Mükemmel selfie çekmek için 6 ipucu

Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen selfielerde her zaman kötü çıktığınızı düşünüyor ve her karede muhteşem görünmek istiyorsanız bu 6 ipucu kurtarıcınız olacak.

Fotoğraf dünyasına yenilik getiren ve artık günlük hayatımızın bir parçası haline gelen selfie pozları son dönemin en popüler fotoğrafları haline geldi. Birçok ünlünün de kapıldığı bu akım sosyal medyada adeta fotoğraf çılgınlığına dönüşmüş durumda. Peki kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan çekilen bu fotoğrafların en iyi olması için püf noktaları biliyor musunuz?
İşte mükemmel selfi çekmek için 6 ipucu...
En geniş manzaralar için selfie çubuğu kullanın


Mükemmel manzarası olan bir mekandasınız manzarayı ve kendinizi alan en iyi selfie pozunu çekmek istiyorsunuz. Bu tür fotoğraflarda kolların görünmemesi ne kadar önemliyse iyi görünmek ve manzarayı da göstermek çok önemli.

En geniş açıları bile tek bir kareye sığdırabilmeniz için en iyi araç selfie çubuğu bu tür çekimler için yardımınıza koşuyor. Bluetooth tuş özellikli selfie çubukları saniye ayarlamasına gerek olamadan tuş ile çekimi sağladığından daha kullanışlı olacaktır.

Telefonunuzu selfie çubuğa telefonunuzu yerleştirin ve mükemmel manzarayı arka plan alarak en iyi pozu yakalayın. Ayrıca büyük arkadaş buluşmalarınızı da selfie çubuğu sayesinde tek bir kareye rahatlıkla sığdırabilirsiniz.

Stand ve kulaklık ile rahat olun


iPhone kulaklığınızın tuşu ile fotoğraf çekilebileceğinizi biliyor muydunuz? Selfie çekerken uzunca görünen kollar ve beraberinde büyük görünen yüzünüz sizi olduğundan daha kilolu gösterebilir.

O nedenle iyi bir selfie için kollarınızın uzatılmış görüntüsüne gerek olmadan stand ve kulaklık ile çekim yapabilirsiniz. Kullanımınız için uygun standlı kılıfı seçtikten sonra telefonunuzu kılıfın standına yerleştirin kulaklığın tuşu ile kollarınız görünmeden en rahat pozunuzu verin.


Yalnız olmayın

Tek başınıza çok hoş selfie fotoğrafları çekebilirsiniz. Fakat yakın bir arkadaşınızla ailenizle ya da sevimli evcil hayvanınızla çekileceğiniz selfie pozları daha dikkat çekici olacaktır.

Bir elin nesi var iki elin sesi var atasözünü örnek alacak olursak iki veya daha fazla kişi ile çekilen selfie pozlarında hem kamerayı tutan kolunuz görünmediği için hem de arka planı daha az göze çarptığı için daha çok beğenilen pozlar çıkıyor. Ayrıca yanınızda sevdiğiniz biri olduğunda daha içten gülümsemeler fotoğrafı daha sempatik yapacaktır.Kameranın açısını değiştirin ve poz verin
Selfie fotoğraflarında kendi kendinizi çekeceğiniz için vesikalık gibi düz açılı fotoğraflar asla tercih edilmemelidir. Kamerayı görüş açısının biraz yukarısında tutarak hafif sağ ya da sol açı ile en iyi çıktığınız eğimi belirleyin ve tüm selfileriniz için bu açıyı uygulayın. Emin olun uygun açı yüzünüzü daha pürüzsüz ve daha ince gösterecektir.

Yapaylıktan uzak kalın
Selfie pozlarının vesikalık pozlardan farklı olduğunu tekrardan hatırlatarak bu tür çekimlerde yapaylıktan olabildiğince uzaklaşın. Dudak bükme ve anlamsız hareketler fotoğrafınızı itici kılacağı gibi gülümsemeler veya eğlenceli pozlar selfienizi renklendirecektir.


Bakım yapın aksesuar kullanın

Bakımlı bir görüntü ile çektiğiniz fotoğraflar doğal halinizden daha ilgi çekici görünür. Makyaj dolgun saçlar ve özenle takılmış aksesuarlar fotoğraflarınızda ön plana çıkabilir. Eğer ayna karşısında selfie çekecekseniz ilginç görünümlü telefon kılıfları da fotoğrafınızı öne çıkaracaktır.
Fotoğrafınızda saçınızla ya da yüzünüzle ilgili herhangi bir rahatsız olduğunuz görüntü var ise de siyah ya da beyaz efektleri kullanarak rahatsız edici görüntülerin kaybolmasını sağlayabilirsiniz.