Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Arrow İstanbul'un Asli Fatihi Çandarlı Halil Paşadır

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  İSTANBUL'UN ASLİ FATİHİ ÇANDARLI HALİL PAŞADIR

  Bülent Ecevit yaptığı açıklamada şöyle dedi şimdi bazıları gene bana sataşacaklar ama varsın sataşsınlar ben bazı saklanan gerçekleri söylemeye mecburum.Türklerde "ulus bilinci"nin gerilemesinin 1453'lerden yani İstanbul'un fethinden başladığını söylemek yanlış olmaz. Artık çok-uluslu bir yapı içinde "devşirme sistemi" egemen olacak Türk öğesi bilinçli bir çaba ile geri plana itilecekti. Fatih Sultan Mehmet'in Çandarlı Halil Paşa'nın boynunu vurdurup yerine devşirme Zağanos Paşa'yı sadrazam yapması bir dönüm noktasıydı.

  Bu olaydan sonra iki yüzyılı aşkın bir süre doğuştan Türk olan hemen hiçbir kimse Osmanlı İmparatorluğu'nda sadrazam konumuna yükselemedi. Fatihin en asil Türkmen beyi Çandarlı Halil Paşanın boynunu vurdurma sebebi bize bu zamana kadar hep yanlış öğretildi (tarih kitaplarında gizlendi). İşte gerçekleri; Fatihin babası 2.murat çekiliyor Fatih geliyor Çandarlı Halil Paşa haber gönderiyor babasına diyor bu tehlike var gel devletin başına burda devletin istikbalini düşünen çandarlı halil paşadır ve babasını getiriyor devleti düzene sokuyor. İkince defa 2.murat hastalanıp çekiliyor düşman devletler hemen ayaklanmak üzere harekete geçiyor Çandarlı Halil Paşa gene haber gönderiyor 2.murata diyor bu çocuk bizi yönlendiremez gel başa 2.murat tekrar göreve geliyor ve osmanlı devleti gene bu büyük tehlikeyi atlatıyor burda devletin istkbalini düşünen gene çandarlı halil paşadır.yani 2 defa azlediyor fatihi.

  2.murat ölünce fatih geliyor başa kendisini iki defa azleden çandarlı halil paşaya kin güdüyor.İstanbulun feth edilme planı yapılıyor bütün fetih savaş strateji planını çizen rahmetli Türkmen kökenli Çandarlı halil paşadır ve fetih tamamlanıyor yani istanbulun asli fatihi ÇANDARLI HALİL PAŞADIR. Fetih tamamlanıyor fetihten sonra Fatih Sultan Mehmet Çandarlı Halil Paşa'yı ve çocuklarını öldürttürüyor.

  Sadece kıskançlık ve ismini gölgelemesin diye yaptırıyor. Öldürtme sebebide neymiş Çandarlı halil paşa bizansa balıkların karnında rüşvet veriyormuş. yani balıkları öldürmüş balıkların karnından bizansa rüşvet vermiş. PEKİ SORMAZLARMI ADAMA? Çandarlı Halil Paşa böyle bir şey yaptıysa fetihten önce neden boynunu koparmadın. Çünkü osmanlıda binbir türlü etrika var. İşte istanbulun asli fatihi ÇANDARLI HALİL PAŞADIR. Milletimiz ha bile 21 yaşında istanbulu fatih feth etti diye gerçek dışı tarihi konuşuyor.Oysa İstanbulun asli fatihi ÇANDARLI HALİL PAŞADIR.

  Bülent Ecevit'e göre; "Türk kökenlileri yönetimden olabildiğine uzak tutma politikası sınırsız iktidar isteğinden doğuyordu. Çokuluslu Osmanlı imparatorluğunu oluşturan pek çok unsur içinde sadece doğuştan Müslüman Türkler iktidarı denetleyip sınırlayabilecek durumdaydılar. O yüzdendir ki Fatih Sultan Mehmet bu yetkiye sahip olan ulusu devlet yönetiminin tamamen dışına itmek istemiş ve bunu başarmıştır."

  KİTAPTAN ALINTI

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Aslında mantıklı. Osmanlı zamanında sarayda sarayın çalışanlarında Türk yokmuş. Türkler hep dışlanmış. Bilmeyeneler araştırabilirler. Yazılı kaynaklarda Türk denilince dışlanma manasında kullanılıyormuş. Yani Türkmen olan Çandarlı Halil Paşa'yı neden öldürüldüğü ortada.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Çandarlı Halil Paşa Neden Öldürüldü?
  Konu Sahibi Yakup Cemil Forum Osmanlı Dönemi Türk Tarihi
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 31.Mayıs.2016, 22:48
 2. Çandarlı Halil Paşa
  Konu Sahibi Just_BReaTHe Forum Tarihi Şahsiyetler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 29.Nisan.2013, 22:34
 3. Gönüller Fatihi Yunus Emre
  Konu Sahibi Leydihan Forum Belgeseller
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 06.Aralık.2012, 18:37
 4. Genç Osman( Bağdat Fatihi)
  Konu Sahibi Leydihan Forum Osmanlı Dönemi Türk Tarihi
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 30.Mayıs.2012, 00:34
 5. Halil Dikmen (Halil Dikmen Kimdir? - Halil Dikmen Hakkında)
  Konu Sahibi Kuzey Forum Sanatçılar ve Müzisyenler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 04.Mayıs.2012, 13:50

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş