20 ayda 154 kilodan 80 kiloya indi

Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde 22 yaşındaki Cennet Aksoy yürüyüş ve bisiklet eşliğinde spor da yaparak 20 ayda 74 kilo zayıfladı.

154 kilodan 80 kiloya düşen ve eski görüntüsüyle şimdiki halinin fotoğraflarını bir araya getiren Aksoy sosyal medya hesabından 'öncesi ve sonrası' notuyla yaşadığı değişimi paylaştı.
20 ayda 74 kilo verdi

Dalyan Mahallesi'nde babasının çanta dükkanında çalışan Cennet Aksoy aşırı kiloları yüzünden sağlık sorunları yaşamaya başlayınca zayıflamaya karar verdi
İnternetten öğrendiği diyet programıyla yaşamından şekerli ve hamurlu gıdaları çıkartan Aksoy 20 ayın ardından 154 kilodan 80 kiloya düşmeyi başardı. Cennet Aksoy bu değişimi sosyal medya hesabından eski ve yeni fotoğrafını yan yana koyarak 'öncesi ve sonrası' notuyla paylaştı.


'Tek düşüncem sağlığımdı'

Fazla kiloları yüzünden yürümekte zorlandığını çevresindekilerin de kendisine acıyan gözlerle baktığını belirten Cennet Aksoy "Bir şey yiyip içtiğim zaman göze batıyordum. Bir gün kendi kendime düşündüm ve diyet yapmaya karar verdim. Ancak diyet konusunda hiçbir bilgi sahibi değildim.
Bunun için internette araştırmalar yaptım. Öğünlerini hiç geçirmedim. Çok su içtim. Ekmeği hamur işini abur cubur ve şekerli içecekleri bıraktım. Tek düşüncem sağlığımdı" şeklinde konuştu.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]