Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Çin'de dağın en tepesine yapılan tapınağa çıkmak için hayatını tehlikeye atan turistler zaman zaman ölümle burun buruna geliyor.Bütün bu tehlikelere rağmen binlerce turist canları pahasına bu manastırları ziyarete geliyor.

Çin'deki Xi şehrinin 100 kilometre doğusunda bulunan Hua Shan Dağı ülkeye gelen turistlerin akınına uğruyor.Çin'in 5 kutsal dağı ve tapınağından birisinin bulunduğu bu dağın tepesi tam 2 bin 160 metre yükseklikte.Tapınakta dağın en yüksek yerine yapılmış durumda.

M.Ö ikinci yüzyılda yapılan Daoist Batı Pik Tapınağı bu dik dağın içinde yaşadığına inanılan kendi ilahları için inşa edilmiş.Daoist rahipleri bu tapınaklarında kendi ilahlarının ruhlarını arındırdığına inanmışlar.O günden bu güne rahipler tapınakta bulunuyor.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Kuş uçmaz kervan geçmez yerlere yapılan bu tapınaklar günümüzde ziyaretçi akınına uğruyor.Ülkeye gelen turistler canları pahasına bu tapınaklara çıkıp hatıra fotoğrafı çektiriyor.Gerçekten de dağın en yüksek yerindeki tapınağa ulaşabilmek öyle kolay bir iş değil.Çinlilerin yaptığı derme - çatma tahtaların üzerinde yürüyüp dağcılar gibi çok keskin ve dik uçurumlara tırmanmanız gerekiyor.Yüzlerce metre yüksekliğindeki derin uçurumlardan yürüyebilmeniz için altınızda bir tahta tutunabilmeniz için de zincirler var.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ekteki fotoğrafları görünce buraya çıkmak için insanda bayağı yürek olması gerektiği anlayacaksınız.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


[/COLOR]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]