2 su bardağı ılık süt 2 yemek kaşığı maya (1 paket instant) ve 3 yemek kaşığı toz şeker karıştırıla 15 dk. kabarması için bekletilir.kabaran karışıma 4 yemek kaşığı yumuşak tereyağı4 su bardağı un yarım çay kaşığı tuz ve 1 adet yumurta eklenerek yoğurulur.1 saat mayalanan hamur unlu zeminde açılır.fotoğrafta ince görünüyor lakin hamurun kalınlığı ortalama 15-2 cm olacak.açılan hamurun üzerine 100 gr. yumuşak tereyağı sürülür.sürülen tereyağının üzerine 2 yemek kaşığı tepeleme tarçın 1 su bardağı tozşeker ve 1 çay bardağı çekilmiş fındık serpilir.rulo şeklinde sarılır.hazırlanan rulodan 2 parmak kalınlığında dilimler kesilir.az yağlanmış tepsiye dizilen dilimler 200 c fırında pişirilir.

glazür için;

*2 yemek akşığı tereyağı
*2 yemek kaşığı esmer şeker
*1 çay kaşığı un
*4 yemek kaşığı golden syrup (türkiyede şeker pekmezi deniliyormuş ama nerede satılıyor bilmiyorum.yerine bal kullanılabilir diye umuyorum.)
*1 yemek kaşığı süt

yapılışı

*tereyağı eritilirtozşeker eklenerek eriyinceye kadar karıştırılır.karışıma un eklenerek 5 dk. kadar kavrulur.ocaktan alınan karışıma süt ve golden syrup eklenerek iyice karıştırılır.pişen ve ılıklaşan ruloların üzerine sürülerek servis yapılır.