Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Sevgililer Günü’nde en çok alınan hediye

  Sevgililer Günü’nde en çok alınan hediye

  Yapılan online bir araştırmaya göre Sevgililer Günü'nde en çok satın alınan hediye kıyafet ve mücevher.


  GittiGidiyor Türkiye'deki tüketicilerin Sevgililer Günü'ne bakış açısını ve bugün ile ilgili düşüncelerini ortaya koyan dikkat çekici bir araştırma yaptırdı. GittiGidiyor'un araştırma şirketi DORinsight'a yaptırdığı "Sevgililer Günü Araştırması”nda dikkat çekici sonuçlar ortaya çıktı. Erkeklerin kadınlardan daha bonkör olduğunu ortaya koyan araştırmaya göre en fazla tercih edilen hediyelerin başında ise kıyafet bulunuyor.
  Online olarak yapılan "Sevgililer Günü Araştırması”na 7 bin 824 kişi katıldı. Araştırma kapsamında katılımcılara Sevgililer Günü hakkında düşünceleri ve Sevgililer Günü planları soruldu.
  En çok alınan hediyeler: Kıyafet ve mücevher

  Araştırma sonucuna göre sevgilisi veya eşi olanların yüzde 68'i Sevgililer Günü'nü kutlamayı düşündüğünü dile getirdi. Genel katılımcı sıralamasında sevgilisine veya eşine hediye almak isteyenlerin ilk 5 sıradaki hediyeleri ise yüzde 18 ile kıyafet yüzde 12 ile mücevher yüzde 11 ile parfüm yüzde 8 ile saat yüzde 5 ile ayakkabı ve yine yüzde 5 ile seyahat-tatil oldu.
  Geriye kalan yüzde 36'lık kesim ise bu özel günde sevdiklerine; kozmetik çikolata kitap çanta elektronik eşya şal-eşarp-fular cüzdan küçük ev aletleri Spa – masaj otomobil spor malzemeleri hediye çeki makyaj malzemesi evcil hayvan video oyunları ve kemer gibi hediyeler almayı tercih ettiklerini dile getirdi. Katılımcıların yüzde 5'i ise hediye almayı düşünmediklerini belirtti.
  Erkekler kadınlara oranla daha bonkör

  Araştırmanın bütçe boyutunda ise katılımcılarımızın hediyelere ortalama 269 TL ayırdıkları gözlemlendi. Bu bütçe ortalamaları cinsiyet dağılımına göre incelendiğinde; erkeklerin Sevgililer Günü'nde aldıkları hediyeler için ortalama 291 TL kadınların ise 227 TL ayırdığı görüldü. Erkeklerin yüzde 37'si 250 TL ve üzeri bütçe ayırırken kadınlarda bu oran yüzde 27 oldu.
  Yalnızlar bu özel günde hiçbir şey yapmıyor

  Ankete katılan katılımcılardan sevgilisi veya eşi olmayanlara Sevgililer Günü'nde ne yapmak istedikleri sorulduğunda yüzde 65'lik kesim hiçbir şey yapmak istemediklerini dile getirdi. Geriye kalan kesimin yüzde 20'si Sevgililer Günü'nü evde veya Yalnızlar Partisi'ne giderek kutlamayı tercih ediyor. Yüzde 15'lik kesim ise bu günü tek başına veya arkadaşları ile kutlama yaparak geçirdiklerini belirtti.
  Yalnızlar kendilerini çikolata ve kitapla şımartıyor

  Sevgililer Günü'nü yalnız geçiren katılımcılarımızın yüzde 57'si kendine özel bir hediye almak istemediğini belirtirken kendilerine hediye alıp şımartmak istediklerini söyleyen katılımcıların ise ilk iki tercihi çikolata ve kitap oldu.
  İnternetten alışverişi tercih etmeyen neredeyse yok

  Araştırmanın diğer bulgularına göre hediye ve kişisel alışverişlerini internet üzerinden yapmayanların oranı sadece yüzde 9. Geri kalan yüzde 91'lik kesim ise internetten alışveriş yaptığını ifade etti.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Benim için sıradan bir gün. Kimisi eve kapanıp sevgiim yok diye ağlar ben ise varlığından bile haberdar değilim. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  "Araştırmanın diğer bulgularına göre hediye ve kişisel alışverişlerini internet üzerinden yapmayanların oranı sadece yüzde 9."

  İşte o %9 dan biri benim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş