Haberin Tarihi: 02 Şubat 2016 16:35

Linnes: Hayalimi gerçekleştirdim

Galatasaray'ın Norveçli yıldızı Martin Linnes hakkında merak edilenlerle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Devre arası transferinde Norveç'in Molde takımından 25 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek Sarı-Kırmızılılar'a transfer olan 24 yaşındaki futbolcu Galatasaray günleriyle ilgili konuştu.

İşte Linnes'in açıklamalarının tamamı:
'Orijinal bir sağ bekim'
Türkiye'de birçok kişi sağ bek veya sağ açık mı olduğumu merak ediyorum. Ancak benim orijinal mevkim sağ bek. Ofansif bir sağ bek oyuncusuyum. Gol atma attırmayı seviyorum. Önceliğimin de savunma olduğunu bilerek oynuyorum.

Benim buradaki amacım Galatasaray'a iyi hizmet edip taraftarı mutlu etmek. Uzun yıllar iyi şekilde oynayıp o mevkiye başka bir oyuncu transfer edilmesini engellemek istiyorum.

'Eksiklerimi biliyorum'
Her oyuncunun kendisini geliştirmesi gerekiyor. Benim de eksiklerim var. Hava toplarında ve fiziksel olarak gelişmem gerekiyor. Biraz daha sert bir oyuncu olmam gerekiyor. Şu an Galatasaray gibi büyük bir camiadayım ve tüm şartlara sahibim.

'Fantastik bir karşılamaydı'
Şu ana kadar inanılmaz karşılandım. Hocamız takım arkadaşlarım ve taraftarlar beni fantastik bir şekilde karşıladı. Umarım ben de performansımla onlara en iyi karşılığı verebilirim.

İstanbul'u çok gezme şansım olmadı. Sürekli maçlar ve kamplar. Ancak ailem geldiği zaman İstanbul'u tanıma şansım olacak.

'İdolüm Solksjaer'
Norveç'te hedefim büyük bir takımda oynamaktı. Şu anda bu hedefimi gerçekleştirdim. Odak noktam artık Galatasaray. Formanın hakkını vermek istiyorum. Önemli başarılar kazanmak istiyorum. İlerleyen yıllarda hedeflerimi daha da büyüteceğim.

Sağ bek olarak değil ancak futbolcu olarak idol aldığım kişi Ole Gunnar Solksjaer'di. Hocalığımı yapan kişiydi ve onu hep beğenirdim.

27 numara sevdiğim bir numara. Başka bir numara istiyordum ancak dolu olduğu için 27'yi seçtim.

Taraftara son olarak mesajım kendimizi geliştirmek için çok çalışıyoruz. Amacımız ligin zirvesine çıkmak.

Etiket: Martin Linnes Galatasaray

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] fotospor