Bu photoshop dersinde yüzdeki kırışıkları gidermeyi öğreneceğiz. Bunun için kendimize yaşlı bir bayan resmi seçiyoruz. Diğer aşamaları görmek için yazının devamına bakınız.


Öncelikle resmi açıyoruz. Daha gerçekçi bir görünüm kazandırmak için katmanı kopyalayıp bundan sonra yapacağımız işlemleri kopyaladığımız katman üzerinde yapacağız ve iki katmanı birleştireceğiz. Orjinal resme dokunmayacağız.
Kopyaladığımız katmanda iken Healing Brush tool’u seçiyoruz. Tool options bölümüne gelip ayarlamaları gösterildiği gibi yapıyoruz.

Healing brush tool seçili durumdayken kırışıklığın üzerinde mouse’u sürüklüyoruz. Bunu yaptığımız zaman kırışıklığın kaybolduğunu fakat arada renk farkının oluştuğunu görüyoruz. Ancak mouse’u bıraktığınızda bu renk farklılığı otomatik olarak kapatılacak ve kırışıksız doğal bir görünüm oluşacaktır.


Göz altı kırışıklılarını gidermek için patch tool kullanacağız. Göz altındaki bölgeyi seçiyoruz ve alındaki düz bir alana sürüklüyoruz. Göz altındaki kırışıklıklarını yok ettik. Şimdi aynı işlemi diğer göz altı bölgesi için yapıyoruz.


Yüzdeki kırışıklıkları giderdikten sonra işlem yaptığımız katmanın opacity ayarını %60 yapıyoruz. Böylelikle alttaki orjinal resmin olduğu katmanda kırışıklıklar çok az görünecek bu da resmimize doğal bir görünüm kazandıracaktır.
ALINTIDIR.