Epifani yortusu için haç şeklinde oyulan buzun içinden alınan suyla kilisede kutsama yapılacak.Hindistan'ın en kutsal nehri Ganj.Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekilmş bu fotoğrafta ABD'nin merkezi bölgelerindeki su yüzeylerinden güneş ışığının yansıması görülüyor.Batı Şeria'dan köy kızları Ölü Deniz'de serinlemeye çalışıyor.
6 yıl süren kuraklık sonrası Ürdün'deki Ziglab Barajı'nın ölçme direkleri artık bir işe yaramıyor.Singapur'da bir havuzda yüzen adam.Manila Körfezi'nde kirli suda yüzen çocuk.Everest Dağı'ndaki Doğu Rongbuk Buzulları'nda 1921-2008 arasında 100 metre kalınlığında buz erimesi meydana geldi.İzlanda'daki Kolgrima Nehri.Kenya'nın kuzeyinde bulunan Marsabit kentinde 9 adam derinliğindeki kuyudan derme çatma ve kaygan merdivenle su çıkaran kadınlar.Yine Kenya'da görüntülenen bu resimdeki Gabra kadınları sırtlarındaki su kaplarını 5 saat süren bir yolculukla evlerine götürüyorlar.
Kuzey Dakota'da bulunan Kırmızı Nehir'in taşması sonucu bir çok yer su altında kalmıştı.Yaklaşık 2 metre uzunluğu olan bu Çin semenderi su altında da hayatını idame ettirme yetisine sahip.
Tennessee'de dalgıç kılığına girmiş bilim insanları şişmiş kayaların altından 5 santimetre boyundaki kedibalıklarını yakalayıp çıkarmaya çalışıyor.Arjantin'in Los Glaciares milli parkında bulunan Upsala Buzulları Uluslararası Uzay İstasyonundan böyle görüntülendi.Marsabit Kenya'da hayvanlar ve insanlar aynı kaynaktan besleniyor.Çin'in Yunnan eyaletinde son 60 yılın en kurak dönemi yaşanıyor.Güney Kaliforniya ihtiyacı olduğu suyun büyük bir yüzdesini Sacramento-San Joaquin Delta'sından elde ediyor.Bugünlerde Hollywood filmlerinin setine dönüşen Los Angeles Nehri. Şehre su artık yüzlerce kilometre dışarıdan borularla taşınıyor.Çin'in Jiangxi eyaletinde kirletilmiş bir ırmaktaki ölü balık.Norwood Massachusetts'te bulunan Norwood Havaalanı sular altında.Peru'nun Pamplona kentinde şehir sakinlerinin ihtiyaçları su tankeriyle karşılanıyor.Yeni Delhi'de bulunan Yamuna nehrinde yüzen Hintli Mahendra Kumar.Su hortumunun altında yıkanan Hintli.
Çin'in Chongqing eyaletindedki Yangtze nehrinde karaya oturmuş yüzen restoran.Kirli suyla doldurulmuş 4000 bebek şişesi İsviçre'nin başkenti Bern'de sergilendi. Helvetas isimi uluslararası bir kuruluşun düzenlediği serginin amacı Dünya Su Günü'ne ilgi toplamak.
Amazonlar'da bulunan Manaquiri Nehri'nin balıkları dünyanın en büyük yağmur ormanının mevsimsel kuraklık yaşamasından dolayı ölüyor.Mısır'da bulunan Nasser gölü Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan böyle görüntülendi. Gölün taze su kapasitesi 157 kilometre küp.Antarktika'dan kopmuş bir buz parçası.Cakarta'nın Penjaringan bölgesinde insanlar apartmanlarına kendi paraları ile aldıkları hortumlarla su sağlıyor.Berhampur kentinde kavruk alan üzerinde koşan Hintli.Arjantin'in Perito Moreno buzulundan eriyip düşen bir damla.