardımcısı yapılıp ardından milletvekili seçtiriliyor. 7 Haziran 2015 seçiminde “oyumu HDP’ye verdim” diyen AKP bürokratı Murat Özçelik genel başkan yardımcısı yapılıp milletvekili seçtiriliyor. Abdüllatif Şener’in Türkiye Partisi’nin kurucularından Yasemin Öney Cankurtaran genel başkan yardımcısı yapılıyor. Bu haddini bilmez kadın Türk Ordusunun Güneydoğu’daki PKK terör örgütüne karşı yaptığı operasyonlara ilişkin skandal ifadeler kullanıyor.
  PKK’lı teröristlere “eylemci” tanımlaması yapan ve bunu “hukuk diliyle konuşuyorum” diye komik bir söylemle geçiştiren Şenal Sarıhan milletvekili seçtiriliyor. Şenal Sarıhan TR 705 kodlu Sezgin Tanrıkulu ile birlikte 1997 yılında ABD’den Robert Kennedy Ödülü almıştı. ABD’den alınan ödüllerin boşuna verilmediği anlaşılmaktadır. Hergün şehit haberleri gelirken PKK teröristlerini korumak kollamak ve “eylemci” demek verilen hangi görevin gereğidir?
  Cumhuriyet karşıtı ve Atatürk düşmanlarının CHP’den milletvekili yapılmasını alkışlayacaksınız ama Ömer Faruk Eminağaoğlu gibi saygın ve yurtsever bir hukukçuyu partiden ihraç etmeye kalkacaksınız. İşte burada düşünmek gerekiyor eğer halen aklınız size hizmet edebiliyorsa…

  Ömer Faruk Eminağaoğlu’na yöneltilen suçlamalar şöyle: “Çözüm süreci mevzuatı aleyhine hukuksal yolları kullanmayan CHP yönetimi için düşünce açıklamak. Kurultayın süresinde toplanmaması karşısında hukuksal yollara başvurmak. Siyasi iktidarın Cuma namazı saatlerinde devlet memurlarının izinli sayılması konusundaki genelgesine sessiz kalan CHP yönetimi karşısında hukuksal başvuru yollarını kullanmak. Önseçimi yönetmelikle kaldıran CHP yönetimi karşısında hukuksal yolları kullanmak. 1 Kasım seçimlerine yönelik olarak önseçimin yönetmelikle kaldırılamayacağı yolundaki Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yazısının CHP yönetimince milletvekili adaylarının ve kurultay delegelerinin bilgisine sunulmadığını böylece milletvekili adaylarının yasa ve tüzüğe aykırı olarak belirlendiğini açıklamak.”

  Yargıç savcı ve avukat olarak hukuk ve demokrasi alanında büyük başarılara imza atan AKP iktidarına karşı cesaretli bir şekilde mücadele eden asla meslek ilkelerinden ödün vermeyen Ömer Faruk Eminağaoğlu hakkındaki partiden kesin ihraç istemi yanlıştır taraflıdır ve hukuksuzdur. Çünkü saygın hukukçu Eminağaoğlu’nun istemleri parti hukukunu tüzük hükümlerini uygulamaya yönelik hak arama üyelerin ve örgütün haklarının korunması kapsamındadır. Eminağaoğlu’nun davranışları yazıları mahkemelere açtığı davalar ve parti yönetimine ilettiği talepleri disiplin soruşturmasını gerektiren fiillerden sayılamaz. Bunlar her parti üyesinin temel hakkıdır yazılan yazılar açılan davalar tamamen savunma ve hak arama kapsamındadır. Bu yüzden ihraç kararı haksızdır ve hukuksuzdur.

  Yasal anayasal hukuksal başvuru yollarını kullanmak hak arama özgürlüğünü kullanmak yasal anayasal hakları kullanmak suçlanma gerekçesi yapılabilmiştir CHP yönetimi tarafından. Bu adımların CHP’yi hedef alan değil CHP ilke ve değerlerinin yaşatılması için atıldığını göremeyen bir CHP yönetimi vardır. Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunlardan kurtulması için CHP’nin ayağa kalkması CHP’nin sorunlarından kurtulması CHP’nin kendi ilke ve değerlerine sahip çıkması gerekmektedir. Ancak CHP yönetimi CHP’nin kendi ilke ve değerleri için yapılan emek katkı ve mücadeleyi dışlamakta bunu ihraç nedeni olarak görmektedir.

  İhraç için CHP yönetimi tarafından gösterilen nedenler kabul edilebilir nitelikte değildir. Bir üyenin kendince yanlış gördüğü bir konuda açıklamalar yaparak parti yönetimini ve üyeleri uyarmasını uyarıların dikkate alınmaması durumunda ise hukuksal süreci başlatmasını yasaklayan bir CHP yönetimi ile aydınlığa ulaşmak olanaksızdır. Demokrasi dışında bir tavır sergileyen CHP yönetimi için 20 Nisan 1653 tarihinde İngiliz General Oliver Cromwell’in (1599-1658) tarihi şekillendiren 50 söylevden biri sayılan mecliste yaptığı konuşmanın en sonu geçerli olur: “Şimdi derhal defolun.”
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  18 Nis 2016
 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ufku dar olan yeni genel başkanın yönetimindeki CHP’de Atatürk ilke ve devrimlerinin bekçisi olmak istemeyenler “Kemalizm’i zihinlerden ve partiden sileceğiz” diyenler Atatürk’ü Koruma Yasası’na gerek olmadığını söyleyenler 10. Yıl Marşı’mıza Andımıza ve anayasadaki Türklük tanımına karşı çıkanlar Atatürk’e dil uzatanlar Dersim’i katliam olarak kabul edenler özür dilenmesini isteyenler Seyid Rıza’nın olmayan onurunun geri verilmesini isteyenler sözde ermeni soykırımının tanınmasını isteyenler bulunmaktadır. Yeni CHP’de Kürtçülük ırkçılık mezhepçilik yapanlar cirit atmaktadır.

  Kaynak:Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  CHP “Şimdi derhal defolun.”


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Suay Karaman: Bir Kere
  Konu Sahibi Çupakabra Forum İlk Kurşun Yazarları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 23.Nisan.2016, 18:59
 2. Suay Karaman - 2015 Umutları
  Konu Sahibi Leydihan Forum Köşe Yazıları (Eski)
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 14.Ocak.2015, 03:36
 3. Suay Karaman: Suç Duyurusu
  Konu Sahibi Çupakabra Forum Köşe Yazıları (Eski)
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 27.Kasım.2014, 16:45
 4. Suay Karaman: Oylarımız
  Konu Sahibi Çupakabra Forum Köşe Yazıları (Eski)
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 04.Haziran.2014, 16:11
 5. Suay Karaman: Gidici
  Konu Sahibi Can Forum Köşe Yazıları (Eski)
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 12.Ocak.2014, 04:51

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş