Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Dünya'nin En Gizemli Mezarlarindan Bazilari

  Dünya'nin En Gizemli Mezarlarindan Bazilari

  Terracota Army / ÇİN
  Çin’in batısındaki Xi’an kentinde bulunan Qin Shihuang Mezar...lığı dünyanın en büyük çaplı ilgi çekici ve zengin içeriğe sahip imparator mezarlıklarından biridir. Mezarlıkta Qin Shihuang’e eşlik eden heykel ordusu çukuru Mısır piramitleriyle kıyaslanarak “Dünyanın 8. Harikası” olarak adlandırılıyor.

  Bu harika yapıt bir rastlantı üzeri keşfedildi. 1974 yılında yerel köylüler kuyu kazarlarken birçok kırk çömlek parçasını buldular. Böylece dünyayı sarsan Yeraltı Heykel Ordusu bulundu. Şu ana kadar 500 asker heykeli tahtadan yapılmış savaş 18 arabası 100’den fazla at heykeli çıkarıldı.  Valley of the Kings/MISIR
  Mısır’da bulunan Krallar Vadisi dünyanın bilinen en eski arkeolojik alanıdır.1922′de keşfedilen buradaki mezarlarda Firavunlar bulunuyordu.Lahitler açıldığında içerisinde zehirli gazlar bulunduğu ortaya çıktı.Bu gazlar lahitleri açanlanların zehirlenmesine neden oldu.

  Eski Mısırlılar yazılı tarihleri boyunca Güneş’e bir tanrı olarak taptılar. Bu yüzden güneş ışınlarını bedenlerinde hissetmeleri için tapınakların üstünü boş bırakarak gökyüzüne açık tuttu.

  Mısır Piramitleri-GİZE/MISIR
  Mısır Pramitleri firavunlar için yapılmış sırrı hala çözülememiş gizemli bir yapılardır. Dünyanın yedi harikasından biri olarak nitelendirilir.

  Büyük Piramit de denen Keops Piramidi M.Ö. 2800 yıllarına doğru hüküm süren Mısır’ın 4. Sülale devri hükümdarlarından Keops’un mezarıdır. İkinci büyük piramit Keops’un kardeşi olan ve O öldükten sonra firavun olan Kefren’e aittir. Küçük piramitise M.Ö. 2500′lü yıllarda hüküm süren Mikerinos’a aittir.


  Tana Toraja / ENDENOZYA
  Dünyanın en karmaşık cenaze törenlerinin düzenlendiği yer.Birisi öldüğünde cenazesine bütün şehir katılırdı.Cenaze törenleri günlerce hatta aylarsa sürerdi.O tarihte yaşayanlar ahiret hayatının kademeli olarak başladığına inanırdı.

  Törenleri anlatması açısından mezarın kenarlarındaki taşlar oyulur cenaze törenini balkonlarından izleyen insanların görüntülerinin heykeli ölünün mezarının yanına yerleştirilirdi.
  Newgrange/İRLANDA
  Yapılan araştırmalar Newgrange’in sadece bir mezar olmadığını göstermekte bu anıtı inşa eden kişilerin kapsamlı bir astronomi bilgisine sahip olduklarını da ortaya koymaktadır. Yapının astronomik özellikleri de hayret vericidir.

  Kış güneşinin dönüm gününde yani yılın en kısa gününün gün doğumundan kısa bir süre sonra güneş ışığı doğrudan Newgrange’in mezar odasına düşmektedir. Bundan sonra çeşitli koridor kapılarına ve dev taşlara yansıyarak ilerlemekte ve en son olarak arka duvara kadar ulaşmaktadır.  Sedlec Ossuary/ÇEK CUMHURİYETİ
  Katolik kilisesi’ne bağlı olan bu küçük şapelin son derece ilginç bir özelliği dünya çapında pek çok kişinin kendisinden haberdar olmasını sağlıyor. Şapel döşeme ve dekorasyonunda kullanılan 40 bin kadar insan iskeleti ile tanınıyor.

  İtalya’nın Sicilya bölgesinde bulunan ve 16. yy’da kurulan kilisede bulunan rahipler 19.yüz yıla kadar görülmedik bir uygulama başlattılar. Ölülerin mumyalayarak bir kısmını raflara dizen rahipler bazılarını da duvarlara astı.Kasabanın önemli ve zengin insanlarının giysileri her yıl yenilenirken fakirlere dokunulmadı..

  En son işlemi 19. yy başında yapan rahipler raflara ve duvarlara 8 bin kişiyi mumyalayarak dizdi. Bu inanılmaz mezarın ortaya çıkarılması hristiyan aleminde şok etkisi yaptı.Papa’nın kararıyla bu işlemden vazgeçildi.

  Alıntı.
  Bengisu, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  En sonuncusu çok ilginç.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş