Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up Eadweard J. Muybridge Kimdir Eadweard J. Muybridge Hayatı Yaşamdan Ayrıntılar  Muybridge çalışma delillerinden Müze koleksiyonunun Ancak daha karmaşık bir yorumunu önerir.Deliller daha önce sergilenen asla son zamanlarda yeniden keşfedilmiş ve ilk defa burada gösterilmektedir. Eadweard J. Muybridge kimdir. Eadweard J. Muybridge hayatı. Eadweard J. Muybridge hareketli resimleri ve birçoğu haberimizde.

  İngiliz Eadweard Muybridge (1830-1904) parlak ve eksantrik fotoğrafçı hayvan ve insan gözünün algılanamaz insan hareketi fotoğraf dünya çapında ün kazandı. Eadweard J. Muybridge kimdir. Eadweard J. Muybridge hayatı. Eadweard J. Muybridge hareketli resimleri ve birçoğu haberimizde.

  1872 yılında demiryolu baronu Leland Stanford tarafından kiralanan Muybridge dört toynakları anda yerden olduğu bir at dörtnala bir an olduğunu kanıtlamak için fotoğraf kullanılır. Eadweard J. Muybridge kimdir. Eadweard J. Muybridge hayatı. Eadweard J. Muybridge hareketli resimleri ve birçoğu haberimizde.

  O bir saliseler içinde ilerici hareketleri yakalamak binlerce görüntü üreten Pennsylvania Üniversitesi'nde çok onun daha sonraki kariyeri geçirdi. Eadweard J. Muybridge kimdir. Eadweard J. Muybridge hayatı. Eadweard J. Muybridge hareketli resimleri ve birçoğu haberimizde.
  Freeze Frame hayvan ve Muybridge 1884 ve 1887 arasında Pennsylvania Üniversitesi'nde yapılan insan hareketin ünlü fotoğrafları araştırıyor. 100 yıl için tarihçiler bu fotoğraflar hareket vücudun bilimsel çalışmalar olarak düşünülmektedir. Eadweard J. Muybridge kimdir. Eadweard J. Muybridge hayatı. Eadweard J. Muybridge hareketli resimleri ve birçoğu haberimizde.
  Eadweard Muybridge öncelikle kendini bir sanatçı olarak düşündüm rağmen Pennsylvania Üniversitesi'nde proje çevrili bilimsel araştırmanın aura teşvik etti. Hayvan Locomotion olarak 1887 yılında yayınlanan 781 baskılar kesinlikle bilimsel bakmak bitmiş ve tarihsel çoğu izleyici hareketin güvenilir bilimsel çalışmalar olarak kabul etmişlerdir. Muybridge çalışma delillerinden son yeniden keşfedilmesi ancak o özgürce bu nihai sonuca ulaşmak için kendi görüntüleri düzenlenebilir olduğunu gösterir. Nasıl bu onun fotoğraf bizim fikir değiştiriyor?  Eadweard Muybridge dortnala giden bir atin hareketini yakalamak icin bir girisim ile 1872 yilinda baslayan hareket onun salise calismalari ile unludur. 1877 ile o atin hareketinin her asamasinda yakalamak icin arka arkaya 12 kamera yerlestirmek icin bir teknik gelistirdi. Kitaplari Hayvan Locomotion ve Hareket Insan Figuru gibi Francis Bacon gibi yirminci yuzyilda hareketin sistematik calismalar ve ilham sanatcilar yapti. Daha sonra Muybridge ona sinematografinin oncu yaparak hala fotograflardan hareketli goruntuler olusturmak icin bir cihaz ile denedi.
  J. Eadweard Muybridge - Yazili Biyografi

  Eadweard Muybridge J. 9 Nisan 1830 tarihinde dogdu ve 8 Mayis 1904 yilinda oldu. O bir Ingiliz fotografci oldu ve Zoopraxiscope onun yaratma sinema projeksiyon icin bir cihaz icin cok biliniyordu.
  Muybridge Thames Ingiltere Kingston upon Edward James Muggeridge dogdu. Onun Kral Eadweard ayni olmasi icin adini degistirdi dusunuldu. O 1870 yilina kadar kendi adini degistirmek olmasa da o daha sonra yaptigi fotograf kariyerinin acilisinda Muybridge degistirildi Muygridge onun kariyerinde cok erken onun soyadini degistirdi.


