Hindistan'da papağan gözaltına alındı

Hindistan'ın Maharaştra eyaletinde bir papağan yaşlı bir kadına "hakaret ettiği" gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.

Hindistan basınında çıkan haberlere göre Çandrapur kentinde yaşayan Sureş Sakharkar "Hariyal" isimli papağanına küfürlü kelimeler öğretti ve bu sözleri üvey annesine karşı kullanması için kuşu iki yıl boyuncu eğitti. Bunun ardından kuşun her gördüğünde kendisine hakaret içeren kelimeler sarf ettiğini belirten 85 yaşındaki üvey anne Janabai Sakharkar polise şikayette bulundu.
Kadının şikayeti üzerine polis yaşlı kadını üvey oğlu Sureş'i ve papağanı karakola getirdi.
"İki yıldır taciz ediliyorum"

Yaşlı kadın polise verdiği ifadede "İki yıldır taciz ediliyorum. Beni her gördüğünde edepsiz laflar ediyor. Bu yüzden son iki yılda üç kez şikayette bulundum. Bu papağana el koyulması gerekli" dedi.
Papağan karakolda ağzını açmadı

Polis yetkilileri yaşlı kadın ile üvey oğlu arasında arazi ve mülk anlaşmazlığı olduğunu belirtti. Bir polis yetkilisi ayrıca "Papağanı dikkatlice takip ettik ama karakoldayken ağzından tek bir söz bile çıkmadı" diye konuştu. Papağan yaşlı kadının ruhsal durumuna zarar verdiği gerekçesiyle Orman Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]