En İyi 10 Havuz Ve Gölet
10 Altın Enerji Havuzu – Tibet


Bu spa havuzu tuzlu su içermektedir. Bu parlayan havuzun bir özelliği ise Dünya’da en yüksekte bulunan havuz olması havuzun bulunduğu yer yaklaşık 4.000 metre yükseklikte.


9 Nemo33 – Belçika


Yılın 365 günü açık olan bu havuzun en büyük özelliği 113 metre derinliğe ulaşması.8 San Alfonso Del Mar Şili


250.000 metre küp suyla dolan bir mimari harikası olan bu havuz Dünyanın en büyük havuzu. Renginin bu kadar mükemmel olması ise suyunun okyanustan gelmesi7 Buzul – Avustralya


Avustralya’lıların en çok yaptığı sporlardan biri soğukta açık havada yüzme. Suyun derecesi bazen 10 derecelere düşse de onlar için değişen bir şey yok.6 Homestead Krateri Amerika

Yağmur sularının doldurduğu bu krater 110 metrelik tünelin sonucunda ulaşılabilen bir vaha gibi. Yeteri kadar hava geçişi sağlayan tepesindeki çatlağıyla mükemmel bir görüntü oluşturuyor.


5 Sonsuzluk Havuzu – Hawai


Hawai Sheraton’da bulunan bu havuz görsel bir ilüzyon yaşatıyor. Sınırsız ismi mimarisinden dolayı suyun ufukla birleştiği hissi vermesinden.4 Altın Üçgen Tayland


Burma ve Laos sınırında bir sınırsız havuz daha. Havuzun kenarından bu iki yerleşim yerini görebilirsiniz.


3 Marina Bay Hotel ve Casino – Singapur

Otel’in tepesinde bulunan bu sınırsız havuz bu yükseklikte bulunan Dünya’nın en büyük havuzu. Havuzun uzunluğu Eyfel Kulesi’nden daha fazla.


2 Mavi Göl – İzlanda


40 saatte bir yenilenen 6 milyon litre jeotermal suyla dolu insan yapımı bir göl. 39 derecelik bu su şifa vermesinin yanı sıra yanında bulunduğu lav kalıntılarının da ekmeğini yiyor. Gerçekten müthiş.

1 Pamukkale


Doğa en iyi mimardır. Fotoğraflar bunu açıkça ortaya koyuyor bu havuzlar bütünü yaklaşık 14.000 yıl önce keşfedilmiş hala mükemmeliğini koruyor.