Podyumlardaki başarısından sonra kendisini oyunculuk ve sunuculuk alanlarında da ispatlayan Çağla Şikel için sırada şimdi de annelik sınavı var. Emre Altuğ ile evlendikten kısa bir süre sonra bebek sahibi olan Çağla Şikel hamileliğini sadece 6.5 kilo ile bitirdi. Bizim gibi manken olmayanlar için sinir bozucu bir rakam gibi görünse de Çağla Şikel için her şey yolunda. İşine doğumdan kısa bir süre sonra dönebilmesinde az kilo almasının payı çok büyük elbette. Ama bunda övünerek bahsettiği normal doğum yapmasının da etkisi çok fazla olsa gerek. İşte geçtiğimiz yıl 31 Ekim'de doğum yapan çiçeği burnunda güzel manken Çağla Şikel'in hamileliğinden bugüne annelik serüveni...Hamileliğiniz nasıl geçti? Hiç aşerdiniz mi?


Hamileliğimde ilk 3 ay mide bulantısı yaşadım ve sürekli uykum geliyordu. Üstelik her sabah yayına gittiğim için de zorlanıyordum. Evde olsam belki bu kadar zor olmazdı dinlenebilirdim. Yine de çok şükür Kuzey beni hiç üzmedi ikinci 3 aylık dönemim yaza denk geldiğinden tatilde bol bol yüzdüm. Son aylarımda ise epeyce dinlendim. Aşerme konusuna gelince; tam olarak aşerdim demeyelim ama ufak tefek şımarıklıklarım olmadı değil.

Emre Beyin çok yoğun olduğunu biliyoruz. Peki hamileliğiniz boyunca size destek olabildi mi?


Evet Emre de çok yoğundu. Ama buna rağmen hamileliğim boyunca her zaman yanımdaydı. O da bu sürecin her anını benimle yaşadı diyebilirim.
Normal kilonuzdan sadece 6.5 kilo fazlasıyla doğuma girmeniz çok konuşuldu.

Herkes nasıl beslendiğinizi ve formunuzu korumanızın sırrını merak ediyor. Tabii biz de...

Bunun herhangi bir sırrı yok. Her zamanki beslenme düzenimi bozmayıp aynı şekilde devam ettim. İlk 3 aylık süreçten sonra sık sık yüzdüğüm ve yürüyüş yaptığım için sanırım fazla kilo almadım.

Ve doğum anı... O günü nasıl anlatırsınız?


Bebeğimi normal doğumla dünyaya getirdim. Doktorum Murat Çarak'ın annemin Bebek hemşiresi ve Doğum Koçu Ayşe Öner'in ve eşimin desteği sayesinde çok eğlenceli bir gün geçirdim. Kahkahalar eşliğinde doğuma gittim. Doğum tabii ki zordu ancak Kuzey'i normal doğumu yaşayarak kucağıma almak en büyük isteğimdi. Allah bu güzel duyguyu bana nasip etti. Bebeğimizi kucağımıza aldığımızda eşim de ben de büyük bir şok yaşadık. Ve saniyeler geçtikçe dünya üzerindeki tek mucizeye şahit olduk.

Oğlunuzun adını Hüseyin Kuzey seçmenizin özel bir sebebi var mı?


Kuzey ismine karar verdiğimizde bebeğimizin cinsiyeti henüz belli değildi. Bu arada ablam bize "Oğlunuz olsun afacan ve yaramaz bir şey olsun." gibi temennilerde bulunuyordu. Sonrasında sohbet sırasında Kuzey ismini çok beğendiğini söyledi. Biz de Emre'yle daha önce hiç erkek ismi düşünmemiştik ve bir anda bu isme içimiz ısındı. Daha erkek bebeğimiz olup olmayacağını bile bilmeden Kuzey ismine karar verdik. Sonrasında Emre bebeğimize ikinci isim olarak rahmetli babamın ismi olan Hüseyin'i koymamızın güzel olacağını söyledi. Tabii ailece çok duygulandık ve oğlumuzun ismi Hüseyin Kuzey oldu.

Bebeğinizin görüntülerini basından olabildiğince uzak tutmaya çalışıyorsunuz. Bu kararınızın sebebi nedir ve ne kadar süre uygulayacaksınız?

Bizim asla bebeğimizi basından uzak tutmak gibi bir niyetimiz yok aslında. Kuzey henüz çok küçük. Bu yüzden onu kalabalık ortamlara şimdilik sokmamayı tercih ediyoruz. Evimizin bahçesinde gezdiriyoruz. Ayrıca son günlerde çok fazla salgın hastalık varken bu davranışımız normal. Şu an bebeğimizle özel çekimleri kabul etmiyoruz ama ilerleyen zamanlarda olabilir. Açıkçası Emre'yle bu konuda kesin bir kararımız yok. Oğlumuzun sağlığını korumak için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz sadece.

Anne olmak bir kadını nasıl değiştiriyor?

Anne olmak; insana inanılmaz duygular yaşatıyor. Anlatılması güç tarifsiz bir aşk...

Emre beydeki değişimler...

Emre inanılmaz heyecanlı ve mutluluğu ikiye katlandı sanki. Şimdi ikimiz de her gün bir an önce eve dönüp bebeğimizle vakit geçirebilmek için can atıyoruz.

Doğum sonrası bu kadar kısa bir sürede eski çalışma temponuza dönmenize gıptayla bakıyoruz. Siz işlerinize bu kadar çabuk adapte olabileceğinizi düşünmüş müydünüz?

Neredeyse kendimi bildim bileli çalışıyorum. Bu yüzden ne defileye çıkmamda ne de sunduğum sabah programına yeniden başlamamda şaşılacak bir şey yok aslında. Ne de olsa geçmişimde 200 televizyon programı ve çok sayıda da defile var.

"Kuzey ve Emre'yle olmak en büyük mutluluğum"


Oğlu Kuzey ve eşi Emre Altuğ'la birlikte olmanın en büyük mutluluk olduğunu söyleyen güzel manken Çağla Sikel oğluyla bir gününün nasıl geçtiğini şöyle anlatıyor: "Kuzey sabah 6:00'da uyanıyor 8:00'e kadar beraberiz onunla. Bu zaman zarfında onu emziriyorum onunla konuşuyorum ve ona kendisini ne kadar çok sevdiğimi anlatıyorum. Sonra işe gidiyorum ve öğlen 14.00'e doğru işten geldiğimde onu kucağımdan hiç indirmiyorum çünkü Kuzey'i çok özlüyorum. Ben işteyken Kuzey babasıyla zaman geçiriyor. Akşam 19.30 gibi banyo yapıyor ve uyuyor. Uyandı