Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Türkiye ve Dünya'da Sırları Hala Çözülmeyen İlginç Olaylar.

  Sırları hala çözülemedi
  Dünya tarihine etki eden bu olayların arkasındaki sır perdesi geçerliliğini hiçbir zaman kaybetmiyor. FHM Dergisi akılları karıştıran 22 komplo teorisini biraraya getirdi...

  Temmuz 2005'te Londra'nın Luton İstasyonunda meydana gelen ve 56 kişinin ölümüne neden olan saldırıyı çantalarında taşıdıkları bombayla Muhammed Sıddık Han Şizad Tanvir ve Germaine Lindsay teröristlerin gerçekleştirmediği iddia ediliyor.
  Kamera kayıtlarında Sıddık Han'ın tahmin edilen kişinin el ve kollarından rayla oransız görüntüsünden ötürü sonra platformda eklendiği kuşkusu var...
  Tsunami kimin işi? 2004 yılında Hint Okyanusu'nda meydana gelen dev dalgalar bugün bile tartışılmaya devam ediyor.

  Tsunamiyi aslında İsrail ve ABD ortak yapımı bir nükleer bombanın denemesi sırasında meydana gelmiş.  Yan etki olarak yorumlayanların sayısı her geçen gün artıyor.
  Mısır ve Ortadoğu'daki birçok gazete işin peşini bırakmayarak iddiaları Müslümanlara zarar vermek üzere yapılan bir saldırı boyutuna kadar taşımayı başardı.


  Doğal afet mi Tanrı'nın gazabı mı yoksa kasıtlı bir saldırı mı? Kimse işin içinden çıkamadı.

  Pearl Harbour Amerika'nın tarihindeki en dramatik saldırı şüphesiz Pearl Harbour saldırısı. Komplo teorilerine göre bu Amerika'nın kendi kendine yarattığı bir dram.  Başkan Roosvelt'in saldırıdan haberi olduğunu ve bile bile bu saldırıya göz yumduğunu düşünüyor.
  Söylenene göre Kore Birleşmiş Milletler Peru ve Britanya hükümeti daha önce Amerika'yı uyarmış ancak bu uyarılar dikkate alınmamış.
  Japon şifreleri çözülmemiş saldırı da geri püskürtülmüştür.  Amerika her ne kadar atom bombası ile intikamını geri almış olsa da belli ki bu göz yumuşun çok daha derin anlamları olduğu ortadadır.  Shakespeare gerçekte kimdi? Asırlar boyunca sonelerini okuyup oyunlarını izlediğimiz ingiliz Edebiyatı'nın usta kalemi aslında Shakespeare değil de bir başkası mıydı?

  Eserlerin gerçek sahibi olarak ingiliz düşünür olan çağdaşı Francis Bacon yine çağdaşı ingiliz oyun yazarı ve şair Christopher Marlowe gibi isimler öne sürülüyor.

  Shakespeare hakkında çok az biyografik veri olması bu teoriyi öne atanları cesaretlendirip "Shaksper of Stratford" diye bilinen bir aktör ve iş adamının böyle bir karışıklık yarattığı iddiasına kadar götürüyor işi.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  Gizli silah Kısa adı HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) olan ve ABD tarafından Iyonosfer'in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska'da sürdürülen çalışma meraklı gözlerin ilgi odağı.


  Tabii ABD'nin böyle bir olaya hayır amacıyla girişmeyeceğini gerçekte bunun askeri amaçlı bir proje olduğunu savunanlar var.

  İddialara göre Alaska'da geliştirilen özel bir silah atmosfere yayılan dalgalar yayıyor. Bu dalgalar kontrol altına alınarak istenildiğinde depremlere veya uçak kazalarına neden olabiliyor.  Uçak kazası mı? Tarih 21 Aralık 1988. Heathrow'dan New York semalarına doğru havalanan uçak Iskoçya'nın Lockerbie bölgesine düştüğünde bilanço 270 ölüydü. Ne var ki bu sıradan bir kaza değildi. Uçak havadayken patlamıştı.  Ancak iddialar CIA'in Avrupa'dan ABD'ye güvenli bir uyuşturucu rotası çizdiği bahsi geçen uçaklara Suriyeli uyuşturucu satıcıları aracılığıyla mal yüklettiği ve dolayısıyla yüklenen bavulların kontrolünü yaptırmadığı yönünde.  İdeolojik kahramanlar Çizgi romanların renkli ve sevimli dünyalarına bulaşmayanınız yoktur. Ancak bu tablonun göründüğü kadar masum olmadığım düşünenler var. Süper kahraman olarak kalbimizde yer eden Superman'in yayınlandığı ilk tarih 1938.


  Bu tarihin önemi bir sene sonra patlak veren ikinci Dünya Savaşı'nda yatıyor. Kahramanların ortak özellikleri ABD'yi dışarıdan gelen tehlikelere karşı korumak. Dolayısıyla bilinçaltına yerleştirilen "Düşmanımız var!"korkusu ideolojik bir manevra olabilir.  Ne dersiniz kahramanlara şüpheyle bakmanın zamanı geldi mi?


  Turgut Özal öldürüldü mü? Türkiye'nin Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün ardından çeşitli komplo teorileri ortaya atıldı. Bu teorilerilere göre Özal öldürülmüştü. Aradan geçen yıllar
  şüphelerin daha artmasına neden oldu.


  Özellikle eşi Semra Özal'ın bu konuda ki açıklamaları kafa karıştırıcı: "Turgut Bey Büyük Türk birliğini gerçekleşrmek istiyordu. Bu nedenle öldürüldü. Ölümden bir gece önce sefaretteki bir sergiye katılması için ona yoğun bir şekilde baskı yapıldı.


  Orada yine ısrarlar üzerine hiç sevmediği halde servis edilen limonatayı içmiş." Turgur Özal'a 1988 yılında düzenlenen suikast ve ölümün ardında otopsi yapılmaması komplo teorilerini ilginç bir boyuta taşıyor.
 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  Beatles Çılgınlığı Dünyayı kasıp kavuran ve müzik tarihine altın harflerle yazılan Beatles grubu hakkındaki spekülasyonların ardı arkası kesilmiyor.

  Çiçek çocukları olarak bilinen 68 kuşağı gençleri uyutmak için Beatles'ın devlet tarafından kullanıldığı söylentileri...  Bir de grubun yaşayan son üyesi Paul McCartney'in aslında 1966 yılında trafik kazasında öldüğü iddaları var.Grubun fanları albümlerin kapaklarında gerçek olduğuna şüphe ile bakılan Paul McCartney'nin canlı performansına kadar her detayı inceliyor.
  Ünlü Abbey Road albümünün kapağında tek çıplak olan Paul McCartney! Şeytan ayrıntılarda gizli mi yoksa?
  Görünmez helikopter 1990'lar teknolojinin askeri güçler tarafından kullanıldığına dair bir dolu kopmlo içeriyor. 1970'lerin başından beri sulan sessiz ve radara yakalanmayan hayalet helikopterlerin gerçekten düğüne dair iddialar da yine 90'ları buluyor.
  Küresel ısınma saçmalığı! İklim değişikliklerinden şüphe duyan bazı septikler küresel ısınmanın tamamıyla insan beyninin ürettiği bir uydurmaca olduğunu düşünüyor.

  Bu komplonun dünya nüfusunu çok daha yüksek vergilere alıştırmak ve daha otoriter bir vönetimin dünyaya hakim olması için ortaya atıldığı da teoriler arasında.
  Dayandıkları tez ise ısının1998 yılından beri sabitlenmesi.  Laboratuvar canavarı Dünyanın önde gelen gizli örgütleri ile ilgili teoriler bir hayli fazla.En çok komplo teorilerinin üretildiği gizli örgüt ise şüphesiz CIA.11 Eylül saldırısının bile arkasında CIA ve MOSSAD'ın olduğu ortaya atılan iddialardır.


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Mehmet Paşa baltasını çıkardı mı? Tarihimizdeki en ilgi çekici bahislerden biri de Baltacı Mehmet Paşa ve Rus Çariçesi Katarine arasında yaşandığı varsayılan karmaşık hikaye.Mehmet Paşa Katarina'mn baldan tatlı bedenine tamah etmiş.  Ruslarla barış anlaşmasına varmıştır.Ancak hikaye ve gerçek arasında bazı çelişkili noktalar bulunmaktadır. Öncelikle iyi bir eğitim almış bir Osmanlı paşasının böylesine iradesiz davranması için delirmiş olması lazımdır.

  Tabut Cumhuriyetij Georgia'da ana yolun biraz ilerisinde tam 500 bin adet plastik tabut bulunuyor.Eğer yolunuz bir gün oraya düşerse bunların her birini rahatlıkla fark edip görebilirsiniz. Komploculara göre bu tabutlar Hitler'den kalma toplama kampları.


  Mk Ultra( beyin yıkama) CIA'in davranış kontrolü de denilen beyne hükmetme faaliyetleri 1950'lerde başladı.ABD vatandaşları üzerinde kullanılan MK-ULTRA kod adlı bu programa ait çok sayıda dosyanın olduğu söyleniyor.


  CIA Başkanı Richard Helms tarafından 1973 te görevi bıraktığı sırada yok edildiği söylenmesine rağmen eski CIA görevlisi Victor Marchetti programın halen devam ettiğini iddia ediyor.
  Mossad'ın işi John E Kennedy suikastında en son ortaya atılan komplo teorisi Mossad'ın bu işin mimarı olduğu. "İsrail hipotezi"ni güçlendiren nokta Kennedy'nin ardından başkan olan Johnson'ın İsrail'e olan büyük yakınlığı ile perçinleniyor.

  Amerikan başkanları içinde en fazla İsrail yanlısı sayılan Johnson ilk kez Yahudi Devleti'ne büyük miktatlarda silah yardımı yapmış. Ayrıca 1967 savaşı sırasında İsrail'e gizli yollardan askeri araç ve deneyimli personel göndermiştir.
  Elvis Presley ölmedi mi? Ne diyebiliriz ki? İnsanlar efsaneleri hep yaşatmak isterler; hele söz konusu isim Elvis'se. Onun halen yaşadığına inanan hayranları birkaç iddianın arkasına sığınıyor.


  Elvis'in mezar taşında ikinci isminin Aron'un Aaron diye yazıimış olması. Sanatçının diğer adı zaten Aaron ancak ailesinin ismin Elvis'in ikiz kardeşi Jesse Garon Presley'e benzemesi için mezar taşında Aron diye değiştirmeye çalıştıkları söyleniyor.


  Diğer komplo teorisi de Presley'nin '90'larda yaşadığı bir motosiklet kazasına dek hayatta olduğu. İki gazete konuyla ilgili detaylı haberler yayımlamıştı.
  Harold Wılson Sovyet Ajanı mı? Sonradan CIA'ye bilgi sızdırıp Amerika'ya sığınan Sovyet mülteci Anatoliy Golitsyn İngiltere'de '64 '66 ve '74 yıllarında başbakanlık yapmış olan Wilson'ın aslında KGB ajanı olduğunu ileri sürdü.

  Wilson'ın ezeli rakibi olan Hugh Gaiskell'in de KGB tarafından öldürüldüğünü ve böylece Wilson'ın İşçi Partisi'nin başına geldiğini de iddialarına ekledi. BBC'nin 2006'daki bir belgeselinde İngiltere'de darbe planlandığı vurgulanmıştı.

  Michael Jackson ölmedi Öldürüldü. Adli tıp araştırması sonucu ortada net olmayan birçok veri var. Herşeyi kenara bırakırsak ölümünden sonra en komik komplo teorileri unvanını alabilecek biri o kanımızca.
  Rahibe kılığında hastaneden kaçtığı Eskimolarla yaşadığı meyve çiftliğinde kurup gül gibi geçindiği ortaya atılan iddalar arasında.  Kırım kongo biyolojik silah mı? Önceden evcil hayvanlarımızda görüp basını koparmamak suretiyle çekip çıkardığımız bu yaratıklardan son birkaç yıldır ölesiye korkuyoruz.Türkiye'de ilk kez 2002'de görülmeye başlandı.  Her ne kadar iklim değişiklikleri kimyasal atıklar ve doğal dengenin bozulması gibi unsurlar ortaya çıkmalarında rol oynasa da sadece ülkemizde bu hastalıktan bugüne kadar 92 kişinin ölmesi bunun bir biyolojik savaş olduğu teorilerini doğuruyor.  Elimizde uzaylı var Tarihe Roswell olayı olarak geçen ve 1947 yılında gerçekleştiği iddia edilen UFO enkazı komplo teorilerinin en eskilerinden.

  1989 yılında doktor Glenn Dennis'in dünya dışı bir varlığa otopsi yaptığını söylemesi olayın popülerliğini arttırdı.  İnsan için küçük insanlık için büyük bir yalan mı? 16 Temmuz 1969'da ne oldu? Amerikalı astronot Neil Armstrong aya ayak bastı mı? Yoksa S.S.C.B'ye borusunun öttüğünü göstermek için miydi ?


  60'lı yılların teknolojisine göre bu sıcaklıkta fotoğraf kağıdının kavrulması lazım. O yıllarda radyasyonu önleyen elbiseler olmadığı halde astronotlar nasıl korunabildiler? Ay'da atmosfer olmadığı için rüzgar da oluşmaz.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İlginç konu. En sondakine kesinlikle inanmıyorum. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş