Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Dünyanın En İyi Dokuz Binası

  Dünyanın En İyi Dokuz Binası


  Başta gelen 9 tekil yapı yakında bitecek... Açıkçası yapı teknolojileri çok hızlı gelişiyor. Bu durumu trilyonerler/tasarımlarıyla bir diğerini geride bırakma yarışında olan cebi büyük kuruluşlarla çarpın yakın geleceğimiz 1.5 km yüksekliğinde ve artık bir yapıya benzemeyen gökdelenlerle dolacak.

  Kurulumu onaylanmış yada onayın son aşamasında 9 alışılmadık ve tekil yapı var. Bir bölümünün yapımı ilerlemiş bile. Geleceğin görüntülerine hoş geldiniz...  aşta gelen 9 tekil yapı yakında bitecek... Açıkçası yapı teknolojileri çok hızlı gelişiyor. Bu durumu trilyonerler/tasarımlarıyla bir diğerini geride bırakma yarışında olan cebi büyük kuruluşlarla çarpın yakın geleceğimiz 1.5 km yüksekliğinde ve artık bir yapıya benzemeyen gökdelenlerle dolacak. Aşağıda
  kurulumu onaylanmış yada onayın son aşamasında 9 alışılmadık ve tekil yapı var. Bir bölümünün yapımı ilerlemiş bile. Geleceğin görüntülerine hoşgeldiniz...

  1- Chicago’da 2009’da tamamlanacak bu gökdelen belirli bir uzaklıktan geleneksel gözükecek. Yanına yaklaşıp yukarı bakınca tepeden tabana değişik boylarda balkonlarının bıraktığı dalga izlenimi olacak.
  2- Olgusal Chicago sivrisi 2010’da tamamlandığında yeryüzünün en yüksek konut yapısı ve batının benzerlerinin her türü içinde en uzun yapısı olacak.
  Yerden çıkan bir dev matkap imgesiyle tasarlanan 609 metrelik yapı Chicago göğüne egemen olacak.  3- En azından 234m olan CCTV yapısı uzaktan göze çarpmayacak ancak tasarım ve biçimi görenleri yerine çakacak.

  2008 olimpiyatları döneminde Pekin göğüne bir başka olağanüstü ek olacak yapının ‘Z çaprazı’ diye tanımlanan biçimi çok yüksek ve görünüşte desteksiz bir köşe ile tamamlanıyor. Dileyelim orada taban camdan olsun.  4- Denizcilikten esinlenen yapımcılar 10 küçük kulenin yelkenlileri büyüğün ise deniz fenerini simgelediğini söylemekte.
  Bu gösterinin bence en can alıcı yeri olasıdır ki çok uzun süredir görmediğim denli olağanüstü bir yapı olan ‘deniz feneri’ bölümü.
  Yapı bu görüntülere benzer biçimde bitirilirse çok etkileneceğim.
  5- Kentin %65’i gecekondularda yaşarken Antilia konutlarını ‘aşırılık’ diye niteleyenlerin karşıtlıklarına karşın yapımı başlamış bulunmakta.
  Politika bir yana bir İkea cd sergenini andıran gökdelene bakmanın ilk şaşkınlığını atlattıktan sonra yapı mimarinin soluk kesecek tekil yeşil bir örneği olmayı başaracak gibi gözüküyor.


  6- Rusya Kulesi 2012’de bittiğinde Eyfel’in iki katı ve Avrupa’daki en yüksek yapı olacak en tepede Moskova’ya bakan bir gözlem güvertesiyle.
  Yapımı başlamış olan bu sivri köşeli yaratığın tasarımını Foster & Partners yapmış ayrıca yapımı sürmekte olan Gherkin and Spaceport America’dan da onlar sorumlu.  7- Aylarca süren yorumlar ve dirençli karşıtlıklardan sonra bu devasa tasarı onaylanmanın son aşamalarında ve gözüken o ki yapımı yakında başlayacak.
  Ancak tasarının boyutlarından dolayı yapımı 15 yıl alacak. Bir bilim-kurgu kenti gibi olacak bölge 2 tane 200m’lik kule ile taçlanacak ve Penang adası tümüyle kabuk değiştirecek.  8- Bu dev 300m’lik cam alev St. Petersburg’da Gazprom genel merkezinin evi olacak ve görüş alanı içindeki tüm yapılar cüceleşecek.

  Anlaşılan o ki güneşin açısına bağlı olarak günde 10 kez renk değiştirecek. Durumdan hoşnutsuz yöredekiler yapıya “mısır koçanı” adını takmış.  9- İşte bu büyük. Gelecek yıl bitirildiğinde yeryüzündeki insan kurulumu en yüksek yapı olacak ve öngörülen 818 m yüksekliği ile olasıdır ki uzun süre de birinci kalacak.

  Anımsayınız ki bugün yeryüzündeki en yüksek yapı anteni dışında 509m ile Tayvan’daki Taipei 101’dir. Yandaki fotoğraf yapının bugünkü durumunu yansıtmakta.

  Dubai Kulesinin çevresindeki gökdelenler ise bir dönem yüksek gözüküyordu.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Türkiye'de de var böyle yüksek binalar ama içi boş sırf gösterişine işte..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş