Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Suay Karaman: Taciz, tecavüz

  Ülkemizin gündeminden düşmeyen terör olaylarının yanı sıra günlerdir çocuklara yönelik taciz olayları da gündemin ilk sıralarında yer almaktadır. Her gün gelen şehit haberleri toplumun içini kanatırken her türlü iğrençliklerin bir bir ortaya çıktığı çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olayları da toplumu derinden sarsmaktadır. Ülkemizde her ay Adli Tıp Kurumu’na 650 çocuk istismarı olayı gönderilmektedir. Çocuklara yönelik cinsel istismar suçlamasıyla açılan dava sayısı 2006 yılında 2.415 iken 2011 yılında 16.830 olmuş ve 2014 yılında 24.825 sayısına ulaşmıştır. Ülkemizde cinsel tacize maruz kalan çocukların oranı en az %25 seviyelerindedir. Türkiye’nin dünyada çocuk tacizi özellikle cinsel taciz sıralamasında üçüncü sırada yer alması geleceğimiz adına ürkütücüdür. Hergün yeni bir olayın ortaya çıktığı ülkemizde Ensar Vakfı gibi kuruluşlar korunmaktadır. Birbirilerine düşman gibi görünen cemaatler tarikatlar gruplar iş tacize tecavüze gelince kenetlenmekte ve destek mesajları vermektedir.

  “Her Bir Uzuv İçin Okunması Münasip Olan Şifa Ayetleri” kitabının yazarı Cübbeli Ahmet Hoca denen şarlatan din tacirini tek başına kaçak sarayda ağırlayan Tayyip Erdoğan ile bu şarlatanı evinde ziyaret eden başbakanın tutumları olayı gözler önüne sermektedir. Bilim insanları yerine din tacirleriyle görüşmenin sonuçları taciz ve tecavüzde gelinen durumun tesadüf olmadığının kanıtıdır.

  Bilal Erdoğan’ın “eşimden sonra en çok görüştüğüm kişi Ensar Vakfı başkanı” söylemi Tayyip Erdoğan’ın Ensar Vakfı genel kurullarına sık sık katılması meşhur “enkaz” açıklamasının yapıldığı Ensar toplantıları anılarda yerini korumaktadır. Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde Karaman’a ziyareti sırasında çok sayıda çocuğun tecavüze uğradığı evlerin sahibi olan Ensar Vakfı’nca “Ümmetin medar-ı iftiharı hoş geldiniz” pankartıyla karşılanması nasıl bir olayla karşı karşıya olduğumuzun ve ülkeyi yönetenlerin konumunun resmidir.

  Adana’da dini eğitim veren Furkan Vakfı’nda Eylül 2015 tarihinde yaşanan işkence olayının ardından şimdi de taciz skandalı yaşandı. Vakıfta gönüllü olarak din dersleri veren bir üniversite öğrencisi 12-13 yaş arasındaki üç erkek öğrenciye güreş yapma bahanesiyle cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla geçtiğimiz günlerde tutuklandı.

  Niğde’nin Çiftlik İlçesi Azatlı Beldesi’ndeki Azatlı Küllüce Ortaokulu’nda görev yapan Türkçe öğretmeni 12 kız öğrenciyi taciz ettiği suçlamasıyla tutuklandı. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü’nce öğretmen hakkında idari soruşturma başlatıldı.

  Çorum’da 7 yaşındaki bir çocuğa babası amcası ve ağabeyi tarafından beş yıl süreyle tecavüz yapılmıştır. İfadesinde insanlıktan utandıran iğrenç şeyler söyleyen çocuk amcasının babasının ve ağabeyinin beş yıl içinde ayrı ayrı 60’dan fazla kez olmak üzere kendisine tecavüz ettiklerini anlatmaktadır.

  Bu şahıslar önce tutuklanmış ve sonra “esneklik nedeniyle kızlık zarı bozulmamıştır” raporu gelince ve çocuğun psikolojisi iyi değildir raporu alınınca tutuksuz yargılanmalarına karar verilerek topluma salınmışlardır. Bu durumdaki bir çocuğun psikolojisinin iyi olmayacağı çok açıktır ama toplumun bu tip olaylara bakışı son derece yanlıştır. Kızın babasından hamile kaldığı ortaya çıkınca tekrar tutuklama gerçekleşmiştir. “Babanın öz kızına şehvet duyması haram değildir” diye fetva veren Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu bu olay hakkında ne düşünmektedir? Din ile uyutulan toplumlarda böyle saçma söylemlerde bulunulması her türlü tacize ve tecavüze yol açmaktadır.

  Ülkemizde çocuklara yönelik cinsel istismarda özellikle ensest ilişki çok yaygındır ama gizlenmektedir. Ensest ilişki tüm toplum ve kurumlar tarafından şiddetle kınanmalıdır ve ceza yasası değiştirilerek özellikle çocuklara taciz ve tecavüz suçlarına verilen ceza arttırılmalı af kapsamı dışında tutulmalıdır. Aynı şekilde kadınlara karşı yapılan taciz ve tecavüz suçları da bu kapsamda değerlendirilmelidir. Doğal olarak bu konuda eğitim de çok önemlidir.

  “Dindar nesil yetiştireceğiz” söyleminin ardında ve dinin emrinde devlet yaratmanın sonucunda laiklik ilkesinden sapılarak dinci bir merkeze oturtulan günümüzdeki eğitim sistemi ile bu tacizlerin önlenemeyeceği çok açıktır. Anlamadığımız bir dille yapılan din eğitimi ve dini gereklerin yerine getirilmesi sonucunda bir takım sapkın kişiliklerin daha kolay ortaya çıkması kaçınılmazdır. Öncelikle her türlü dini ibadetin kendi dilimizde Türkçe yapılması gerekir. Çünkü anlayarak yapılan dini ibadet toplumun motivasyonunu arttıracağı gibi neyin ne için ve ne adına yapılacağını da bilmemize yarayacaktır. Bu suretle dini hedefinden saptıran yobazlar ile din tacirlerinde en az yarı yarıya azalma olacaktır.

  Arapça kutsal bir dildir o yüzden Kuran Arapça okunur diyenlerin Ensar Vakfı’nın 2014 yılında Kürtçe Kuran bastığından haberleri bile yoktur belki de unutmuşlardır. Açılım bahanesiyle Kürtçe ezan okunması da belleklerdedir. İran Malezya gibi Müslüman ülkelerde ezanın Arapça değil kendi dillerinde okunduğu da bilinmelidir.

  Ensar Vakfı’nın toplantılarında cumhuriyete enkaz diyenlere haremi savunanlara din adına ve Tanrı adına yaptıkları tüm kirli işleri tacizleri tecavüzleri yolsuzlukları örtmek isteyenlere karşı bilimin ışığında örgütlü mücadele yapılması kaçınılmazdır.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  — 3 Nis 2016 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Okurken midem bulandı. Allah'ım çocuklarımızı sen koru bu pisliklerin elinden..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Suay Karaman: Bir Kere
  Konu Sahibi Çupakabra Forum İlk Kurşun Yazarları
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 23.Nisan.2016, 18:59
 2. Suay Karaman: Suç Duyurusu
  Konu Sahibi Çupakabra Forum Köşe Yazıları (Eski)
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 27.Kasım.2014, 16:45
 3. Suay Karaman: Oylarımız
  Konu Sahibi Çupakabra Forum Köşe Yazıları (Eski)
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 04.Haziran.2014, 16:11
 4. Suay Karaman: Gidici
  Konu Sahibi Can Forum Köşe Yazıları (Eski)
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 12.Ocak.2014, 04:51
 5. Suay Karaman | Yassı Kafalılar
  Konu Sahibi Sürmenaj Forum Köşe Yazıları (Eski)
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 16.Aralık.2013, 15:17

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş