Amerika nar bülbülü (Turdus migratorius) öz ötücüler (Passeri) alt takımından karatavukgiller familyasına ait bir kuş türüdür.

Özellikler
T. m. migratorius 23-28 cm uzunluğunda 11.9-13.7 cm kanat açıklığında ve ortalama yaklaşık 77 gr ağırlığındadır. Baş kara amber siyahından griye değişir beyaz göz yayları ve beyaz kaş bölgesi vardır. Boğaz siyah çizgilerle beyazdır ve karın ve kuyruk örtü tüyleri beyazdır. Gaga değişkence koyu bir uçla çoğunlukla sarıdır. Bacaklar ve ayaklar kahverengidir. Eşeyler benzerdir ama dişi hafif bir kahverengi renkli baş kahverengi üst parçalarve daha az parlak alt parçalarla erkekten daha soluktur. Genç erişkin erkekten renk olarak daha soluktur ve göğsünde koyu noktalar ve beyazımsı kanat örtü tüyleri vardır.

Alt türler
7 alt türü vardır bunlar:
* T. m. migratorius
* T. m. nigrideus
* T. m. achrusterus
* T. m. caurinus
* T. m. propinguus
* T. m. confinis
* T. m. phillipsi

Davranış
Çoğunlukla gün esnasında aktiftir ve geceleyin büyük sürülerde toplanır. Diyeti omurgasız hayvanlara (Kanatlı böceklerin larvaları ve tırtıllar gibi) meyveler ve küçük yumuşak meyvelere dayanır. Üç-beş açık mavi yumurta dişi tarafından yalnız kuluçkaya yatırılır. Yumurtalar 14 günden sonra kırılır ve civcivler yuvayı bir iki hafta sonra bırakır.