Konyalı terzi diktiği 5 santimetrelik "mini kot pantolon" ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek istiyor. Sponsor bulursa başvuru yapacak.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Kot tamiri ve dikimi yaptıkları dükkanda 1995 yılından bu yana babası İsa Andaç’la birlikte çalıştıklarını söyleyen Kasım Andaç babasının bir zamanlar ablasına hediye için diktiği küçük kot pantolonlardan ilham alarak en küçük pantolonu dikmek için kolları sıvadığını belirtti.

Andaç babasından daha iyisini yapabileceğini kanıtlamak için "mini kot pantolon" dikmeye başladığını ifade etti.

İlk olarak 5 yıl önce 75 santimetrelik bir kot pantolon diktiğini ve sponsor bulamadığı için Guinness’e başvuramadığını hatırlatan Andaç "Şimdi kot pantolonu daha da küçülterek 5 santimetreye kadar düşürdüm. Normal bir pantolonun yaklaşık 20’de biri boyutlarında bir pantolon diktim. Pantolonun dikişleri ve cepleri makineyle orijinaline uygun şekilde dikildi" dedi.

Sponsor bulması durumunda Guinness’e başvuracağını dile getiren Andaç şunları kaydetti.

"En büyük arzum Guinness’e girerek diktiğim bu kotun dünyanın en küçük kotu olduğunu tescillendirmek. Konya’nın adını tüm dünyada duyurabilmek için yetkililerden sponsor konusunda destek bekliyorum. Tek amacım kot tamiri ve dikiminin ölmediğini göstermek. Seri üretim ve ticari kaygım yok. Peru’da dikilen ve Guinness’te yer alan 75 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük kot pantolonun ardından en küçük kot pantolonun Konya’dan rekorlar kitabına girmesini istiyorum’."

Andaç daha küçük boyutlarda kot pantolon dikmek için çalışacağını da sözlerine ekledi.


ALINTIDIR.