Hayvan yetiştirme va bakımının en önemli konusudur. İnsan yavrusu büyüme döneminde 22 sene gibi uzun bir zaman kullanmaktadır. Bu dönemde ailenin yapacağı beslenme ile ilgili hataların zaman içinde telafi edilebilmesi mümkündür. Oysa petiniz ilk 6 aya kadar çok hızlı 8. aydan sonra giderek yavaşlayan ve maksimum (iri ırklar) 14 aya varan bir süre içinde büyüme dönemini geçirip ergin olmaktadır. Bu dönemde yapacağınız ufak bir beslenme hatası petinizin tüm ömrüne etki edebilecek arazlar oluşturabilir. Bizler bu dönemde hata yapmamak için sizlere profesyonel ve kaliteli kuru mamaları öneriyoruz.

Niye Profesyonel ve Kaliteli Kuru Mama?: Bir mamanın kalitesini belirleyen etken içerisindeki proteinin % oranı değildir. Çünkü bunun bir standardı vardır. O standardın altında ya da üstünde mama üretilemez. Mamanın kalitesini belirleyen etken proteinin kaynağıdır. Ucuz ve kalitesiz mamalarda protein kaynağı da ucuz ve kalitesizdir. Petinizin bu mamaları sindirebilmesi ve faydalanabilmesi şansı daha azdır. Oysa profesyonel ve kaliteli kuru mamalardaki protein kaynağı sizin sofralarınızdakinin aynısıdır. Mamanın kalitesini anlamak istiyorsanız petinizin dışkısına bakın. Kalitesiz ve ucuz mamalarla beslenme sonrasında petiniz daha çok dışkılayacaktır. Çünkü metabolizmasının kullanacağından daha çok atık vardır. Oysa profesyonel ve kaliteli mamayla beslenen hayvanda dışkılama yediğine oranla daha azdır. Çünkü daha çok kullanılmış ve sindirilmiştir.

Tüm dünyadaki Veteriner Hekimler ve bizler artık hastalığın ilerlemesini engellemek ya da tedavisine yardımcı olmak amacıyla reçete diyetler kullanıyor ve öneriyoruz. Tecrübelerimizin bize gösterdiği şudur ki; sağlıklı hayvanda maksimum genetik büyüme ve sağlık hasta hayvanda ise tedaviye maksimum yardım sağlamaktadır. Petinizin bir Sumo güreşçisi mi yoksa J.Claude Van Damme gibi mi olmasını istersiniz. Karar ve sorumluluk sizindir....