Yağmur suyunun bir çok faydaları olduğunu biliyormusunuz???

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Yağmur genellikle sıkıntı ve üzüntünün anlamdaşıdır. Kuşkusuz eğer yağmurun yağışını camların gerisinden İzleyecek olursanız ne üzgün ne ağlamaklı bir man*zaradır bu! Ama ona nankörlük de et*meyin yaşam için kaçınılmaz olduğu gibi güzelliğinizin yararına kullanabileceğiniz bir çok özellikleri de bünyesinde sakla*maktadır. Şu halde gökten gelen bu suyun yararlarından en yüksek derecede yarar*lanmaya bakın.

Yüzünüzü bol bol ona doğru kaldırın. Bunu romantizmden değil yararlarını karşılayabilmek için yapacaksınız. Tabii ki maksat nezle olmak da değildir.

İyi bir yağmurluk eğer soğuksa yün çoraplarla kalın botlar giyin ve saç*larınızı iyice koruyun. Yazın kırda ve deniz kenarında fırtınalı yağmurlarda kalırsanız saçlarınızı açık bırakın: yağmur saçlara çok yararlıdır.

Yağmurun Yüzünüz Üzerinde Etkisi
Yağmur burnunuzu yanaklarınızı bütün yüzünüzü kamçılar ve bedavadan iyi bir püskürtücü gibi etki eder.

• Dahası aktif ilkeler bakımından zengin*dir. Kimi durumlarda olduğu gibi yalnızca imbikten çıkma bir çeşit arı su değil kimyasal olarak saf bir sudur da.

Gerçekte bir fırtına patlak verdiği zaman havanın üst tabakalarında oksijen ve azot arasında kimyasal bir birleşme gerektiren bir elektrik boşaltımı meydana gelir. Bu üç maddenin birleşimi amonyaklı ve güherçileli gazlar oluşturur. Saf su damlası düştüğü zaman kendisi de elektrikle yoğunlaşmıştır. Daha sonra amonyaklı ve potasyum nitratlı maddeleri eriterek bu gaz tabakalarını geçer; bir bölümü 1 litre suda 2 mg. amonyaklı azot ve 2/3 mg. potasyum nitratlı azot gerektirir. Belki de bu yüzdenin çok yüksek olmadığını düşünüyorsunuzdur. Ama derinizin özenle bakımını yapma*nız için fazlasıyla yeterlidir.

•Yağmur suyundan en fazla yararı sağlamak için yağmur dinip eve döndüğünüzde yü*zünüzü hemen temizleyin.

•Atmosferdeki elektrik akımının havada bir iyonlaşma meydana getirdiğini unutmayın. Bu fırtına süresince de ondan sonra da deri üzerine etki eder.