Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Gebelikte Düşük

  Gebelik her zaman normal sonucu olan doğumla neticelenmez. Eğer gebelik sonuca erişmeden nihayetlenirse düşük olur. Bu sona erdiği zamana göre çeşitli isimler alır. On altı haftalıktan evvel sonuçlanırsa ona düşük ismi verilir.
  Kadın organizmasında doğuştan var olan rahim anormallikleri veya gebenin tutulduğu ateşli hastalıklar sonucu düşükler olabilir. Bundan başka anne kendi de çocuğunu doğurmak istemediği zamanlarda onu düşürmeğe teşebbüs eder.
  Düşüklerin çoğu yasalara uygun olmadığından kadın tarafından gizlenir. Bundan ötürü kriminel dediğimiz bu tip düşüklerle herhangi bir hastalık sonucu ortaya çıkan düşükler arasındaki oranı tam olarak bilmek kabil değildir.
  Çocuğu olmayan kadınlar bazen üç dört hafta adet gecikmesini gebelik kabul ederler. Düşüğün sebebini bulmak güçtür bazen de imkansızdır.

  Düşüğün Sebepleri

  Genellikle düşüklerin sebepleri iki gurupta toplanır: Birincisi kadın üreme organlarına ait sebepler ikincisi ise genel sebeplerdir.
  Üreme organlarına ait sebeplerin; başında rahimin iyi gelişmemiş küçük kalmış olması gelir. Bundan başka Rahim ve yumurtalığın fena tabiatta olmayan urları rahimin boynunda olan yırtıklar düşük sebebidir ve bu düşükler dördüncü ayda olur. Genel sebeplere bağlı olanların başında önemli ateşli hastalıklar gelir. Bu hastalıklar şunlardır: Pünömoni kızıl kızamık difteri kan zehirlenmesi... Ayrıca frengi verem sıtma kalp ve böbrek yetersizlikleri hormon bozuklukları şiddetli psikolojik sarsıntılar büyük veya biçimsiz düşmeler de düşüklere sebep olurlar.
  Düşüğün sebebi ne olursa olsun aynı belirtiler ile kendini gösterir. Hastada kanama başlar belinde ve mide bölgesinde şiddetli sancılar hisseder.
  Bazen fazla kanaması olan hastada gerekli tedbirler alınırsa düşme önlenebildiği halde az az kanaması olan bazı gebelerde bütün ihtimamlara rağmen düşük olduğu sık görülen olaylardır. Her ne olursa olsun süresini doldurmamış bir kadında kanama ve ağrı olursa döşeğe engel olmak amacı ile bazı tedbirler alınmalıdır. Bu tedbirler şunlardır: Kat'i yatak dinlenmesi tatbik edilir. Uyuşturucu fitiller (süppözituvarlar) verilir. Her gün büyük abdeste çıkması sağlanır ve doktorun tavsiyesi ile düşüğe engel olmak için hormonlar zerk edilir. Eğer düşüğün sebebi herhangi bir ateşli hastalık ise elbette antibiyotik tedavi yapılmalıdır.

  düşük

  Ziyaretçi tarafından Cum 04/23/2010 - 16:38 tarihinde gönderildi.
  bende iki kere düşük yaptım ama sebebi ikiside değilmiş kanım pıhtılaştığı için düşük yapıyormuşum bunun içinde günlük inne vurunmam gerekiyomuş bunun hakkındada BİLGİ VERİRseniz sevinirim

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  rabbim kimseye yasatmasın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş