Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Exclamation +16 Tarih Boyunca Uygulanan İdam Çeşitleri,  Tarih Boyunca Uygulanan İdam Çeşitleri

  İspanyol eşeği:
  Mahkum eşek biçiminde yapılmış bir kütük düzeneğe oturtulur ayaklarına giderek artan ağırlıklar bağlanırdı. Sonunda mahkum ikiye bölünerek ölürdü.


  Toptan atılma: Bazen mahkum bir topun ağzına bağlanır ve top ateşlendiğinde mermi kişinin bedeninin içinden geçerdi. Bazen de mahkum büyük bir topun içine mermi niyetine yerleştirilir sıkıştırılmış barut ateşlendiğinde paramparça olurdu.
  Tekerlek:
  Tekerlekler çok değişik biçimlerde kullanıldı. Örneğin kişi özel yapılmış dev bir tekerliğin dış kenarına bağlanıyor ve sivri kazıkların ya da bir tepenin üzerinden aşağı yuvarlanıyordu.


  Demir kadın: Kadın biçiminde bir insanın ancak sığacağı büyüklükte yapılan tabutların içi sivri demirlerle donatılıyor. Mahkum bu tabutun içine konularak kapağı kapatılıyor.

  Sarkaç: Kişi bir masaya sırtüstü yatırılıp bağlanıyor. Çok büyük ağır ve keskin bir baltanın bağlandığı sarkaç mahkumun üzerinde sallanmaya başlıyor. Sarkacın ipi yavaş yavaş bırakılarak her salınımda mahkumun bedeninin doğranması sağlanıyor.

  Demir kap: İçine fareler doldurulan büyükçe demir bir kap açık ağzı karın bölgesine gelecek şekilde mahkumun vücuduna yerleştiriliyor. Ardından bu kap ısıtılıyor. Fareler can havliyle mahkumun karnını kemirip kaçacak yer arıyor. Böylece mahkum iç organları fareler tarafından kemirilerek ölüyor.

  Germe: Tarih boyunca mahkumların el ve ayakları bağlanarak gerdirmek yöntemiyle ölmesini sağlayan değişik mekanik yöntemler geliştirildi.

  Böceklerle öldürme: Kişinin zemine sabitlenmesi üzerine bal gibi tatlıların sürülmesi ve böcekler tarafından yenilmeye bırakılması gibi pek çok türü var.


  Atlarla parçalama:
  Mahkum kol ve bacaklarından 4 ayrı yöne koşturulacak olan atlara bağlanırdı. Ardından atlar koşturulurdu.  Kafa kesme:
  Bu infaz yöntemi 16 ve 17′nci yüzyılda Avrupa’da ölüm cezasının en insancıl yolu olarak kullanılmıştır. 1789 Fransız devriminde ise kafa kesmek için Giyotin adlı özel alet geliştirildi. Giyotin Fransa’da uzun yıllar kullanıldı.
  Öldüresiye dövme:
  Bu yöntemin son örneği sahipleri tarafından ölünceye kadar dövülen Amerikalı kölelerdir.


  Kaynatma: Ortaçağ’da popüler olan yöntem. İnsanlar bağlanarak ağır ağır ısıtılan dev kazanlarda haşlandı.

  Gömme: Çağlar boyunca tüm dünyada yaygın olarak kullanıldı. Örneğin Hindistan’da kadınlar boyunlarına kadar kuma gömüldü ve kafası güneşte pişmek üzere terk edildi. Arap ülkelerinde de yaygın biçimde kullanıldı.

  Yakma:
  Avrupa’da inançsızlar cadılar ve iffetsiz kadınlara engizisyon döneminde sıklıkla uygulanırdı. Mahkum bir kazığa bağlanır ve çevresinde ateş yakılırdı.


  Vahşi hayvanlara atılma: İlk Hristiyanlar aslanlara atılıyordu.

  Deri yüzme
  : Keskin bir bıçakla canlı canlı suçlunun tüm derisi yüzülüyordu. Deri solunumu duran mahkumu acılı ve uzun bir ölüm bekliyordu.


  Parçalanma: Mahkum henüz canlıyken balta satır ya da testerelerle parçalara ayrılıyordu. Arap ülkelerinde 20′nci yüzyılda bile biçimde uygulandı. En son Suudi Arabistan yetkilileri 1987 yılında Kabe’yi basan bir grubu bu şekilde öldürdü.

  Kazığa oturma: Bilek kalınlığında bir kazık mahkumun kuyruk sokumundan başlayarak ensesine kadar sokulurdu. Kazığın omurilik ve iç organlara zarar vermemesine özen gösterilirdi. Ardından kazık mahkumla birlikte dikilir ve mahkumun ölmesi günler sürerdi.

  Demir sandalye/Demir yatak: Bu demir eşyalar iyice beslenmiş bir ateşle çevreleniyor ve bunların üzerindeki kişiler ölünceye kadar kızartılıyordu.
  Boğma:
  Çok değişik biçimlerde kullanılmıştır. En yaygın olanı denizdir. Belki de en iyi bilinen varyasyonu cadı testidir. Su eğer kadını reddederse kadın yüzer. Bu da kadının suçlu olduğunu gösterir ve infaz edilirdi. Eğer su kadını kabul ederse kadın boğulur ve bu da kadının suçsuz olduğunu gösterir.


  Zehir: İlginçtir ki zehir infazın yaygın bir biçimi olmamıştır. Zehirin en çok tanınan kurbanı baldıran zehirini içmeye zorlanan Sokrates’tir.

