Sizin ilk hamileliğiniz özeldi. Peki ya ikincisi? Elbette ki bebeğiniz kadar kıymetliniz yok. Ama ikinci hamileliğinizin ilki gibi olmayacağı su **ürmez bir gerçek. İşte annelerin değişen fikirleri...

İlk hamileliğiniz Hamile olduğunuzu söylediğiniz anda herkes çığlık çığlığa sevinecek. Özellikle eşiniz sevinçten havalara uçacak.

İkinci hamileliğiniz İkinci kez hamile olduğunuzda etraftan gelen yorumlar "Aa! ikinci kez mi ama daha erken değil mi?" diyen çok olmuştur.

İlk hamileliğiniz 20 haftalıkken ufak bir karnınız oluştu.
İkinci hamileliğiniz Eski hamile kıyafetlerinizi giymeye başladınız bile. İyi ki eskileri kimselere vermeyip saklamayı akıl etmişsiniz.

İlk hamileliğiniz İşteki herkes hamilelikte neler hissettiğinizi merak ediyor. Ne de olsa ilk hamileliğiniz. Merak uyandırıyorsunuz.

İkinci hamileliğiniz Biraz sancınız olduğunu duyan iş arkadaşlarınız "Ooo süper bizimki hareketlenmeye başladı bile" diyecek. Bebek yolda!

İlk hamileliğiniz Çalışma masanızda M&B başucu derginiz oldu. Bir rehbere ihtiyacınız var.
İkinci hamileliğiniz Çalışma masanızda çocuğunuzun bir sürü oyuncağı var. Biberon hatta bez bile mevcut. M&B dergisi orada bir yerlerde olmalı ama nerede?

İlk hamileliğiniz Miniğinize güzel güzel kıyafetler almak için tüm gün alışverişe çıkıyorsunuz.
İkinci hamileliğiniz Bir gününüzü çocuğunuzun küçülmüş kıyafetlerini sakladığınız yerden çıkarmakla geçti.

İlk hamileliğiniz Geceleri sık sık tuvalet için kalkıyorsunuz.
İkinci hamileliğiniz Geceleri sadece tuvalete kalkmak için değil ağlayan çocuğunuzu kontrol etmek için de uyanıyorsunuz.

İlk hamileliğiniz Hamilesiniz ufak çaplı egzersizler yapıyorsunuz.
İkinci hamileliğiniz Kendinize bakmanız gerek ama o kadar çok işiniz var ki! Bir yandan çocuk diğer yandan ev işleri...

İlk hamileliğiniz Tüm hafta sonunuzu kanepenin üzerinde uyuyarak geçirdiniz. Malum hamilelik sizi sürekli uyutuyor.
İkinci hamileliğiniz Uyumak mı? Çocuğunuz varken imkansız bir şey gibi görünüyor.

İlk hamileliğiniz Bebeğinizle sürekli konuşuyor karnınızı okşuyorsunuz. Günden güne büyüyen karnınızı fark etmek çok hoşunuza gidiyor.
İkinci hamileliğiniz Çocuğunuzla uğraşmak tüm vaktinizi alıyor karnınızdaki bebeğinizi düşünmek aklınıza bile gelmiyor.

İlk hamileliğiniz Doğum çantanızı hazırlamak için günlerce uğraştınız. En güzel sabahlıkları en şirin bebek kıyafetlerini seçtiniz.

İkinci hamileliğiniz Yakında ikinci doğum deneyiminiz olacağı için çantanızı gereksiz eşyalarla doldurmak istemiyorsunuz. Ne de olsa ilk deneyiminizden tecrübe sahibisiniz.

Alıntıdır