Eşimin 30 yaş doğum günü için sürpriz bir şeyler planlamıştım. Bir aşamasında da onun ailesini yemeğe çağırmıştım. Çok uğraştığım bir dolu yemek sonrası bitap düştükten sonra sıra peçetelikleri yapmaya gelmişti. Kayınvalidemden 3 yaş fotoğrafını alıp 3’ten 30’a konsepti yapmaktı isteğim. Tuvalet kağıdı rulosundan peçete halkası nasıl yapılır araştırmalarımdan sonra şimdi sizlerle paylaştığım sonuç çıktı ortaya.. Ailecek çok beğenildi. Hem yapımı kolay hem ucuz hem de çok şık bir peçete halkası elde ettim. Farklı özel günler için de uygulanabilir tabii sizin hayal gücünüze kalmış.

Yaparken fotoğraf çekmeyi akıl edemediğim için adımları internetten buldum. Son hali fotoğraflı olan yani bizimkisi

1 Adım :
Rulomuzu ölçüsüne göre eşit paraçalara ayıracak şekilde ölçülendiriyoruz. Tüm tuvalet kağıtlarının ölçüsü aynıdır. Biz eşit 4 parça şeklinde kalemle işaretledik. Yapacağınız peçete halkası sayısına göre tüm rulolarınızı işaretlemelisiniz.


2 Adım :
Rulolarımızı işaretlediğimiz yerden makas yardımıyla kesiyoruz.

3 Adım :
Kestiğimiz her bir halkayı dilerseniz kumaş dilerseniz kurdela ile slikon tabancası yardımıyla kaplıyoruz. Fotoğraftaki kumaş ancak ben kurdele kullanmıştım. Masa örtümle uyum olan bir renk seçmiştim kahverengi.


4 Adım :
Eğer sadece kumaş ile kaplayacaksanız işlem 3 adımda hazır. Ben biraz daha süsleme yapmak istediğim için kurdela kapladıktan sonra kahve rengi ile uyumlu bir kaç ton açığında aldığım kartonları eşimin fotoğrafına uygun ölçülerde kenarı tırtıklı makasla kestim. Eşimin fotoğrafını silikon tabancası ile kartona kartonu da peçete halkasına yapıştırıp 10 dakika kurumasını bekledim. İşte sonuç sizce de çok şık değil mi?


alıntı.