İngiltere'de yetişkin olma yaşı artık 29

İngiltere'de 18 yaş üstü 2 bin kişiyle yapılan araştırmada yetişkin olma yaşının artık 29 olduğu elde edildi.İngiltere'de yapılan araştırmaya göre gençler artık kendilerini 30 yaş arefesinde yetişkin hissediyor.18 yaşında reşit olsalar da gençler artık 11 yıl sonra yani 29 yaşında yetişkin olduklarına inanıyor. Aileyle daha uzun süre yaşamak bilgisayar oyunları oynamak çocuk filmleri izlemek ve iş bulmakta isteksizlik gençlerin yetişkin gibi hissetmemelerinin nedenleri arasında.
Bireysel yaşam yetişkinlik göstergesi

Araştırmaya göre gençler yetişkinlere ait sorumlulukları üstlenmelerini sağlayan kararlar aldıktan sonra kendilerini yetişkin olarak görmeye başlıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 68'ine göre bir evinin olması yetişkin olmanın en büyük işareti.
Yüzde 68 ebevyn olmakla yüzde 52 de evlenmekle yetişkinliğe adım atıldığı görüşünde. Bu noktaya kadar gençler yaşa bakmaksızın kendilerini hala ergen olarak görüyor.


Büyümenin yıllardan çok evlilik çocuk sahibi olmak ve ev satın almak gibi önemli dönüm noktalarıyla ilgili olduğuna dikkat çekilirken bu olayların her biriyle sorumluluk üstlenme ihtiyacı ve yetişkin olma durumunun belirlediği kaydediliyor.
Araştırma aileden ayrılmak evlenmek ve çocuk sahibi olmak için acele etmeyen gençlerin sayısının arttığını da gösteriyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]