Saç boyası kafa derisini yaktı

30 yaşındaki Ann-Marie Hyde 10 yıldır aynı markanın saç boyasını kullanmasına rağmen saçlarını boyayınca cildi alerjik reaksiyon gösterdi ve kafa derisi yandı.
30. doğum gününden birkaç gün önce Ann-Marie Hyde saçındaki beyazları kapamak için saç boyası kullanmaya karar verdi. 10 yıldır aynı saç boyasını kullanan kadının cildi birkaç saat sonra alerjik reaksiyon gösterdi ve yüzü şişmeye başladı.
Bütün yüzü şişen İngiliz kadın iki gün boyunca göz kapaklarının şişip gözünü kapatması sebebi ile geçici körlük yaşadı.
Acilen hastaneye kaldırılan kadını eşi ve çocukları tanımakta zorlanırken 5 yaşındaki oğlu annesinin yüzünü görünce gözyaşlarına boğuldu.
Saç boyasını sürünce kafa derisi yanmaya başladı

Daily Mail'in haberine göre Hyde şimdi firmaya dava açmaya hazırlanıyor. Herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşmamak için saçını boyamadan iki gün önce alerji testini yaptığını belirten kadın boyamadan kısa bir süre sonra kafa derisinin yanmaya ve kaşınmaya başladığını belirtti. Sabah kalktığında cildinde bir gerginlik hisseden Hyde işine gittiğinde patronunun acilen hastaneye gitmesi gerektiğini söylediğini o ana dek yüzünün şiştiğinin farkında olmadığını ekledi.


Hastaneye gittiğinde antihistaminik ve steroidlerle ilaç tedavisi uygulanan Hyde şu an iyi durumda. Ocak ayında gerçekleşen olaydan beri saçını boyamadığını belirten 30 yaşındaki kadın bir daha saç boyası kullanmayı düşünmediğini söyledi.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]