Yerinde Rekor OnayıGuinness World Records hakemleri gerek rekorlarin bizim rehberligimizde ve kurallarimiza uygun olarak gerçeklesmesni saglamak gerekse PR destegi ve aninda onay verebilmek amaciyla dünyanin dört bir yanindaki rekor denemelerine katilmaktadirlar. Rekor denemesinin basarili olmasi durumunda yeni dünya rekorunu aninda duyurma olanagina sahip olan hakemlerimiz basarinin onaylandigini belgelemek amaciyla resmi bir sertifika verebilmektedirler

Rekorunuzun gerçekligini onaylamasi için bir temsilci tutmaniz mümkün. Temsilcilerimiz basinla röportaj yapma ve denemeniz öncesinde esnasinda ve sonrasinda radyo TV ve gazetelere rekorunuza iliskin bilgi verme konusunda iyi egitim almislardir.

Bu hizmet bir ücret karsiligi sunulmaktadir. Seyahat deneme alanina tüm gidis-dönüsler ve gerekiyorsa konaklama masraflari tarafiniza aittir.

Bir hakem talebinde bulunmak için lütfen Izleme Bölümümüze (Tracking Section) Hakem Talebi (Request an adjucator) butonuna tiklayin. Hakem talebinde bulunabilmeniz için öncelikle rekor önerinizin tarafimizca kabul edilmis olmasi ve denemenizi gerçeklestirmeniz için uymaniz gereken kurallarimizi içeren kilavuzumuzun elinize geçmis olmasi gerekmektedir. Basvurunuzun reddedilmis olmasi durumunda böyle bir talebin degerlendirilmesi mümkün degildir.