Selfie için protez kol üretildi

Selfie çılgınlığına yeni bir boyut kazandıracak icat ortaya çıktı: Protez kol...


Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle başlayan 'selfie' çılgınlığı beraberinde 'selfie çubuğu'nu getirmişti. Müzeler ve statlarda yasaklanmasına rağmen popülaritesini bir türlü kaybetmeyen 'selfie'de yalnızlığa birebir gelecek icat daha ortaya çıktı.
Protez el ile selfie

Justin Crowe ve Aric Snee isimli iki kafadar tarafından üretilen insan eli şeklindeki bu protez el çılgınlığa yeni bir boyut getirdi. Protez kolu 'selfie çubuğu'na çevirmekteki amaçlarının yalnız insanlara yardım etmek ve onların yalnızlık hissini gidermek olduğunu belirten kafadarlar sosyal medyada da günün konusu oldu. Bazı kullanıcıların eleştirini alan diğerlerinin ise takdirini kazanan ürün özellikle 'yalnız tatile çıkanlar' için en yaratıcı ürün seçildi.
2013'ün viral hikayesi

Bu icat 2013'ün viral hikayelerinden birini akıllara getirdi. Sevgilisini gittiği her yerde el ele takip eden Rus fotoğrafçı Murad Osman'ın dünyanın çeşitli bölgelerinde çektiği bu fotoğraflar sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.
İkili beraber çıktıkları dünya turu boyunca hep bu konseptte poz vermiş sonrasında hatırı sayılır bir üne kavuşmuştu. İki gezginin konseptini anımsatan bu aletin normal selfie çubuklarının yerini alıp almayacağını ise zaman gösterecek. Yine de protez selfie kolu 2015'in en yaratıcı icatlarından biri oldu bile...