Endişelenmeyin! Hamilelikte aldığınız kiloları kolayca verebilirsiniz
Dünyanın en güzel duygusu olan anneliği tattınız. Ancak bir sorunumuz var : kilolar. Endişelenecek bir durum yok aldığınız kiloları rahatlıkla verebilmek mümkün.

Doğum sonrası kilo vermek hamilelik dönemiyle başlıyor. Jinekoloğunuzun kontrolünde onun verdiği dıyet ve spor listesiyle hamilelik dönemini atlatırsanız sonrasında kilo verme işi çok kolaylaşıyor. Eğer bebek emzirmeye devam ediyorsanız kendinizi asla aç bırakmamalısınız sütünüzün kesilme riski olabilir.

Sağlık için normal doğumdan 1 ay sonra sezaryen doğumdan 3 ay sonra gerçek anlamda spor yapılmaya başlanabilir. Ancak bu hiç spor yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Ufak esneme egzersiz hareketleri ya da bebeğinizle birlikte çıktığınız uzun yürüyüşler hamilelik sonrası ilk dönemi atlatmak için ideal.

Yediklerinize dikkat ederseniz kilo vermeye başlayacaksınız. Mutlaka 3 ana 3 ara öğün yapın ve kendinizi hamur işleri kızartmalar ya da abur cuburlardan uzak tutun. Meyve sebze tüketimine ağırlık verin mümkünse beyaz ekmek yerine tahıllı ekmeklerden tercih edin ve bol su için.