Ankaranın Doğal Güzellikleri nelerdir
Doğal Güzellikler Ankara


Ankaranın Doğal Güzellikleri

Elmadağ Kayak Merkezi

Kayak Merkezi Elmadağ’ın kuzey yamaçlarında 1500-1850 m. yükseklikler arasında bulunuyor. Pistler ağaçsız ve alpin çayırlarla kaplı. Karasal iklimin hüküm sürdüğü merkezde kayak sezonu Ocak-Mart arasında ve kar kalınlığı 30-60 cm. 548 metre uzunluğunda saatte 720 kişi kapasiteli bir adet teleski mevcut. Pist kolay ve orta zorluk derecelerinde. Ankara’ya 26 km. uzaklıkta.


KIZILCAHAMAM MİLLİ PARKI
İç Anadolu coğrafyasında Kuzey Anadolu’nun gür ve ormanlık bölgelerine geçiş kuşağında yer alan Kızılcahamam Milli Parkı; iki ana vadiye açılan pek çok yan dere ve vadiler arası düzlüklerden meydana gelen jeomorfolojik bir yapıya sahip.

Park alanı üzerinde doğal görünüşünü koruyan karaçam sarıçam meşe ve kavak ağaçlarından oluşan ve alt flora türleriyle zenginleşmiş bir orman dokusu bulunuyor.

Yaban domuzu ayı kurt tilki geyik sansar ve akbabalar sık görülebilen yaban hayvanları. Cafe restoran gibi tesislerin yer aldığı parkta bungalowlarda da konaklayabilirsiniz. Ankara’ya 78 km. uzaklıkta.

ÇUBUK BARAJI
Baraj çevresindeki ormanlık alan içinde gazinolar piknik yerleri yürüyüş alanları ve kır kahveleri bulunuyor. Motor gezileri içinde elverişli olan baraja belediye otobüsü ile gitmek mümkün.
Ankara’ya 12 kilometre uzaklıkta.