Eskimiş rendelerinizden aksesuarlık yapın

Mutfağınızın bir köşesinde eskimiş paslanmış ya da keskinliğini kaybetmiş bir şekilde duran rendelerinizden harika bir aksesuarlık yapabilirsiniz.
Bazen eşyalar zamanın ve kullanım şekillerinin etkisiyle eskir yıpranır ya da kullanım alanındaki özelliğini kaybeder. Düzenli olarak veya çok fazla yemek pişiren kadınların karşılaştıkları sorunlardan biri de mutfak malzemelerinin eskimesidir.
Bu malzemelere en iyi örnek olarak rende verilebilir. Sizin de eskiyen ve artık mutfakta kullanılamayacak bir rendeniz varsa ufak dokunuşlarla onu oldukça dekoratif bir aksesuarlığa dönüştürebilirsiniz. Bunun için;
Malzemeler

Eskimiş rende
İstenilen renkte rendenizin üzerinde sabit kalabilecek bir boya
Bez parçası
Gazete
Nasıl yapılır

Öncelikle rendenizi temiz bez parçasıyla toz ve kirden arındırın. Daha sonra rendenizi bir gazetenin üzerinde istediğiniz renk boyayla boyayın. Boyanın türüne göre (örneğin sprey boyaysa 10 dakika akrilik veya yağlı boyaysa yarım saat) kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra istediğiniz küpe ve kolyeyi zevkinize göre rendenin üzerinde konumlandırın. Vintage bir tasarım yaparak elinizdeki imkanları değerlendirmeniz işte bu kadar kolay!