Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Deri Böceği Hakkında Bilinmesi Gerekenler...

  Deri Böceği Hakkında Bilinmesi Gerekenler...


  Deri böceği beslenebilmek için hayvansal ürünleri kemirir. 6 bacaklı kanatlı yapılıdır pamuksu sık tüylü görünümü vardır. Deri böcekleri gözle görülebilecek büyüklüktedir. Yaklaşık olarak 8-10mm arasında değişen boyları vardır. Bazı türleri dış alanda bazıları iç alanlarda yaşar. Deri böceğinin uyuza neden olan türü çok ufaktır gözle görülemez. Bu böcekler senede 4–5 defa üreme yaparak çoğalırlar. Deri böcekleri evde fabrikada mağazada konfeksiyon gibi alanlarda sık görülebilir. Renk olarak sarı kızıl kahve tonlarındadır. Çok güçlü ağız ve çene yapısı olan böcek yumuşak metal parçalarını da kemişebilir. Deri böceği en çok 1 sene kadar yaşayabilir bıraktıkları yumurtalar 1–2 hafta içerisinde olgunlaşır ve açılır. Yumurtadan ilk önce larva çıkar. Uyuz böceği türü deri altına yerleşir ve geceleri şiddetli artan kaşıntı ile kendini gösterir. Uyuz böceği insanda deri altında hayvanda deri üzerinde yerleşik yaşar.

  Sıcak alanlarda yaşamayı seven böcek kış aylarında pasif yaşar. Deri böceği türüne göre ilaçlama yapılır eşyalar üzerinde olan deri böcekleri kokulu sıvı püskürtme yöntemi ile ilaçlanır. İnsan ve hayvan derisi üzerinde parazit yaşayan deri böcekleri için doktor tavsiyeli ürün ve ilaçlar kullanılır. Evde deri böceği varsa kendi imkânlarınızla yapacağınız ilaçlamalar etkili sonuçlar vermez. Deri böceği ilaçlaması için ilaçlama şirketimizden yardım almalısınız. İlaçlama konusunda sizlere hizmetin en iyisini vermek bizim işimizdir.

  Deri böceği nasıl ilaçlama yapılır?

  Deri böceği ilaçlamasını kesinlikle ilaçlama firmasına yaptırmalısınız. Kendi imkânlarınızla yapacağınız ilaçlama etkili sonuç vermez. Deri böceği ilaçlaması kokulu sıvı ilaçlarla püskürtme yöntemi ile yapılır. İlaçlama esnasında evde insan bulunmamalı alan 4–5 saat kapalı tutulmalıdır.

  Deri böceği nasıl beslenir?

  Deri böceği beslenmesinde hayvansal ürünler kullanır. Farklı türlere sahip olan böceğin deride yaşayan türleri insan kanı ile beslenir. İç ve dış alanda yaşayabilen böcek deri eşyalar hayvansal ürünler içerisinde yuva yapar ve yaşar.

  Deri böceği nasıl üreme yapar?

  Deri böcekleri üremesini yumurtlama yaparak sağlar. Böcek yumurtalarını eşyalar arasına kıyafetlerin kol bacak aralarına canlının derisinde yaşayan türleri deri altına ve üzerine bırakır. Deri böceği 1 yılda 4–5 defa ürer yumurtalar 15–20 gün içerisinde açılır ve böcek larvaları çıkar.

  Evde deri böceği varsa nasıl yok edilir?

  Evde deri böcekleri varsa yok etmek için kesinlikle ilaçlama yaptırmanızda fayda var. Kendinizin alıp uygulama yapacağı ilaçlar böceği öldürmeyebilir çevrenize zarar verir. İlaçlama işini eğitin almış ekipler yapmalıdır izinsiz ilaçlama yapmak ve yaptırmak suç unsurudur.

  Deri böcekleri en fazla nerelerde görülür?

  Deri böceğinin en sık görüldüğü yerler deri eşyalar hayvansal nesneler hayvansal gıdalardır. Deri böceğinin bir türü de uyuz böceğidir bu böcek insan ve hayvan derisi üzerinde yaşar ve beslenir. Havaların soğuması ile duraklama dönemi geçiren uyuz böceği ortamın ısınması ile tekrar harekete geçer.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Teşekkürler...
  Eğer rakibin ben isem; bilmeni isterim ki ben vazgeçmeden sen asla kazanamazsın!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş