Yaz Aylarında Kedilerin Beslenmesi...Yaz aylarında özellikle yağ oranı yüksek olan mamalardan kaçınmalıyızyoğun yağ içerikli olan mamaları kedilerimizin tüketmesi metabolizmasının hızlanmasına sebep olacaktır buda kedimizin vücüt içi ısısının armasına sebep olacaktır.Kedinizin metabolizmasının hızlanması ayrıca karaciğer kalp ve böbrekle ilğili pek çok probleminde ortaya çıkmasına zenim hazırlayacaktır.Yaz aylarında eğer kedimizi kuru mama ile besliyorsak çok sıcak günlerde veteriner hekimimizden uygun bir diet ve mama önermesini isteyebilirsiniz. Her ne kadar önermesekte pek çok kedi sahibi kedilerini ev yemeği ile beslemekbu yüzden ev yemeği ile beslemedede mutlaka protein dengelenmiş ve yağ oranı azaltılmış yemekler tercih edilmelidir.

Ev yemekleri insanların damak tadın göre hazırlanmış yiyeceklerdir ve bunlar içerisinde baharatlar ve tuz içermektedir bunlar kedimizin midesine zarar verebilir.

Yaz aylarında diğer dikkat edilmesi gereken bir konuda kedimizin sıvı tüketimidir. Sıcaklık nedeniyle kedimizini su ihtiyacıda artmaktadır. Eğer kedinizin az su tükettiğini düşünüyorsanız yapabileceğiniz birkaç yöntem var. Eviminizin muhtalif yelerine su kabı koyarak kedimize suyu daha fazla hatırlatabiliriz ikicisi ise kedilerin akan suyu daha fazla sevmeleri üzerine düşünülen bir cihaz var piyasada bulabileceğinizbu cihazda suyu sürekli devir daim yaparak kedimizi cevzetmektedir. Diğer bir yöntem ise içeriğinde %95 oranında sıvı ihtiva eden mamaları vermekdir ancak bu tür mamaları vermeden önce mutlaka kedimizin günlük ihtiyaçlarını belirleyip veteriner hekiminize danışarak onun önerdiği uygun mamayı kedimize vermeliyiz.