Ünlü Seri Katiller

Bu adam katiller arasinda en iyisi diyebilirim.

artık seriyi bırakmış önüne geleni doğramış. Bir de filmi var hatırlarsanız Texas katliamı diye katliamın boyutunu tahmin bile edemezsiniz.

Onlar cinayetleriyle adeta “dehşet günlüğü” oluşturdular filmlere konu oldular yakalandiklari ana kadar İnsanlari korkuya mahkum ettİler. Onlar seri katiller…

Birçoğunun Abd'li olmasi dikkat çekiyor. Ancak son yillarda Türkiye’den de seri katiller çikiyor. Tabi hepsİ erkek değİl; bu canilerin kadin olanlari da var.


İşte katillerimiz.







Elizabeth Bathory: ''kanli kontes'' olarak ün yapan ve tarihteki en acimasiz kadinlardan biri olarak bilinen yaşadığı 1560-1614 yillari arasinda 600'den fazla genç kizi Öldürerek kanini içtİği çeşitli kaynaklarda yer aliyor. ÖldürdüĞÜü kişilerin kaniyla banyo yaptiği şeklinde rivayetler de bulunan batrory'nin hayati ''eternal'' adli fİlme beyaz perdeye aktarilmişti.







Lucas ve Toole: Tarihin görmüş olduğu en ilginç canİlerden biri olarak nitelendirilen lucas daha çocuk yaşta annesini katletti. Bir süre sonra hapishaneden çikan Lucas çeşitli tarihlerde cinayetler işledi.

Lucas bir başka cani Ottis Toole ile taniştiktan sonra cinayetleri ikili olarak sürdürür. Cani ikilinin 65'ten fazla cinayet işledikleri biliniyor.







Charles Starkweather ve Caril Fugate: İkili seri katillerdenCharles Starkweather İle Caril Fugate sevgiliydi. Starkweather-fugate Çifti 1950'lerİn sonunda bir düzine insani öldürdü. O yillarda bu ikilinin hikayeleri her yerde anlatiliyordu. Charles Starkweather 1959'da elektrikli sandalye ile idam edildi Caril Fugate İse 1976'da af sonucu tahliye oldu






Albert Desalvo: Bir başka Abd'li seri katil olan ve Boston kasabi olarak isimlendirilen Desalvo 13 kadini vahşice katletti. Maharetli avukatlari nedeniyle cinayetlerden ceza almayan fakat tecavüz suçundan ömür boyu hapse mahkum edilen Desalvo 1973'te bir mahkum tarafindan biçaklanarak öldürüldü.





Albert Fish: İlk cinayetini 1910'da işleyen Washington doğumlu seri katil ünlü ''kuzularin sessizliği'' filmine konu oldu. Öldürdüğü insanlarin etlerini yiyen yamyam ruhlu seri katil Fish'in elektrikli sandalyede idam cezasini duyunca ''elektrikli sandalyede ölmek ne de büyük zevk olacak'' diye konuşmasi dikkat çekmişti.






Carl Panzram: Türkiye'de ''bir katilin günlüğü'' ismiyle gösterilen filmde hayati anlatilan Panzram 21 cinayet ve sayisiz ağir suç İşledi. Dünya turuna çiktiktan sonra döndüğğ Abd'de hirsizlik suçundan tutuklanan ve cezaevinde de bİr kişiyi öldüren Panzram 5 eylül 1930'de İdam edildi.






Dr. Henry Howard Holmes: ''Ben içimdeki kötülükle doğdum. Katil olduğum gerçeğinin önüne geçemiyordum; tipki bİr ozanin ilhamini bastiramayip şarki söylemesi gibi'' diyerek işlediği cinayetlere gerekçe bulmaya çalişan Holmes'in Abd suç tarihinde önemli bir yeri var. 27 cinayet işlediğini itiraf eden Holmes 7 mayis 1896'da idam edildi.





Earl Leonard Nelson: ''Goril katil'' olarak adlandirilan ve 18 aylik bir yolculuk boyunca 18 kadini acimasizca öldürülen Nelson 1920'li yillarin amerika'sinda işlediği cinayetlerle kamuoyunun nefretini üzerine çekti. Neslon yakalandiktan bir süre sonra cezaevinden kaçmayi başarsa da 12 saat sonra yakalandi ve İdam cezasi infaz edildi.





Jeffrey Lionel Dahmer: 1960 doğumlu olan Dahmer ilk cinayetini 18 yaşinda bir zenciyi öldürerek İşledi. 1978-1991 yillari arasinda çoğu zenci 17 kişiyi öldürdüğü bilinen Dahmer'in öldürdüğü insanlara çeşitli eziyetler verdiği hatta bazilarinin etini yediği belirlendi. Abd'li seri katil 28 kasim 1994'te hapishanede kafasina demirle vurularak öldürüldü.





John Wayne Gacy: Abd kamuoyunun en nefret ettiği ve ''palyaço katil'' olarak da adlandirilan seri katil evine davet ettiği 27 kişiyi öldürdü. Çoğunluğu çocuk olan öldürdüğü kişileri evin altina ve civarina gömen Gacy 32 çocuğa tecavüz edip öldürdüğünü itiraf etti. Gacy 1980'de zehirli iğne ile idam edildi.





Harold Shİpman: İngiliz doktor Harold Shipman'in 27 yillik meslek hayatinda 250 kişiyi öldürdüğü raporla belgelendİ. Hastalarini yüksek dozda morfİnle öldürdüğü belirlenen shipman 1998 yilinda işlediği bir cinayet sonrasinda tutuklandi ve ömür boyu hapis cezasina çarptirildi. Cani doktor hücresinde intihar etti.






Pedro Lopez Monsalve:
Kolombiyali seri katilin 1970 yillarda kolombiya peru ve ekvator'da 300 kişi öldürdüğü belgelendi. En fazla insani Öldüren seri katil olan Monsalve'nin 60 kiz ve erkek çocuğunu tecavüz ettikten sonra öldürdüğü tahmin ediliyor.








Manson:
Ona daimi kötü ününü kazandiran cinayetler aslinda başkalari tarafindan işlenmişti. Kendisi bir silah ateşlememiş veya biçak kullanmamiştir. Çünkü köle gibi kendisini takip eden ve onun en kanli emirlerini yerine getirmeye hazir olan müritleri vardir. Ve onlar Manson’un emriyle tam 9 kadini öldürmüştür. Manson ömür boyu hapse mahkum olmuştur.









Adnan Çolak: ''Artvin canavari'' olarak isimlendirilen Çolak 1992-1995 yillari arasinda 11 yaşliyi öldürdü. öldürdüğü kadinlardan 6'sina tecavüz ettiği de anlaşilan Çolak Zonguldak ağir ceza mahkemesi tarafindan 6 ayri idam ve 40 yil hapis cezasi aldi.




Süleyman Aktaş:
''Çivici katil'' olarak bilinir. 1994'te 4 komşusunu boğarak öldürmüştü. Ona Çivici katil denmesinin nedeni ise öldürdüğü kurbanlarinin kafalarinin Çeşitli yerlerine ve gözlerine Çiviler çakmasiydi. Polisler onu sorguya çektiklerinde neden çivi çaktiğini sordular ve "çivi görünce dayanamiyordum İnsanlarin kafalarina çakmak istiyordum hep" cevabini aldilar. Ruh ve sinir hastaliklari hastanesinde yatiyor







Hamdİ Kayapinar: Kurbanlarini av kendini avci olarak gören kayapinar 6 kişiyi öldürdü ve 4 kişiyi de öldürmeye teşebbüs etti. 1998- 2001 yillari arasinda 6 kişyi katleden kayapinar Kayseri'deki yargilamasinda ömür boyu hapis cezasina çarptirildi.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]