  1855 yilinda Muybridge bir yayincinin kitapci olarak kariyerine baslayan San Francisco geldi. Kafasini cok agir yaralanmalara aldigi bir posta arabasi kaza sonra kurtarmak icin birkac yil icin Ingiltere'ye dondu. O Muybridge adinda bir fotografci olarak 1866 yilinda San Francisco'da yeniden ortaya cikti ve hizla mesleginde basarili oldu. Onun fotograflari Montgomery Street o zaman San Francisco en buyuk ticari cadde uzerinde cesitli fotograf saticilari ve girisimciler tarafindan satildi.

  Muybridge Muybridge cok daha unlu onun manzara fotograflari icin haline getirdi Yosemite ve San Francisco onun fotograflari ile 1867 yilinda ununu insa etti. 1868 yazinda Muybridge Alaska'da bir Amerikan ordusunun sefer fotograflamak uzere ise alindi.
  1871 yilinda Muybridge High Sierra anket icin fotograflamak California Jeolojik Arastirma Kurumu tarafindan davet edildi. Ayni yil onun ilk esi Flora Tas evlendi. 1873 olarak Central Pacific Railroad Hindistan'a gelismis oldugunu ve Muybridge Modoc Savaslari fotograflamak ordusu tarafindan davet edildi
  1872 yilinda Kaliforniya Leland Stanford bir yaris ati sahibi eski Valisi calistirarak zaman bir atlarin nal seslerinden hepsi ayni anda yere birakti gormek istedim. O bu kanitlamak icin kendini APON aldi ve ona yardimci olmak icin Muybridge istedi. Iddiasini kanitlamak amaciyla Muybridge anlik hareketli goruntu yakalama icin bir cozum gelistirdi.

  Muybridge teknolojisi fotografik isleme bircok farkli kimyasal formuller ve John D. Isaacs tarafindan olusturulan elektriksel tetikleme involed. Tetigi tasarim Muybridge calismak asla ne oldugunu ve Issac en tetik Muybridge Kullanici mekanizma olmadan olusturulmus asla.
  1877 yilinda Muybridge dortnala ortasinda bir yaris ati havadan gosteren tek bir negatif arguman yerlesti. 1878 olarak Stanford deneyi devam Muybridge patlamaya yol acti. Muybridge sonra da basariyla 24 kameralari bir dizi kullanarak hizli hareket halindeki bir at fotografladi. Ilk denemede basarili basin mevcut tum 11 Haziran oldu. O bir at adim kapsayacak sekilde 20 metre mesafelerde disinda stereoskopik kameralari 21 inc bir dizi kullanilir. Kameralar atin toynaklari tetikledigi edildi onlara bagli funye vardi. Fotograflari cikan serisi Stanford Universitesi simdi ve denir 'hareket at.'
  Stanford Muybridge orijinal fotograflari koymadik 'anlik fotograf gosterildigi gibi hareket ati' adli bir kitap hazirlandi zaman Muybridge ve onun hamisi Stanford arasindaki iliski 1882 yilinda bozuldu.
  1874 yilinda San Francisco'da yasarken Muybridge karisinin zina ettigini kesfetti ve bir sevgilisi vardi. 17 Ekim 1874 gunu Muybridge adam bulmak icin gitti ve bir silah ile oldurdu. Muybridge de oglunun gercek babasi olmadigini inaniyordu. cinayet icin yargilandi ama bir sekilde beraat ettim "Hakli Cinayet." diye Muybridge savunma icin odenen olarak Stanford ile olan iliskisi yeniden guclendi.
  Muybridges savunma bir kismi onun onceki kafa travmasi cinnet bir savunma oldu. Arkadaslari onun kisiligini onemli olcude kazadan beri degisti soyledi. Juri bu bahanesiyle reddetti ragmen o kaza siddeti beyin travmasi almis olabilecegini ihtimal olmazdi.
  Yaptigi yargilama sonucunda Muybridge 1877 yilinda geri donen merkezi Amerika icin ayrildi. Onun oglu vardi bir yetimhane koymak 'Florado Muybridge Helios'. Bir yetiskin olarak oglu bir ciftlik iscisi oldu ve 1944 yilinda bir araba tarafindan vurulduktan sonra olduruldu.
  Eadweard Muybridge eserinin iki daha populer kitaplar yayinlamis ve Kingston APON Thames 8 Mayis 1904 tarihinde oldu 1894 yilinda Ingiltere'ye dondu.
  Opera 'Fotografci' adli cinayet davasi dayanmaktadir ve 1982 yilinda Philip Glass tarafindan olusturuldu. Opera bir alinti bir promosyon muzik video cinayet ve deneme dramatize onun fotograflarinin onemli sayida dahil.


  alıntıdıır


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  BORKED  Eadweard J. Muybridge Eadweard J. Muybridge kimdir Eadweard J. Muybridge biyografisi Eadweard J. Muybridge google logosu 9 Nisan Eadweard Muybridge logosu Eadweard J. Muybridge detayları sitemizde


  Eadweard J. Muybridge Eadweard J. Muybridge kimdir Eadweard J. Muybridge biyografisi Eadweard J. Muybridge google logosu 9 Nisan Eadweard Muybridge logosu Eadweard J. Muybridge detayları sitemizde.

  Eadweard J. Muybridge için google bugün logo değiştirdi. Eadweard J. Muybridge için bilgileri wikipedia 'dan sizler için paylaştık. Google özel günlerde ana sayfa logosunu değiştirerek 24 saat boyunca logosunu değiştiriyor. Bugün ise Eadweard J. Muybridge için gün boyu ana sayfa logosunu değiştiriyor. Eadweard J. Muybridge kimdir Eadweard J. Muybridge ismini bugüne kadar bir çok kişi duymamıştır. Ama Eadweard Muybridge ismini google sayesende duymuş ve ne iş yaptığını öğrenmiş olacağız. Eadweard J. Muybridge için bilgiler İşte Eadweard J. Muybridge detayları ile bütün bilgiler;

  Eadweard J. Muybridge Kimdir?

  9 Nisan 1830 tarihinde dünyaya gelen Muybridge hayatının büyük bir kısmını ABD'de geçirmiştir.


  Birden fazla fotoğraf makinesi ile farklı açılardan yarış atlarının fotoğraflarını çeken Muybridge bu resimleri birleştirerek atın hareketli görünmesini
  sağlamıştır. Eadweard J. Muybridge Ayrıca Zoopraxiscope adını verdiği bir cihaz da icad etmiştir. Üzerinde fotoğraflar bulunan bir diskin hızlıca hareket ettirilmesiyle görüntünün de hareketlenmesi mantığına dayanır. Bu cihaz sinema mantığının ilk örneklerinden biri sayılabilir.

  Fotoğrafçılıktaki ünü 1872 yılında dörtnala koşan atların bütün resimlerde ön ayakları ileri doğru arka ayakları geri doğru uzanması ile çıkan tartışmayı sonlandırmayı kafasına koyan Eadweard J. Muybridge koşan bir attan çektiği birçok resmi birleştirerek o zamanın şartlarında adeta bir video görüntüsü oluşturmayı başarmış.

  1904 yılında hayatını kaybedenEadweard J. Muybridge'in geliştirdiği bu teknikler film şeridinin oluşturulmasına katkıda bulundu. Yaptığı çalışmalar günümüzde basit gibi görünse de 1800'lü yılların şartlarında teknik olarak çok sıkıntılı ve zordu.

  Hakkında bir çok kitap yazıldı hatta film bile çekildi. 2007 yılında Kanadalı şair Rob Winger Eadweard J. Muybridge ve Atlar adında yazdığı şiirle bir çok edebiyat ödülü aldı.  EADWEARD J.MUYBRİDGE KARİYERİ


  Eadweard J. Muybridge doğduğu yer olan İngiltere Kingston upon Thames ve doğum tarihi 9 Nisan 1830 tarihidir. Kendisinin bir yayıncının ajan ve kitapçı olarak kariyerine başlamadan 1855 yılında San Francisco'dan gelerek ABD'ye göç etti. Eadweard J. Muybridge 1850'li yılların sonunda San Francisco bıraktı ve o da ciddi kafa yaralanmaları aldığı bir posta arabası kazasından sonra birkaç yıl için İngiltere'ye döndü.

  Eadweard J. Muybridge 1866 yılında San Francisco'da yeniden yeniden işlerine başladı ve hızla onun iş kartları da portre için yaptığı hizmetleri dikkat çekti. Haber.pro Peyzaj ve mimari konularda esas odak fotoğraf başarılı oldu.Haber.pro Onun fotoğrafları Montgomery Street (en önemlisi çeşitli fotoğraf girişimciler tarafından satıldı.  1872 yılında eski Kaliforniya Valisi Leland Stanford bir işadamı ve yarış atı sahibi günün bir halk tartışılan soru üzerine bir pozisyon almıştı: bir atın nal seslerinden dört koşuşturma sırasında aynı zamanda zemin kapalı olup olmadığını . Bu zamana kadar tam dörtnala atların en iyi resimlerinde ön ayakları ileri uzatılmış gösterdi ve arka ayakları arka uzatıldı.Stanford "desteksiz geçiş" olarak adlandırılan bu iddianın yanındaydı ve bunu kanıtlamak için kendi üzerine aldı bilimsel. Stanford Muybridge aranan ve ona soru yerleşmek için kiraladı. Eadweard J. Muybridge

  Daha sonra yapılan çalışmalarla Muybridge bir hat yerleştirilir. kullanılan cam plakalar atı olarak bir iş parçacığı tarafından tetiklenen her biri geçti o büyük kameralar bir dizi kullanılır. Daha sonra bir saat mekanizması cihazı kullanıldı. Görüntüleri bir diske siluetleri şeklinde kopyalanmış bir adı verilen bir makine içinde görüntülendi Zoopraxiscope . Bu aslında hareketli resimler veya sinematografi doğru bir ara sahne oldu.


  Eadweard J. Muybridge

  1877 yılında Muybridge tırısta Stanford Standardbred paça atı Batı havadan gösteren tek bir fotoğraf negatifi olan Stanford soru yerleşti. Bu negatif kaybetti ama anda yapılan gravürleri ile hayatta edildi. 1878 Deneme genişletmek için Stanford patlamaya yol açtı Muybridge başarıyla hareketi hızlı bir at fotoğrafı vardı.

  Stanford California Palo Alto Stok Çiftliği'nde çekilen fotoğrafları bir seri oldu.r bir Gallop az Sallie Gardner in Motion veya At ve bu gösterileri toynakları hepsi aynı anda yere terk ediyor - Bacakları tamamen öne doğru uzanmaktadır ve ile değil de geri o arka bacakları ile "itme" ön ayakları ile "çekme" den geçer gibi tüm toynakları atı altında sıkışmış zaman çağdaş ressamlar hayal ama şu anda oldukça eğilimi gibi. Bu seri fotoğrafları videografisi en erken formları olarak durmaktadır.

  Sonunda Muybridge ve Stanford at hareket üzerine yaptığı araştırmalar ile büyük bir çıkış yakaladı. Stanford bir kitap ile Muybridge bilimsel topluluk kurulu bir itibarı yoktu. Çünkü onun fotoğrafları ve araştırma içeren rağmen Muybridge Motion At eserini yayınladı. Muybridge eksikliği sonucunda Royal Society yaptığı stop-motion fotoğraf finanse etmek için bu teklifi geri çekti. Muybridge daha sonra Stanford karşı bir dava açtı

  1874 yılında San Francisco Bay Area 'da yaşayan Eadweard J. Muybridge eşi bir aşık bir Binbaşı Harry Larkyns olduğunu keşfetti. 17 Ekim günü Eadweard J. Muybridge Eşine aşık olan binbaşı yı öldürmekle suçlandı.

  Eadweard J. Muybridge cinayetten yargılandı. Savunmasını bir yönü Muybridge onun posta arabası kaza sonrasında devam ettiğini bir kafa travması nedeniyle cinnet geçirdiğini savundu. Arkadaşları Eadweard J. Muybridge kaza sonrasında her türlü hareketlerinin değiştiğini ifadesini verdi. Jüri cinnet bahanesini reddetti ama Eadweard J. Muybridge serbest kaldı

  Beraat sonrasında Eadweard J. Muybridge 1877 yılında geri döndü. Orta Amerika fotoğraflarını çekmek için bir süre ABD'de kaldı.Eadweard J. Muybridge'in bir oğlu vardı Florado bir yetimhaneye yerleştirildi. Muybridge (arkadaşları tarafından "Floddie" lakaplı) Helios. Bir yetişkin olarak oğul Muybridge olağanüstü bir benzemediğini ancak Muybridge Larkyns oğlunun gerçek babası olduğuna inanılmaktadır. Bir yetişkin olarak Floddie bir çiftlikte ve bahçıvan olarak çalıştı. 1944 yılında bir araba çarptı Sacramento ve öldürüldü.

  Eadweard Muybridge eserinin iki tane daha popüler kitaplar yayınlanmış 1894 yılında iyi için memleketi İngiltere'ye döndü ve 8 Mayıs 1904 tarihinde vefat Kingston upon Thames kuzeni Catherine Smith Park View 2 Liverpool Road evde yaşarken. Bu taşların bir İngiliz Film Enstitüsü 2004 yılında açıldı dış duvar üzerinde hatıra plak. Muybridge yakılmış ve külleri de defnedildi.

  Muybridge diğer fotoğrafik dizileri Birçok sanatçıya referans kitapları olarak 1950'lerden bu yana yayınlanmıştır. Cartoon(çizgi film) animatörlerin kendi karakterlerini çizerken sıklıkla referans olarak Eadweard J. Muybridge fotoğraflarından destek almışlardır.

  Film yapımcısı Thom Andersen 1974 yılında bir belgesel yaptı. Eadweard Muybridge Zoopraxographer hayatı ve çalışmalarını anlattı.

  2007 yılında Kanadalı şair Rob Winger üç aşamada bir şiir yapmıştır. Muybridge s Horse başlıklı şiirinde Edebiyat Genel Valisi Ödülü Trillium Kitap Ödülü Şiir ve Ottawa Kitap Ödülü ve 'şiirsel-fotografik' tarzı yaşamı ve takıntılar belgelenmiştir. Eadweard J. Muybridge için CBC Edebiyat Ödülü aldı.

  1986 yılında dörtnala giden bir atın dizisi arka planda kullanılan John Farnham şarkı için " Basınç Aşağı ". 1993 yılında rock grubu U2 bir övgü içinde anlattı. ". 2004 yılında elektronik müzik grubu The Crystal Method bir arka plan çizgisi önünde yürüyen bir adamın da dahil olmak üzere Muybridge çalışmalarına dayalı olduğu "Çok Yavaş tarih" kendi şarkı adıyla bir klip yaptı. (Kaynak: wikipedia Türkçe kaynak olmadığı için türkçeye çevirilmiş ve derleme yapılmıştır.)

  1904 yılında hayatını kaybeden Muybridge'in geliştirdiği bu teknikler film şeridinin oluşturulmasına katkıda bulundu.

  Eadweard J. Muybridge Eadweard J. Muybridge kimdir Eadweard J. Muybridge biyografisi Eadweard J. Muybridge google logosu 9 Nisan Eadweard Muybridge logosu Eadweard J. Muybridge detayları
 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Gifin babasıdır kendisi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş