Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Gelmiş Geçmiş En Psikopat Seri Katiller  FR
  İTZ HAARMANN HANNOVER VAMPİRİ

  1879-1925

  Yirminci yüzyılın en kötü şöhretli şehvet katili olan Haarmann 1879 yılında Almanya'nın Hannover kentinde bir işçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelmişti. En büyük zevki bir kız çocuğu gibi giyinmek olan asık suratlı fazla zeki olmayan bir çocuktu. 17 yaşında çocuk tacizcisi olarak tutuklanmasının ardından bir akıl hastanesine yatırıldı. Altı ay sonra buradan kaçıp İsviçre'ye gitti sonra da Hannover'e geri döndü.

  Bir süre boyunca saygın bir hayat sürmeye gayret etti; Puro fabrikasında bir iş buldu ve genç bir kızla nişanlandı. Ama bu göreceli normal dönem uzun sürmedi.

  Nişanlısını terk ederek orduya katıldı. 1903 yılında tekrar Hannover'e döndüğünde irili ufaklı suçlarla dolu bir hayatın içine atıldı. Yirmili yaşlar boyunca yankesicilikten hırsızlığa uzanan türlü suçlar nedeniyle devamlı hapse girip çıktı.

  Birinci Dünya Savaşı'nı demir parmaklıklar arkasında geçirdi.

  1918'de hapisten çıktı doğduğu şehre döndü ve bir kaçakçılık çetesine katıldı; çetenin kaçırdığı mallar arasında karaborsa sığır eti de vardı. Bu arada polise muhbirlik de yapmış ve bu ek işi ona yasa dışı faaliyetlerine karşılık bir koruma sağlamıştır. Ancak 1919'da yatakta genç bir erkekle yakalanınca tekrar hapse gönderildi.

  Dokuz ay sonra hapisten çıkınca Haarmann daha önce hiçbir şekilde örneği görülmemiş sapkınlıktaki kariyerine başladı.

  Hannover'in suç batağı olan eski mahallesinde yaşayan Haarmann Hans Grans adında eşcinsel bir erkek fahişenin esiri oldu. Bu ikili beraberce savaşın yıktığı şehri dolduran genç erkek göçmenleri avlamaya çıktılar. Her ne kadar Haarmann 27 cinayetle suçlandıysa da en az 50 cinayetten sorumlu olması muhtemeldir.

  Kurbanlarını öldürme yöntemi her seferinde aynıydı.

  Karnı aç olan genci odasına girdikten sonra Haarmann onun karnını doyuruyor daha sonra da üzerine çullanarak (çoğu zaman Grans'ın da yardımıyla) gencin boğazını neredeyse kafası kopuncaya kadar ısırıp çiğniyordu.

  Genellikle kurbanın vücudu üzerinde debelenirken cinsel bir tatmine ulaşıyordu.
  Daha sonra Haarmann ve Grans cesedi parçalayıp karaborsada et niyetine satıyorlardı. Kurbanların giysilerini de satıyor ve cesetlerin yenilemeyecek parçalarını kanala atıyorlardı.  Kaybolan gençlerin sayısı artınca polisin şüphesi Haarmann'ın üzerinde toplanmaya başladı. Ondan karaborsada "biftek" alan bir kadın bunun insan eti olduğundan şüphelendi ve eti polise götürdü. 1924 yazında kanalın kıyısında birkaç tane kafatası ve bir çuval kemik bulundu. Haarmann'ın odasını araştıran dedektifler gençlerin giysilerini buldular.

  Ev sahibesinin oğlunun giydiği palto-bunu ona Haarmann vermişti- kaybolanlardan birine aitti.


  Sonunda Haarmann her şeyi itiraf etti. 1924'te yargılandı suçlu bulunup idama mahkum edildi. İdamını beklerken "Hannover Vampiri" (Bu ad ona basın tarafından verilmişti.) yazılı bir itirafname hazırladı ve burada yaptığı korkunç şeylerden aldığı zevki hiçbir saklama endişesi duymadan anlattı. Kendi isteği üzerine şehrin Pazar alanında başı bir kılıçla kesildi.
  Öldükten sonra beyni çıkarıldı ve incelenmek üzere Goettingen Üniversitesine gönderildi. Maalesef bu incelemeden bir sonuç çıkmadı. Yetmiş yıl sonra bile ilim Fritz Haarmann gibi canavarların içindeki şeytanı anlamaya yaklaşmış değildir.


  HAROLD SHİPMAN

  Bütün şüphelerin ötesindeki katil İngiliz Doktor Harold Shipman'ın 27 yıllık meslek hayatında 250 kişiyi öldürdüğü raporla belgelendi. Yakın tarihimizin en ilginç seri katili olarak da değerlendirilen Shipman İnglitere'nin Manchester bölgesinde doktorluk yapıyordu.

  "Bütün şüphelerin ötesindeki katil" olarak da nitelendirilen Dr. Shipman hakkındaki rapor hakim Janet Smith tarafından hazırlandı. Shipman'ın 1971-1998 yılları arasında toplam 250 kişiyi öldürdüğü tahmin ediliyor. Shipman'ın hastalarını yüksek dozda morfinle öldürdüğü belirlendi.

  Dünya tarihinde bir tek seri katil Shipman'dan daha fazla insan öldürdü. O da Kolombiyalı Pedro Lopez Monsalve. 1980 yılında yargılanan Monsalve'nin 1970'li yıllarda Kolombiya Peru ve Ekvator'da 300 kişiyi öldürdüğü belgelenmişti. Monsalve 60 kız ve erkek çocuğunu tecavüz ettikten sonra öldürmüştü.

  Dr. Shipman hakkında şimdiye kadar beş rapor daha hazırlandı. Hakim Smith hazırladığı yeni raporunda Shipman'ın 15 yeni cinayet daha işlediğini belgeledi. Bu cinayetlerin ise İngiltere'nin Yorkshire bölgesinde 1971-74 yılları arasında henüz genç bir doktorken gerçekleştiği belirlendi.  İntihar etti

  Shipman hakkındaki ilk şüpheler ise Pontefract'ta 137 şüpheli ölümün kendisi ile bağlantılandırılması sonucunda başlamıştı. Hakim Smith raporunu kamuoyuna açıklarken yaptığı değerlendirmede "Benim çıkardığım sonuç Shipman'ın yaklaşık 250 kişiyi öldürdüğü" dedi.

  Shipman Pontefract hastanesinden sonraki cinayetleri ise Hyde'de bulunan kabinesinde gerçekleşti. Evli ve dört çocuk babası olan Shipman 1998 yılında bir cinayet sonucunda tutuklandı. 2000 yılında ise işlediği 15 cinayetten dolayı ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Ship
  man geçtiğimiz yılın ocak ayında 57 yaşındayken hücresinde intihar etti.

  1971-1974 yılları arasında işlenen cinayetlerden sadece üçünün Shipman tarafından işlendiğinin belgelendiğini açıklayan Smith 12 cinayetin daha Shipman tarafından yapıldığına yönelik şüphelerinin bulunduğunu açıkladı. Bu cinayetlerden birisi de 4 yaşındaki bir kız çocuğunun 1972 yılında öldürülmesi.

  Smith Shipman'ın kabinesinde meydana gelen ölüm olaylarının yüzde 15'nin şüpheli olduğunua belirtti. Yapılan hesaplara göre de ise bu rakam 237 ile 238 arasında değişiyor. Pontefract'taki şüpheli ölümler de Shipman'ın listesine eklendiğinde toplam 250 dolayında cinayet oluyor.

  KURBANLAR


  Marie West
  Irene Turner
  Lizzie Adams
  Jean Lilley
  Ivy Lomas
  Muriel Grimshaw
  Marie Quinn
  Kathleen Grundy
  Kathleen Wagstaff
  Bianka Pomfret
  Norah Nuttall
  Pamela Hillier
  Maureen Ward
  Winifred Mellor
  Joan Melia
  HENRY LEE LUCAS


  "Birini öldürmek sokağa çıkmak gibi bir şeydir. Eğer bir kurban istiyorsam sokağa çıkar ve bir tane bulurum."

  "Seks benim zayıf noktalarımdan biridir. Yapabildiğim her şekilde seks yaparım. Eğer bunun için birini zorlamak durumundaysam yaparım.. Onlara tecavüz ederim; bunu yaptım. Onlarla seks yapmak için hayvanları öldürdüm ve onlarla canlıyken de seks yaptım."

  İstismarcılığı delilik derecesine varan annesinin kendisine yaşattığı dehşet verici şeylerle büyüyen Lucas sadist sapkınlık kariyerine henüz çocuk yaşlarda başlamıştır.

  13 yaşına geldiğinde üvey ağabeyiyle seks yapmaya başlamış yine ağabeyi onu hayvanlarla seks ve hayvanlara işkence yapma eğlenceleriyle tanıştırmıştır. En sevdikleri şey küçük hayvanların gırtlaklarını kesip sonra da onlara tecavüz etmekti.

  Bir yıl sonra ilk cinayetini işlemiş tecavüz etmesine direnen 17 yaşındaki bir kızı boğmuştu. 1954'te 18 yaşındayken çeşitli hırsızlık suçlarından 6 yıl hapis cezası aldı. 1959 yılında tahliye olduktan sonra bir gün 74 yaşındaki annesiyle tartıştı ve onu bıçaklayarak öldürdü.

  (Yakalandığında annesinin cesediyle seks yaptığını söyleyecek ve daha sonra bunu inkar edecekti.)

  İkinci derece cinayetten 40 yıl hapis cezasına çarptırılan Lucas bir akıl hastanesine konulmuştur. Tüm itirazlarına rağmen 10 yıl sonra serbest bırakıldı. Daha sonra bu konuda şöyle söyleyecekti."Beni affettiklerinde onlara dışarı çıkmaya hazır olmadığımı söyledim. Gardiyana doktora herkese yeniden öldüreceğimi defalarca söyledim." On sekiz ay sonra da iki genç kıza tecavüzden tekrar cezaevindeydi.

  Lucas eyalet hapishanesinden 1975 yılında çıktı. Acımasız bir psikopat olan Ottis Toole ile tanıştı. Otis Amerikan suç tarihinde en tüyler ürpertici suç dalgasında onun suç ortağı olacaktı. Bundan sonraki 7 yıl içinde bu ikili tüm Amerika'yı dolaşacak ve bilinmeyen sayıda insanı öldürerek parçalayacaklardı. Lucas gibi sapık olan Toole nekrofili meraklısı ve yamyamdı. Lucas yamyamlığa karşıydı. Çünkü insan etini sert buluyordu. Bu yolculukları sırasında Ottis'in ergenliğe varmamış yeğeni Becky Frieda Powell da onların yanındaydı. Bu kız daha sonra Lucas'ın sevgilisi nikahsız eşi ve nihayetinde de kurbanı olacaktı.

  Lucas 1984'te ruhsatsız silah bulundurmaktan gözaltına alındı. Nezaretteyken gardiyanı yanına çağırdı ve "Kötü şeyler yaptım." Diye mırıldandı. Bununla birlikte çok sayıda cinayetleri bir bir itiraf etmeye başladı. Bunların bazıları doğrulanırken bazılarının ise yalan olduğu ortaya çıktı.

  Bazı dedektiflere göre Lucas 69 kişiyi öldürmüştü bazılarına göre ise 81 ve ya daha fazlasını.1985'te Lucas 10 cinayetten hüküm giydi. Bu bile idam cezası için gereğinden fazlaydı.

  LUCAS VE OTİS'İN SUÇ YOLCULUĞUNUN HİKAYESİ
  Henry Lee Lucas insanlık tarihinin görmüş olduğu en ilginç canilerden biridir. Daha küçükken belden aşağısı olmayan babası fahişelik yapan annesinin aşağılamalarına dayanamayarak intihar etti. Kardeşi ile şakalaşırken oyduğu gözü tıbbi müdahale görmeden annesinin işkenceleri ile günlerce kötüye gitti. Ancak günler sonra fenalaşan çocuğun gözünü bir doktor temizledi. Annesi bir seferinde o kadar kötü sopaladı ki çocuk günlerce yarı baygın yattı ancak yine daha sonra doktora götürüldü. Bazen de sadece canı sıkıldığı için kız elbisesi giydirip saçlarını yapıp öyle okula gönderirdi.

  Yıllar sonra bir gün çok alkollü iken Lucas annesini arkadan bıçaklayıp cesedi ile cinsel ilişkiye girdi. Yirmi yıldan kırk yıla kadar ağır hapis cezası aldı on yıl sonra tarihin en vahşi seri katillerinden biri olarak serbest kaldı.

  Gençlik yıllarında bir akrabası ile ava gidip çeşitli hayvanları öldürüp onlara tecavüz etmeye başlamış oldu. Aynı zamanda üvey kardeşi ile ensest eşcinsel bir ilişkisi vardı. İlk cinayetini ve necrophiliac ilişkisini 14 yaşında yaşamış.  Otobüs durağında bekleyen 17 yaşında bir kızı kaçırıp terk edilmiş bir yerde döve döve öldürdükten sonra tecavüz etmiş. Ancak polis merkezine buna benzer bir kayıp vakası asla bildirilmemiş. Lucas itiraflarını yalanlamak gibi bir huya sahipti ve sık sık yalan söylemeye çok meyilliydi. Bu nedenle şimdi bile bir çok itirafının gerçek olduğu ne kanıtlanabiliyor ne de yalan olduğu kesin.

  Bir süreliğine hapse giren Henry serbest kaldığı günün ertesi 12 yaşındaki yeğenine tecavüz ettiği iddia edildi. Dışarıda fazla dayanamayan Lucas'ı yakın zaman sonra yine haneye tecavüzden tutukladılar. Tekrar çıkışından bir süre sonra annesini bıçakladı. Çocukluğunu kabusa çeviren kadın yoğun bakımda elli saat can çekiştikten sonra öldü. 10 yıl sonra hapishanenin kapısından "özgür" olarak ayrıldıktan sonra iki kadın daha öldü. Birisini hapishaneden görülebilsin diye yakında bırakmış ama bu iddiayla ilgili herhangi bir kanıt bulunamadı. Küçük bir kız çocuğunu kaçırmaya çalışırken yakalanınca 1975'e kadar dört yıl daha hücrenin yolunu tuttu.

  En son serbest kalışından sonra seyahat etmeye başladı. Eyalet eyalet dolaşıyordu. Bir ara başından bir evlilik geçti ama karısının iki küçük çocuğunu cinsel sapkınlığına alet ettiğini fark ettiğinde ayrılmak zorunda kaldı. Kız kardeşinin yanına yerleşti kardeşinin kocasının yanında çalışmaya başladı fakat kardeşinin torununa cinsel taciz yapınca buradaki yaşamı da bir sona erdi. Bir kaç şey almak için kamyoneti ödünç aldığında Maryland'de idi kamyoneti polisler Jacksonville Florida'da buldu. Henry Lee Lucas'ın cinayet zinciri burada ilginç bir alaşım halini alacaktı.

  Ottis Toole ile bir çorbacıda tanıştı. Ottis Toole insan etine karşı dayanılmaz bir iştah duyan biseksüel bir caniydi. Annesi babası karısı ve zihinsel özürlü iki yeğeniyle aynı evde yaşayan Ottis'in misyonerlikten eve garip adamlar getirmesi ve onlarla eşcinsel ilişki kurması hatta bu arkadaşlarını karısı ve daha küçük bir kız çocuğu olan özürlü yeğeniyle seks yapmalarını izlemeyi sevmesi her nasılsa artık normal karşılanmaya başlamıştı. Lucas bu eve taşınınca Toole'un karısına yatak odasında yer kalmadı ve komşularla yaşaması için evden kapı dışarı edildi. Özürlü yeğen de iki sevgilinin seks oyuncağı olarak yaşamına devam etti. İki çocuk ile yollara düşen kana susamış bu iki katil yol boyunca karşılarına çıkan otostopçuları önce öldürdüler. Sonra Lucas cesetlerle kendi ilgilendiği işleri bitirince Toole da akşam yemeği için hazırlık yapıyordu. Yol üzerinde dükkanları ve hatta bankaları soyarak yola devam ettiler. Bir dükkanı soyarken Lucas kasiyeri öldürdü ve oturup Toole'un tecavüz edişini seyretti. Bir seferinde ise yolun kenarında yürüyen bir çiftin yanında durup Toole erkeğe dokuz kez ateş edip öldürdü ve Lucas da döve döve kızı arabaya bindirdi.
  Yola devam ederken Lucas kıza defalarca tecavüz etti sonra Toole kenara çekip kızı altı defa vurdu. Bazen ise durmaya bile tenezzül etmeden sadece çarpıp kaçıyorlardı.

  İkilinin beraber 65'ten fazla kişinin ölümünden sorumlu olduğu hesaplanıyor. Gerçi Lucas 600'den fazla cinayetin itirafında bulundu ama çoğunun polis kayıtlarında açıklanamayan cinayetlerin kendi üstüne kalmasından hoşnut olmasından kaynaklandığını düşünüyorlar. İtiraflarının arasında üyesi oldukları bir satanist kültten söz ediyor. Bu sanatist topluluğun lideri üye olabilmeleri için bir cinayet işlemelerini şart koşmuş. Bunu yerine getirmek için bir gün sonra Ottis adamın birini plaja doğru sürüklerken Lucas elinde bir ustura ile plajda oturuyordu. Lucas adamı bir güzel doğradıktan sonra topluluğun üyeleri cesedi bir "Kara Gün" ayininde usulüne göre pişirip yediler. Köle olarak satılmak üzere bebekleri ve küçük çocukları kaçırdılar. Çocuklara uyuşturucu verip yasadışı çocuk pornosu çektiler. Lucas'ın anlattıklarına rağmen böyle bir kültün varlığı ortaya çıkarılamamıştır. Yolda hastalanıp hastaneye kaldırılan Ottis Toole'dan ayrılan Lucas çocuklarla yola devam etti ama o da bir süre sonra tutuklandı ve iki ay hapse mahkum oldu.

  Çocuklar annelerine iade edildi . Yetiştirme yurduna transfer edilen küçük kız Frieda (Lucas ona "Becky" diyordu.) bir süre sonra dayanamayıp kaçtı. Tekrar Jacksonville'de bir araya gelen Lucas ve Becky evlendiler.
  Bu evlilik Lucas'ın deyimiyle "babacan bir ilişki" ama Becky için işler daha farklı yürüyordu hormonları zaten düzenli işlemeyen Becky bir gece bu isteğinde ısrarlı olmasından dolayı kontrolünü kaybetti Lucas'a "****!" diye çıkışıp bir yumruk savurdu yüzüne. Anında bir bıçak kaparak hızlı bir şekilde Becky'nin kalbini söktü ve kalbi çıkarılmış vücutla defalarca sevişti.

  Becky çok sonra açık bir alanda yastık kılıflarına doldurulmuş olarak bulundu.
  Satanist topluluğun başı Don Meteric Lucas ile bağlantıya geçti ve Texas'tan bir avukatı öldürmesini istedi. Lucas bir şekilde adamla samimiyeti kurup içki içmeye davet etti. Avukatı sarhoş etti iyice kafayı bulduğu bir anda "tam içkiyi yutarken boğazını öyle derin kestim ki dışarı içki taştı." dedi itiraflarının bir bölümünde.

  Cesedi daha kolay bulunması için göğüs kafesi dışarıda kalacak şekilde gömdü. Green River cinayetlerini üstlenmeye kalktı fakat bunun gerçek olmasının hiç olasılığı olmadığı kanıtlandı.

  Karısının ortadan kayboluşundan iki gün sonra kendisinden şüphelenmeye başlayan ev sahipleri Kate Rich Lucas'a çıkıştı ve Becky'nin bir kamyoncu ile kaçtığına inanmadığını söyledi. Arabayla bir gezintiye çıkan ikili ıssız bir yerde durdu. Lucas kadını bir çok kez bıçakladı göğsüne bir haç işareti kazıdı ve cesede tecavüz etti.

  Bir çukura attığı cesedi daha sonra gelip parçalara ayırdı ve parçaları sabaha kadar sobada yaktı. Bir süre ortada gözükmedi şehre geri döndüğünde eskiden tanıdığı Jack Smart'ın yanında çalışmak istedi. Kendisinden şüphelenen Smart'ın polise haber vermesiyle kıskıvrak yakalandı ama delil yetersizliğinden serbest kaldı. Eyalet turlarına tekrar başladı Lucas ve kendine sevişecek yeni cesetler bulmakta sıkıntı çekmedi. Kasabada dükkanı olan Ruben Moore ile temasa geçti ve Moore gelip kendisi ile çalışması için güzel para teklif etti. Lucas dükkana vardığı sırada polis de onu bekliyordu.
  Hiç bir zaman suçu kanıtlanamayan Henry Lee Lucas'ı yeterince içeride tutacak kadar suç vardı artık. Onu her seferinde elinden bırakmak zorunda kalan şerif Bill F. Conway sonunda başarmıştı ama yine de cinayetleri onun işlediği hakkında bir kanıt bulamıyordu.

  15 mayıs 1983'te Joe Don Deaver şafak vaktinde son kontrolleri yaparken en sevdiği zamanın sessizliğini Lucas'ın çığlıkları bozdu: "Burada ışıklar var! Işıklar benimle konuşuyor." "Ne ışığı her yer karanlık. Kapat çeneni de biraz uyu iyice kafayı yedin!" diye çıkıştı gardiyan Deaver. Birazdan yine Lucas'ın sesi geldi : "Gardiyan çabuk buraya gel!" Sinirle yanına gelen gardiyana "Don ben çok kötü şeyler yaptım." dedi ve böylelikle gecenin bir yarısı yataktan Deaver'ın telefonuyla kalkan şerif Conway belki hayatı boyunca bulamayacağı bilgilere ulaşma şansını yakaladı. Henry'yi motive etmek için en sevdiği şeyler olan kahve ve sigaradan mahrum bırakarak daha çabuk yol kat etti. Yalan testlerinden kolayca geçmeyi başaran Henry bu gecenin sonunda her şeyi anlatmaya karar vermişti. Şerif karşısında oturan Lucas'a soruları sormaya başlarken elindeki kağıtta:

  "O kadar uzun zamandır yardıma ihtiyacım var ki ve kimse bana inanmayacak. Geçen on yıl boyunca hep öldürdüm ve kimse bana inanmayacak. Bunu yapmaya devam edemem tek sevdiğim kızı da öldürdüm. " yazıyordu.

  Şerif mahkuma "Bayan Rich'e ne yaptın?" diye sorduğu sırada sadece tarihin en büyük seri cinayet soruşturmalarından biri başlamıyordu belki de en sıra dışı olanı buydu.

  Henry Lee daha sonra bu cinayetleri yeniden Hıristiyan doğduğu için itiraf ettiğini aslında bu cinayetleri işlemediğini ileri sürse de Texas'taki hapishanede idam günü yaklaşıyordu. Ottis'e paranoid şizofreni teşhisi kondu ve cezası idamdan 6 ömür boyu hapis olarak değiştirildi. Daha sonra Florida'da Fox televizyonunun "America's Most Wanted" programının doğuşuna neden olan 6 yaşındaki Adam Walsh'un kaçırılmasından ve ölümünden sorumlu olduğunu itiraf etti. 15 Elül 1996'da hastanede karaciğer yetmezliğinden öldü. Lucas cinayetle ilgili olarak Toole'un çocuğun cesedini kendisine gösterdiğini ve görüntü karşısında: "kendimi çok kötü hissettim midem bulandı. Hadi buradan defolup gidelim!" dediğini söyledi.

  31 Mart 1998'de bulunduğu sırada üzerindeki tek giyecek olan "turuncu çoraplar" olarak bilinen otostopçu kızın cinayeti davasında idama mahkum edildi. Kız öldürüldüğü sırada başka bir şehirde çalıştığını iddia eden Lucas'ın iddiasını doğrular nitelikte banka kayıtları ve faturaların ortaya çıkması üzerine 27 Haziran 1998'de dönemin Texas valisi George W. Bush tarafından hayatı bağışlandı. "Gerçeğe inandıkları ve doğru olanı bulmak adına gösterdikleri cesaretten ötürü adalete teşekkür borçluyuz." Sözleri gazetelerde yankılandı. "Ama Henry Lee Lucas şüphesiz ki bir çok ayrı cinayetin suçlusudur ve hayatının geri kalanını hapiste geçirecektir."

  Henry Lee Lucas hala hapishanede; yaptıkları yapmadıkları söyledikleri ve yalanladıklarıyla bilinmezliğini ve akıllara zarar profiliyle Amerikan adalet sisteminde önemini koruyor.

  Hakkında Kitap:


  Henry Lee Lucas 1991 Joe Norris

  Hakkında Film:

  Henry:
  Portraitof a Serial Killer

  HARVEY MURRAY GLATMAN [KATİL FOTOĞRAFÇI]


  Muazzam bale fantezisi Kırmızı pabuçlar ile tanınan Britanyalı film yönetmeli Michael Powell 1960'ta halkı ve eleştirmenleri o kadar öfkelendiren bir film çevirdi ki kariyeri tam anlamıyla sona erdi. Filmin adı Peeping Tom'du (Röntgenci) ve bıçak gibi kullandığı bir kamera ayağıyla kurbanlarını öldürürken bir yandan da bu sahneleri kaydeden sadist bir röntgenciyi anlatıyordu.

