Eskiden hamilelerin hareket etmesi hatta spor yapması tehlikeli bir durum gibi görülürken günümüz de sağlıklı bir hamilelik için spor neredeyse şart oldu. Doğumda zorluk yaşamamak ve doğum sonrası kilolarla savaşmak istemiyorsanız Ebru Şallı'nın egzersizlerini uygulayın.
Nefes


Fotoğraftaki gibi oturun. Bu pozisyondayken sırtınız dümdüz olmalı. Nefesi burnunuzdan alıp ağzınızdan verin. Nefes alarak harekete başlayın. Nefes verirken omuzlarınızı yavaş yavaş dizlerinize doğru yaklaştırın. Dizinize yakınken pozisyonda sabit kalın. 4-5 kez nefes alıp verin. Daha sonra omurlarınızı tek tek yukarıya kaldırarak başlangıç noktasına geri dönün.Bacaklar

Bu hareketi bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırmak için yapmalısınız. Matın üzerine yan yatın. Bacağınızı açabildiğiniz pozisyona kadar yukarıya kaldırın ve gergin olmasına özen gösterin önden arkaya doğru daireler çizin. Ayağınız tur bitimlerinde yere değmemeli. Hem sağ hem sol bacakla hareketi 12 kez tekrarlayın.

Kalça

Başlangıç için ellerinizin üzerinde kedi pozisyonu alın. Sağa sola savrulmadan kontrollü şekilde nefes alın. Parmak uçlarınızın gergin olması gerekiyor. Sağ bacağınızı nefes verirken kırık pozisyonda yukarıya doğru kaldırın. Kalçayı fazla dışarı çıkarmamaya çalışın. Yüzünüz her zaman karşıya bakmalı. Hareketi her iki bacakla 12 defa tekrarlayın.
Kedi strech'i


Harekete yine kedi pozisyonu alarak başlayın. Nefes alırken kalçayı içeriye doğru çekin. Nefes verirken omurları yukarıya doğru kaldırın. Tek tek açıldıklarını hissedin. Boyun ve baş omurgayı takip etmeli. Bu egzersiz omurganın esnekliğini sağlıyor.Deniz kabuğu strech'i

Dizlerinizin üzerine oturun. Sırtınız düz olmalı. Ellerinizi ileriye doğru uzatarak mata mümkün olduğu kadar yaklaşın. Nefes alın ve nefes verirken çok yavaş hareket ederek başlangıç noktanıza geri dönün.