Ağrısız Doğum Pahalımı ?
Ağrısız Doğum 2012 Fiyatları
Ağrısız Doğum NeKadar ?
Ağrısız Doğum fiyatları 2012

Ağrısız doğum ilave ücreti arttı.SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) normal doğum için özel hastanelere 400 lira ücret ödüyor.Her hastadan bu ücretin en fazla yüzde 70′i yani 280 lira da fark ücreti alınmasına izin veriyor. Ancak son yayınlanan Sağlıkta Uygulama Tebliği (SUT) ile özellikle hamile bayanların tercih ettiği epidural anestezi veya sık bilinen adıyla Ağrısız Doğum için hastanelere devletin ödediği paranın 3 katına kadar ilave ücret alınmasının önü açıldı. Yeni dönemde özel hastaneler ağrısız doğum yaptıran vatandaştan bin 200 liraya kadar ilave ücret isteyebilecek.
Türkiye’de yapılan yıllık bir milyon 300 bin doğumun yaklaşık yüzde 45′i sezaryen olarak gerçekleşiyor. Bazı özel hastanelerde bu oran yüzde 80-90′lara çıkıyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) kriterlerine göre sezaryenin oranının toplamda yüzde 15-18 olması gerekiyor. Yeni düzenleme özel hastanelerin hastalarını sezaryenli doğumdan normal doğuma yönlendirmek için daha çok çaba göstereceği kaydediliyor.
SGK son düzenlemesi ile kamuda sık yapılan robotik cerrahi operasyonlarını da istisnai sağlık hizmeti kapsamına aldı. Vatandaş bu cihazlarla operasyona girerse 3-4 bin lira kadar ilave ücret ödeyebilecek. Robotik cerrahi ile ‘üroloji kadın-doğum KBB’ alanlarında neştersiz operasyon yapılıyor. İyileşme daha hızlı oluyor.


alıntı netten