Ankaraya Yakın Gezilebilecek Yerler
Ankaraya Yakın Gezi yerleriAnkaraya Yakın Gezilebilecek Yerler

Yedigöller
Ülkemizin nadide şehirlerinden birisi olan Bolu alanlarında bulunan ve yedi adet gölden oluşan milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir. Gerçek huzun ve doğa ile iç içe bir yer arıyorsanız buraya mutlaka bayılıcaksınız. Her mevsim ayrı güzel olan bu bölge her zamanda sizi kendisine aşık edicek. Doğa severlerin doğa fotoğrafcılarının çok sevdigi bir milli park olan Yedigöller'de sessizlik doğallık ve huzur sizi bekliyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Amasra
Ayandon fırtınasından kocakari soğuklarına kestane karasından pastırma yazına kadar iklim ve coğrafyanın el ele yaşandığı harika bir liman kentidir Amasra. Denize doğru bir kulaç gibi atılmış yarımada ve adaları ile hep doğadan gelecek olan ve ona verilecek olan nimetlerin kalesidir.Gizli bir cennettir Amasra.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Kızılcahamam
Roma döneminden beri kullanıldığı bilinen Kızılcahamam kaplıcaları Türkiye çapında ün kazanmıştır. Kızılcahamam genellikle Soğuksu Milli Parkı kaplıcaları otelleri maden suları tarihi yerleri ve festivalleri ile tanınır. Şifa merkezidir. Termal suları pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Ankara'ya yakınlığı nedeniyle özellikle hafta sonları çok sayıda günübirlikçi turist ağırlar. İlçe içindeki çok sayıdaki lokantalar Ankara'dan gelen misafirlere ve kaplıca ziyaretçilerine hizmet verir.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]