Türkiye'nin ilk ters evi Antalya'ya inşa edildi

Antalya'da bir grup girişimci tarafından yaptırılan ve dış görüntüsünden içerisindeki eşyalara kadar her şeyiyle 'ters' duran bu ev dünyanın 13. ters evi.


Kundu Turizm Bölgesi'nde girişimci Kaan Karahan Görkem Cantürk ve Tanya Makorava tarafından projesi Rusya'dan getirtilerek yaptırılan "ters ev" iç ve dış görüntüsü ile dikkati çekiyor. Giriş kapısının bile ters olduğu evde perdeler mutfak mobilyaları tuvalet yatak odası ve dolaplar ile oturma grupları çamaşır makinesi gibi aklınıza gelebilecek bütün eşyalar tavanda yer alıyor.
Dünyanın 13'üncü ters evi

Girişimcilerden Kaan Karahan AA muhabirine yaptığı açıklamada dünyada 12 ters ev bulunduğunu ve 13'üncüsünü de Antalya'ya açtıklarını ifade etti. Karahan "Ev yüzde 25'lik eğimle ters bir şekilde duruyor.
Ziyaretçiler eve girince büyük şaşkınlık yaşıyor. Eve ilk defa girenler bir baş dönmesi yaşıyor. Tavandaki eşyalara tutunarak dengelerini sağlamaya çalışıyorlar. Evi bir yılda 100 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Evin tavan kısmı yerde yer kısmı ise tavanda

Karahan evin tavan kısmının yerde yerde olması gereken bölümünün ise tavanda bulunduğuna dikkati çekerek şunları kaydetti: "İnsanlar tavandaki eşyalarla fotoğraf çektiriyorlar. Bu fotoğrafları 180 derece çevirdikleri zaman kendileri tavanda asılı gibi görünürken eşyalar ise olması gerektiği yerde yer alıyor. Ters evin alternatif turizm açısından çok önemli olacağını düşünüyoruz. Gösterilen ilgiden de çok memnunuz" diye konuştu.
Henüz sadece 2. kat ziyarete açık

Projeyi her geçen gün geliştireceklerini dile getiren Karahan ters evin henüz sadece ikinci katının ziyarete açık olduğunu ve ilerleyen dönemde birinci katı da ziyarete açacaklarını dile getirdi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]