6400 çalışanını tatile götürdü

Çin'de faaliyet gösteren Tiens şirketi çalışanlarını 13 milyon Euro'ya mal olan bir tatile götürdü.


Çin'de biyoteknoloji ve lojistik alanında faaliyet gösteren Tiens adlı şirket tam 6400 çalışanını aynı anda Avrupa tatiline götürdü. 12 bin çalışanı olan şirket geriye kalan çalışanları da toplu olarak önümüzdeki yıl tatile götüreceğini açıkladı. Tiens'in amacı ayrıca Guinness Rekorlar Kitabı'na girmekti.

Çinli Tiens şirketinin sahibi Li Jin Yuan 6400 çalışanıyla birlikte Fransa'ya tatile gitti. Çalışanlarının yarısını Fransa tatiline götürmek için 13 milyon Euro harcayan Li Jin Yuan Paris'te konaklama için 140 otel kapattı.
Fransız rivierası Côte d'Azur'u gezmeleri için 146 otobüs kiralayan Tiens şirketinin sahibi Li Jin Yuan bu etkinliği şirketlerinin 20. yılı şerefine yaptıklarını söyledi. Şirketin 6400 çalışanı Nice kentinde ise Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için dev bir etkinliğe imza attı. 6400 çalışan "Tiens'in rüyası Nice'in Cote d'Azur sahilinde" yazısını yazmak için sahilde bir araya geldi.Uzaydan da rahatça okunan bu yazıyla Tiens şirteki Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.
Çin'de 1995 yılında kurulan ve kısa süre içinde Forbes dergisi tarafından dünyanın en zenginleri arasında gösterilen Tiens Group'un patronu 57 yaşındaki Li Jin Yuan'ın şirketlerinde 12 bin kişi çalışıyor.Önümüzdeki yıl geriye kalan 6000 çalışanını da aynı anda tatile götürmeyi planlayan Tiens biyoteknoloji lojistik emlak ve turizm alanında faaliyet gösteriyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]