  Ezme:Mahkum zemine yatırılır ve üzerine aşama aşama ağır taşlar yerleştirilirdi. Mahkumun nefessiz kalarak öldüğü bu yöntemde cellat ölüm zamanını istediği gibi uzatabilirdi.

  Testereyle kesme:Suçlu testere ile ikiye bölünür.

  Yüksekten atma:Mahkum yüksek bir uçurum ya da kale burcundan aşağı atılır.

  Çuvala koyma:Suçlu yılan akrep kedi köpek gibi hayvanlarla büyük bir çuvalın içine konurdu.

  Aç bırakma: Kişi bir hücre ya da kafese konur ve yiyecek verilmez.

  İki ağaçla ikiye ayırma:
  İki ağaç birbirlerine doğru çekilir mahkum bir kol ve bacağı bir ağaca diğer kol ve bacağı da diğer ağaca bağlanırdı. Ağaçlar bırakılınca mahkum gerdirilmiş olur ve acı içinde ölürdü.


  Garotte: Askı ve idamın karışımı bir yöntem. Bir ucu duvara tutturalan ipin diğer ucuda mahkumun boynuna dolanır. Mahkum itilerek çekilerek ya da ayakları kaldırılarak boğulur.


  Sürükleme:
  Kişi bir ata bağlanır ve ölene kadar sürüklenir.


  Su veya civa ölümü: Mahkum ölünceye kadar su veya civa içmeye zorlanır.

  Okla vurma: Vikingler tarafından uygulanmıştır. Acıyı uzatmak için ölümcül olmayan bölgeleri hedef almışlardır.

  Taşlama:Kişi ölene kadar taşlanır. Taşlamada kişinin üyesi olduğu topluluk da bu taşlamaya yardımcı olurdu. Arap ülkelerinde yakın zamana kadar kullanıldı.

  Yarma:Suçlu kendindeyken gövdesi açılır ve iç organlar tek tek çıkartılıp kendisine gösterilirdi..

  Alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart En Kötü 10 İdam Yöntemi

  En Kötü 10 İdam Yöntemi


  İnsanlık her ne kadar medenileştiğini düşünse de idam cezası bir çok ülkede halen mevcut. Bu günlere gelene kadar da çok kolay bir şekilde idam etmişiz. İşte en kötü 10 idam metodu.
  Canlı Canlı Gömme
  Amerika’da hapishanelerde kurala uymayanlara verilen bu cezada önce suçlu bir hücreye kapatılır ardından da canlı canlı gömülürmüş.
  1000 Kesik Metodu

  Bu metodda celladın amacı mümkün olduğu kadar çok parça keserek kurbanın yaşamını ve acısını olabildiğince uzatmakmış.

  Boyun Tekeri

  1980 1990 yıllarında Güney Afrika’da yaygın olarak kullanılan bu idam yönteminde kurbanın başına ve kolları arasına içi benzin dolu bir lastik geçirilir ve ateşe verilir. Kurbanlar genelde 20 dakika içinde can verirmiş.


  Scaphism


  Fars döneminden kalma bir idam yöntemidir. Kurban çıplak bir şekilde bol bol bal ve süt yedirildikten sonra vücuduna da bal sürülerek güneş altına bırakılır. Böylece böcekler yer ve uzun acılı bir ölüme sebep olurlar.

  Çarkı Felek


  Tahta bir çivili tekerleğe kurbanın yerleştirilmesiyle yapılır. Ortaçağ Avrupa’sında en çok kullanılan idam medotlarından biridir.  Deri Yüzme

  Keskin bir bıçakla kurbanın vücudundan derisi soyulur ve bir ağaca diğer halkın ibret alması için asılır.


  Çekme ve Bölme

  Vücudun 4 parçaya ayırmasıyla uygulanan bu işkence Ortaçağ İngiltere’sinde en çok kullanılan idam yöntemlerinden biridir ve binlerce ölümden sorumludur.  Kaynatma

  Çarlık Rusya’sında kullanılan bu idam yöntemi yağ su ve asid birleşiminin kaynatılması ve kurbanın içine atılması sonucu gerçekleşmektedir. En acı veren ve en uzun süren idam yöntemlerinden biridir.

  Pirinç Boğa

  Antik Yunan’dan gelen bu işkence metodunda pirinçten yapılan boğanın içine yerleştirilen kurban aşağıdan verilen ateşle ölümü bekler. Yunanlar boğanın kafasını açmışlardır ki bu sayede kurbanların haykırışları boğa sesi gibi dışarı çıkabilsin.


  Ling Chi


  Vatan hainleri ya da birisinin ebevenylerinden birini öldüren birine uygulanan bu işkence 1000 kesiğe benzer bir işkencedir. Kurban önce uzuvlarından olur sonrasında kalbine saplanan bir bıçakla hayatını kaybeder. 1905′te yasaklanmıştır.
  KimsE and Bengisu like this.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bunların hiç birisi idam niteliği taşımıyor.
  tamamen işkence ve acı çektirerek kişiyi katletmek...

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Off ne bicim konu acmisim. Kendi actigim konudan tiksindim.

  Bu mesaj tapatalkla samsung galaxy s4 cihazımdan gönderilmiştir.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Eh işte Avrupa'nın karanlık yüzü Demokrasinin beşiği olanların bilinç altı ve geçmişi işte.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş