Beyin ölümü gerçekleşen kadın doğum yaptı

Amerika'da 22 yaşındaki bir kadın beyin ölümü gerçekleşmesine rağmen 54 gün direnerek doğum yaptı. Doğumdan 2 gün sonra anne yaşamını yitirdi.


Nebraska'da yaşanan mucize gibi doğumda Karla Perez isimli kadın beyin ölümü gerçekleşmesine rağmen doktorların desteğiyle bebeğini dünyaya getirmeyi başardı. Bebeğe "Angel-Melek" ismi verildi. Omaha'daki hastanede 100'e yakın doktor ve hemşire bu zor doğumu gerçekleştirmek için seferber oldu. 22 yaşındaki Karla Perez 54 gün boyunca bu ekibin desteğiyle hayatta tutuldu.
32. haftada doğuma karar verildi

Perez Nebraska-Waterloo'daki evinde beyin kanaması geçirdikten sonra 8 Şubat'ta hastaneye getirildi. Hastaneye getirildiğinde 22 haftalık hamile olan kadını doktorlar hayatta tutmaya karar verdiler. Erken doğum sonrasında bebeğin yaşamayacağını düşünen doktorlar doğum yaptırmak yerine anneyi yaşatmayı tercih etti. Bebek 32 haftalık olunca doğuma karar verildi. Angel böylece 10 hafta daha yaşam destek ünitesindeki annesiyle birlikte oldu.
Organları yaşam umudu verdi

Özel bir ünitede beslenen ve solunumu sağlanan Karla bebeğini dünyaya getirene kadar yaşama tutunmayı başardı. Karla daha sonra yaşama gözlerini yumdu. Karla'nın organları ölümünden sonra 3 kişiye de yaşam umudu verdi.