  Nasıl hasta bir beyin böyle bir öyküyü hayal edebilir diye sormuştu öfkelenen seyirciler. Ancak Peeping Tom gösterime girmeden bir yıl önce Harvey Murray Glatman adında Amerikalı bir psikopat filmde anlatılanlara çok benzeyen suçlardan San Quentin'de idam edilmişti.
  Ergenlik çağında bile Glatman sapık cinsel eğilimler gösteriyordu. En sevdiği mastürbasyon yöntemi kendi kendini boğmaktı boynuna geçirdiği tavan arasındaki kirişlere asılı bir ipin ucunda sallanırken büyüyünce bu tuhaf huylarından vazgeçeceğini söylemişti. Ancak olgunlaştıkça bağlama sadizm ve boğulma fantezilerini birer saplantı haline getirmişti. 29 yaşındayken de sapık hayallerini gerçekleştirmeye koyuldu. Bir profesyonel fotoğrafçı pozu takınarak kendilerine bir kariyer edinmeye çalışan bir dizi genç modeli 1950'lerde çok moda olan ucuz dedektif dergilerinin kapaklarına resimlerini bastıracağını söyleyerek kandırdı. Bu kapaklarda genellikle bağlanmış ve çaresiz durumda genç kadınlar olduğundan modeller Glatman'ın kendilerini bağlayıp ağızlarını tıkamasına ses çıkarmadılar. Ayrıca görünüşünden de korkmamışlardı; Glatman biraz tuhaf ama zararsız bir adama benziyordu.

  Kadınları bir kez hakimiyeti altına aldı mı onları soyup fotoğraflarını çekiyor tabanca tehdidiyle tecavüz ediyor ve içinde bulundukları durumun korkunçluğunu kavradıklarında da yüzlerindeki dehşet dolu ifadeleri tekrar fotoğraflıyordu. En sonunda da onları bir iple boğarak cesetlerini çöle atıyordu.
  Glatman bu şekilde toplam 3 genç kadını öldürdü. Dördüncü bir fotoğraf çekimi ayarladı ama bu seferki kurbanla başa çıkamadı. Glatman arabasında ona silah çekince kız üzerine atladı silahını elinden aldı ve polis gelinceye dek namluyu ondan ayırmadı.

  Glatman gözaltındayken her şeyi tüm ayrıntılarıyla itiraf etti. 1958 Kasımında üç gün süren bir duruşmadan sonra verilen idam cezasını çok filozofça bir tavırla karşıladı. "Böylesi daha iyi." Bu yoruma çok az insan karşı çıkardı.


  JEFFREY LİONEL DAHMER


  (05/21/1960-11/28/1994)
  (Milwaukee Canavarı)


  "Onları yediğimde içimde tekrar dirileceklerini umut ediyordum"
  "Bu yaptıklarımı bir insanın yapabileceğine inanmam çok zor"

  21 Mayıs 1960'de doğdu. Babası Kimya Mühendisi annesi psikolojik problemleri olan isterik bir kadındır. Annesi bütün gün yatakta babası laboratuarda olduğu için Jeffrey kendi kendine büyümüştür denilebilir. Sık sık taşınırmış Dahmer ailesi Ohio'ya geldiklerinde 8 yaşındayken yaşlı bir komşuları tarafından tecavüze uğramıştı ve bunun intikamını tüm insanlıktan almaya çalıştı. Aşırı sorunlu ve kendini ifade etme yetersizliğiyle dolu bir ergenlik döneminden sonra sonunda kendini en iyi ifade edebileceği yöntemi keşfetti. Sanıldığının aksine hiçbir davranışında cinsel güdüleri onu yönlendirmedi.

  Homoseksualiteye karşı olan tepkisini zorla homoseksüel ilişkiye girmek ve öldürmek gibi davranış bozukluklarıyla gösterdi ve bu şekilde kendini ifade etti. O bir homoseksüel değildi.

  18 yaşında başladı cinayetlerine. İlk kurbanı bir otostopçu gençtir. Zaten bu ilk cinayette olayı aşmıştır Jeffrey otostopçu çocuk ilişki teklifini reddedince demirle kafasına vurup öldürmüş sonra ilişkiye girmiş ardından mutfak bıçağıyla parçalamış ve bu parçaları asit dolu bir fıçıda eritmiştir. Kemiklerini ise çekiçle ezip bahçeye gömmüştür. Arada bir polisin dikkatini çekmiştir. 1986'da ortalık yerde mastürbasyon yaptığından dolayı bir ceza almıştır.
  En acı vakalarından birisi* sudur: 1988'de 13 yasındaki bir çocuğa tacizden iki seneye mahkum oluyor ama sonra "iyi halden" bırakılıyor. Bundan 3 sene sonra o 13 yaşındaki kurbanın küçük kardeşini buluyor ve evine getirip öldürüyor.

