Numaralar


ABD'li çift parkta buldukları not sayesinde inanılmaz bir servetin sahibi oldu. Amerikalı Harold ve Helen Lerner çifti New Jersey Eyalet Lotosu'ndan tam 258 milyon dolar kazandı... Rakam gerçekten inanılmaz ancak çiftin bu ikramiyeyi kazanmasının hikayesi bir başka inanılmaza dayanıyor.


31 YILLIK SABRIN ÖDÜLÜ
1970 yılında evlenen Harold ve Helen 5 yıl sonra New Jersey'de bir parkta dolaşırken bankların birinin üzerinde kırmızı bir zarf duruyordu. Zarfın içini açan çift küçük bir not kağıdının üzerinde "5-16-41 46 50 ve 1. Bu rakamlar bir gün size uğur getirecek" diye yazıyordu. Önce bunu komik bulan çift daha sonra oynadıkları her loto kuponuna bu numaraları yazmaya başladı. "15 10 yıl" derken artık yaşlı bir çift haline gelen Harold ve Helen bu alışkanlıklarından bir türlü vazgeçmedi. Çocuklarının tüm ısrarlarına rağmen bu rakamlarla şansını deneyen Lerner çifti 31 yıl sonra Mega Millions New Jersey Eyalet Lotosu'nda en büyük ikramiyeyi tutturdu. Dile kolay 258 milyon dolar Lerner çiftinin olmuştu.

HERKES ALAY ETTİ
30 yıl boyunca çevresindekilerin alay konuları olmasına rağmen azimle ve büyük sabırla inandıkları yolda ilerleyen ABD'li çift artık hatırı sayılır bir servetin sahibi. Çift bu müthiş servetleriyle bircak yardım kuruluşuna hatırı sayılır yardım yaptı

ALINTIDIR.