1964 İstanbul^da doğdu.

1972-79 Madam Olga Özel Bale Okulunda bale solfej ve dekor-kostüm dersleri aldı.

1981-85 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden birincilikle mezun oldu.

1986-88 Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Prof. Devrim Erbil

Atölyesinde Yüksek Lisans yaptı.

1991-93 Dikiş kalıpçılık kurslarına katıldı.

1996 -97 Mimar Sinan Üniverstesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü�nde Prof. Devrim Erbil Atölyesinde Sanatta Yeterlik çalışmalarını sürdürdü. Ayrıca Tekstil Bölümünden de Tekstil Tarihi ve Giysi Tasarımı dersleri aldı.

Kişisel Sergiler:

1988 İsveç Stockholm^de Galeri Puckeln^de ilk kişisel sergisini açtı.

İstanbul^da

1988 Galeri Baraz

1989 Taksim Sanat Galerisi

1991 Uran Kültür ve Sanat Merkezi

1991 The Marmara Braserie

1992 Atatürk Kültür Merkezi

1993 İş Bankası Erenköy Sanat Galerisi

1997 Destek Reasürans Sanat Galerisi

1998 Uran Kültür Merkezi

1999 Büyük Kulüp

2001 Kadıköy Kültür Merkezi Caddebostan

2004 İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Galerisi

2005 İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Platformu

Ankara^da:

1990 Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi

1994 Akbank Kızılay Sanat Galerisi

İzmir Balıkesir Bursa^da:

1991 Yapı Kredi Bankası Sanat Galerisi

1985^den bu güne yurt içinde ve 1993^den bu güne üyesi olduğum uluslar arası ressamlar dernekleri ile Fransa İspanya Belçika Lüksemburg Almanya^da 60 civarında karma sergiye katıldı.

23.DYO Resim Yarışmasında ÖDÜL kazandı.

1992-200 İstanbul Üniversitesi^nde "Soyut Sanat ve Benim Çalışmalarım" konulu on civarında konferans verdim.

Yurtiçi yurtdışında çeşitli firmalarda özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

SOYUT ÇALIŞMALARI

Soyut çalışmaları ilk önce Ekspresif Soyut(duygu) ile Geometrik Soyut(mantık) her bakımdan birbirine zıt iki akımın sentezi ile başladı(1984). Bu çalışmalarını tuvallerinin içindeki ilizyon formun şeklini alarak gerçek boyuta dönüşen yan kenarları değişik şekilli duvara asılarak sergilenebilen tuvalleri ve bunu takibende bu tür tuvallerin arkasına bir yüzey daha eklenmesiyle duvardan kurtulmuş izleyicinin çevresinde dolaşabileceği üç boyutlu tuvallerinin üzerine yapılmış çalışmaları izledi(1989). Bu çalışmalarıyla birlikte 1988^den beri örgü olarak 1991^den itibaren de tasarlayıp kalıbını çıkartıp boyayıp dikerek resimlerinin formunda soft(yumuşak) giyilince fonksiyonel dolaştıkça kinetik heykel-resim-giysileri oluştu. Yine fonksiyonel resimlerinin içindeki formun şeklinde masa sandalye gibi resim-heykelleri vardır(1991). Ayrıca küpe ayakkabı tokası gibi bu tür giysilerinin aksesuarlarını da ilk önce deniz kabuklarını boyayarak(1983) 1991^den itibaren de takı hamurunu şekillendirerek hatta giysilerinin düğmelerini de yaptı. Suni deriden çantalar da tasarlayıp dikip boyadı. Resimlerinin formuna yakın cam vazolar boyayıp 1999^dan itibaren sergilerinde kullandı. 1988^den itibaren her

sergisinin bir giysisi oldu ve sergi boyunca hep bu giysisi ile dolaşarak(galeride bazen yaşamda halkın arasına karışarak) performans çalışmaları yaptı. 1998^den itibaren sergilerinde bu tür giysilerini giyip kombini olan resimlerinin arasında yer almasıyla kompozisyonun tamamlandığı enstalasyon çalışmalarının büyük boyutlu fotoğrafları da yer almaya başladı.

En başından beri bütün çalışmaları hem tek başına kompozisyon olduğu gibi aynı zamanda da tümü iki kontrast akımın birlikteliğinin zaman içinde geçirdiği gelişim değişim ve eklenen yeni kontrastlık halkaları ile birbirinin devamı olarak(modüler mobilyalar gibi) ortaya çıktığından çeşitli guruplar halinde her sergi düzeni bir
enstalasyon çalışması olmuştur.

CARRİCULUM:

1964 Born in İstanbul in Turkey.

1972-79 Studed balet and decor-costume in Madame Olga Private School.

1981-85 Graduated from Painting Department Marmara Universty of Fine Arts with honors.

1986-88 Did her Masters Degree in Painting Department in Fine Arts Faculty of Mimar Sinan Universty.

1996-97 Took courses in Fashion and Textile History in the Textile Department of the same university.

Since her first exhibition in Stockholm in 1988 had 18 one-man exhebitions. İn 1985 participated in more than 60 group exhibitions including her exhibitions as a international group member in France(Nancy Lille Lion) Spain(Valancia)Belgium(Brüxell) Lüxemburg Germany.

1990 won prize in 23th DYO Painting Contest in Turkey. 1992-2000 gave lectures with slide shows and held presentations on "Abstract Painting and Her Works" in University of İstanbul. 1999-2000
performed stand installations for textile companies in international textile fair in İstanbul. Her paintings are in private and corporete collections in Turkey and abroad.

ABOUT HER ABSTRACT WORKS

Her paintings on synthesis of Geometrical and Expressive Abstraction. By the time she developed new chains of synthesis with contrasts. She uses
illusion and real dimension together. Concave-Convex forms in her paintings come into life as three dimensional objects with her oil on canvas(three dimansional) sculptures. She makes up functional and unfuctional objects as part of her chain of synthesis with contrasts. Her functional artworks includes costumes table chair accessories like earings buttons glassware etc. She drawsmoulds sews and paints her costumes and adds a forth dimansion to her concave-convex forms by walking with her costumes as a moving art object. As a being a Kinetic sculpture by herself she gains freedom to enter into daily life somethimes in marketssomethimes in busses taxies etc. and creates a surreal performance.