Bisiklet sürerek 15 ayda 60 kilo verdi

Antalya'da 22 yaşındaki Osman Koç günde ortalama 90 kilometre bisiklet sürerek diyet yapmadan 15 ayda 133 kilodan 73 kiloya düştü.

Antalya'da fazla kiloları nedeniyle iş ve özel hayatında zorluklar yaşayan 22 yaşındaki Osman Koçbisiklet sürerek 15 ayda 60 kilo zayıfladı. Mermer ustası 22 yaşındaki Osman Koç sürekli "hazır yemek" tarzı beslenme ve tatlı bağımlılığı nedeniyle hızla kilo almaya başladı. Günde ortalama 4 ekmek ve en az 2 kilogram tatlı yiyen Koç 22 yaşına ulaştığında tartıda 133 kiloyu gördü.
Koç'un hayatı yaklaşık 15 ay önce bisiklete binmeye başlamasıyla değişti.
O yaşa kadar kilolarını kafasına takmayan ve hayatla barışık olan Koç katıldığı bisiklet grubunda istediği performansı sergileyemeyince zayıflamaya karar verdi.
Günde 90 kilometre bisiklet sürüyor

Günde ortalama 90 kilometre bisiklet süren Koç diyet yapmadan hızla kilo kaybetmeye başladı. Koç 15 ayda 60 kilo vererek 73 kiloya düştü. Koç AA muhabirine yaptığı açıklamada bazen günde 150 kilometre pedal çevirdiğini söyledi.Kiloluyken iş ve özel hayatında zorluklar yaşadığını anlatan Koç "Arkadaşlarım ve ailem de zayıflamam yönünde baskı uyguluyordu. 'Ameliyat ol' tavsiyesinde bulunanlar oldu ancak kabul etmedim. Bisikletim sayesinde kilo vereceğime inandım. Hem zevk aldığım bir spordu hem de sağlığıma kavuşturdu. Çok mutluyum" dedi.
"Bisiklet hayatımın bir parçası"

Diyet yapmadan kilo vermenin ayrı bir mutluluk olduğunu belirten Koç "Bisiklet hayatımın bir parçası gibi.
Her yere onunla gidiyorum. Yeni tanıştığım arkadaşlarıma eski fotoğraflarımı gösterince inanamıyorlar. Uzun süredir görüşmediğim arkadaşlarım beni tanıyamıyor. Sağlığımı formumu bisiklete borçlu olduğumu söylüyorum.
Bisiklete binerek kilo verdiğimi duyan yaklaşık 10 arkadaşım da bisiklet alarak sürmeye başladı. Onların da kısa sürede kilo vereceğine inanıyorum" dedi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]