1. Ankaraya Yakın Hafta Sonu Tatil Yerleri
  Ankaraya Yakın Tatil Yerleri Nereler
  Ankaraya Yakın Hafta Sonu Tatil Yerleri Hakkında Bilgi  Beypazarı / Cırcırlar Konağı

  İpek yolu üzerindeki İnözü Vadisi’nde 150 yıllık konak. Adını da dokumacılıkta kullanılan “çırçır” aletinden alıyor. Mekanın işletmecisi Ahmet Alpaslan. Ankara’ya 100 kilometre uzaklıkta olan Konak geleneksel bir Beypazarı evi. Odalarda gaz lambasıyla uykuya dalıp kuş cıvıltılarıyla uyanıyorsunuz. Toplam beş oda mevcut. İki dönümlük büyük bir bahçesi var. Beypazarı güvecini yaprak sarmasını 80 katlı ev baklavasını Beypazarı kurusu gibi yerel yemekler sunuyor.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Abant / Abant Palace

  Abant Gölü’ne karşı yemyeşil ormanlık bir alanda. Yürüyüş ve bisiklet gezisi çok zevkli. 133 standart oda 29 süit ve bir kral dairesi var. Köroğlu Vitamin Göl Lobi ve Pub Bar olmak üzere beş barı mevcut. Abant Gölü’nün kenarındaki restoranı 570 kişilik. Türk ve Fin hamamı sauna masaj jakuzi solaryum kapalı yüzme havuzu fitness merkezi tenis voleybol basketbol sahası ve bilardo gibi imkânlar da var. Ankara Esenboğa Havalimanı’na 230 km. mesafede.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Akçakoca / Diapolis Otel

  Ankara’nın denize en yakın noktası. Başkente 270 km uzaklıkta. 15 yıllık bir aile işletmesi. İsmini Akçakoca’nın tarihteki adı Diapolis’ten alıyor. 67 odası var. Yemekler Bolulu aşçılar tarafından hazırlanıyor. Otelde uzman masörler çalışıyor her türlü fitness aleti var. Açık ve kapalı yüzme havuzları sauna ve jakuzi de var. 140 kişilik cep sineması gayet modern.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Kapadokya / Peri Tower

  1997-1998 Ağa Han mimarlık ödülüne sahip. Dört tarafı açık bir tepede. Peribacalarının yer aldığı Nar Kasabası ve Gülşehir’e bakıyor. Geniş bir bahçesi ve açık havuzu var. 126 odalı. Şarap tadımı da yapılabiliyor. Sauna hamam ve fitness salonu var. Ankara’ya 300 km uzaklıkta.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Kızılcahamam / Patalya Thermal Resort

  Soğuksu Milli Parkı’nın içinde Ankara’ya 86 km. uzaklıkta. Bütün odalarda termal su kapalı ve açık iki termal havuzu var. Tesiste dört futbol sahası 3 tenis kortu 2 basketbol bir voleybol sahası bulunuyor. Trekking foto safari ve paintball için birebir. Ormanlık alanda kros pisti var. Güzellik merkezi hamam ve saunalardan oluşan bir kür merkezi üç restoran ve bar hizmet veriyor.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Yükleniyor...Ads