  Yakalanana kadar 13 sene geçmişti ve 1978-1991 yılları arasında çoğu zenci çocuklardan oluşan toplam 17 kişiyi öldürdü.

  Öldürdüğü insan sayısı Henry Lee Lucas ile kıyaslandığında düşük olsa da akil hastalığı ve kurbanları üzerinde uyguladığı tekniklerden ötürü hayat hikayesi diğer seri katillere oranla bir çok filme konu olmuştur. Kurbanları genelde siyah homoseksüel erkeklerdir. Cinsel arzuları üzerinde deney yapmak için Dahmer kurbanlarına lobotomy uygulamış yani beyinlerinin bir kısmını kesip çıkarmıştır.
  Aynen Ed Gein gibi Cannibalism Ve Nekrofili hastalığından muzdarip olduğundan kurbanları da bu uygulamalardan nasiplerini almıştır. Bunlardan kimisiyle öldürmeden önce kimisiyle de sonra ilişkiye girmiştir kimisinin ise pazılarını ve poposunu yemiştir. Kafasını matkapla deldiği bir diğer grubu ise robota çevirmeye çalışmıştır

  Son kurbanının bir şekilde kaçmaya çalışması ile yakalanmıştır. 14 yaşındaki Asyalı kurbanı yari sarhoş ve çırılçıplak şekilde sokağa kaçmayı başarmıştır. Peşinden giden Jeffrey Dahmer sokakta çocukla ilgilenen insanları onun gay olduğuna ve aralarında tartışma çıktığına inandırmayı başarmış çocuğu eve geri götürüp öldürmüştür.

  Durumdan şüphelenen sokak sakinleri polisi aramış Pedofili şüphesi ile eve giden polis ağır kokular karşısında arama yapınca foyası ortaya çıkmıştır. Yakalandığında "Bu yaptıklarımı bir insanin yapabileceğine inanmam çok zor" demesi dikkat çekicidir.

  Wisconsin'de 28 Kasım 1994'te hapishanenin çamaşırhanesinde bir zenci tarafından arkadan kafasına -tesadüfe bakin ki- indirilen bir demir çubuk darbesiyle öldürülmüştür. Öldüren kişi ifadesinde "Tanrıdan onu öldürmem için emir geldi" demiştir.

  Jeffrey Dahmer'i diğer seri katillerden ayıran en önemli özelliği genel olarak cinayet işleyen kişilerin kurbanlarını öldürmeden önce onlara işkence etmek suretiyle kendilerini tatmin etmeleri ve yeterince doyuma ulaştıktan sonra öldürme eylemine geçmeleridir. Dahmer içinse tam tersi geçerlidir önce öldürüp ardından eğlenmeye başlar. On iki kişilik bir kurban listesi olmasına rağmen dünyanın en ünlü seri katilleri arasındadır. Kurbanlarını genelde gay barlardan seçen onları katlettikten sonra ırzlarına geçen hatıra olarak kafataslarını ya da cinsel organlarını kesip saklamadan önce de hoşuna giden yerlerini yiyen en büyük zevki ise saatlerce balığının gözlerine bakmaktır.

  Normal bir ailesi üstün sayılabilecek bir zekası iyi bir eğitimi ve gözle görülür problemleri olmadığı için yaptıklarına bir sebep bulunamamış ve Dahmer psikologların ilgisini çeken bir vaka olarak kalmıştır.

  Hakkında Film:
  Secret Life: The Jeffrey Dahmer 1993 David Bowen tarafından çekilmiştir.

  Hakkında Kitap:
  The Men Who Could Not Kill Enough 1972 Anne E. Scwartz

  Not: Seri katillerin en canavarı diyebilirim. Öyle resimler vardı ki koymadım.
  MisRi, Quinn and Can like this.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  En sonuncusu çok ilginç. Filmini izlemiştim de tam bir deli..

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  He bizim katillerimizi Bakırköye yatırıyorlar. Birkaç sene sonra da iyileşti deyip dışarıya salıyorlar. Sonra seri katil oluyorlar.

 4. #4
  Can
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Tüyler ürpertici.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş