Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli Yabancı 10 Film

  Beğendiğim ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğüm yerli yabancı 10 filmi karışık olarak sunuyorum.

  @Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sana göndereceğim film listesi sayabilirsin bunu
  1-) Leon - Sevginin Gücü (1994)


  IMDB Puanı: 8.6
  Sinemalar.Com Puanı: 8.8

  BORKED

  Özet: Mathilda New York'ta yaşayan ailesi dağılmış 12 yaşında küçük bir kızdır. Ailesini sevmeyen Mathilda için en değerli varlığı küçük kardeşidir. Babası uyuşturucu işlerine bulaşınca mafya ailenin tüm bireylerini öldürür. O sırada alışverişte olan Mathilda ise olaydan kılpayı kurtulur ve Leon'un kaldığı daireye saklanır. Leon ise çok soğukkanlı bir katildir. Ancak Mathilda'ya karşı içten bir sevgi besler ve ona kol kanat gerer. Aslında babalık arkadaşlık gibi kavramlar ona çok yabancıdır.
  2-) Dövüş Klübü (1999)

  IMDB Puanı:
  8.9
  Sinemalar.Com Puanı: 8.9


  BORKED  Özet:
  Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk'un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club'da filmi anlatan ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla'yla tanışır o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Jack'in ve Marla'nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur adeta kariyer sahibi ama yanlız insanların bir tepkisi. Jack'ın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olmasıda adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler kahramanımızı kendine vurması için kışırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack'in hayatını değiştirecektir. Bir süre sonra Jack Tyler'ın yanına taşınır. Tyler'ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulübde sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun mesihi haline gelir.

  3-) Forrest Gump (1994)
  IMDB Puanı: 8.8
  Sinemalar.Com Puanı: 8.9

  BORKED  Özet:
  Forrest Gump zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. Her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.

  4-) Deli Deli Olma (2009)
  IMDB Puanı:
  7.3
  Sinemalar.Com Puanı: 8.3


  BORKED  Özet: “93 Harbi” sonrasında Çar’ın Rusya’da yaşamasını istemediği Malakan kavminin bir kısmı Kars’a göçe zorlanır. Göç edenler arasında Mişka’nın (Tarık Akan) ailesi de vardır. Filmde Mişka 70’li yaşlardadır. Bir zamanlar köyün değirmenini işleten Mişka modern makineler çıktıktan sonra işini yapamamış ve maddi sıkıntıya düşmüştür. Köyün huysuz ihtiyarı Popuç (Şerif Sezer) Mişka’dan nefret eder ve köyde yaşamasını istemez. Köylüler bir zarar görmedikleri hatta sevdikleri kendi halinde barışçı yardımsever Mişka ile Popuç arasında kalmışlardır. Popuç oğlu Şemistan (Levent Tülek) gelini Figan (Zuhal Topal) ve üç torunuyla yaşar. Torunlarından en küçüğü Alma dik başlı sevecen bir kızdır ve doğuştan iyi bir müzik kulağına sahiptir. Alma’nın öğretmeni Metin Alma’daki yeteneği fark etmiştir ve kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini düşünür. Alma ve Mişka arasında sıcacık bir dostluk vardır. Metin öğretmenin uğraşları sonucunda Alma konservatuar sınavlarına girer.

  5-) Eşkıya (1996)
  IMDB Puanı: 7.8
  Sinemalar.Com Puanı: 8.3

  BORKED  Özet:
  35 yıl önce Cudi dağlarında bir grup eşkıya jandarma tarafından yakalanır. 35 yıl içinde eşkıyaların hepsi ya hastalıktan ya da bölgedeki hesaplaşmalardan ötürü can vermiştir. Biri dışında; Baran...Baran 35 yıl sonra hapisten çıkınca ilk işi köyüne dönmek olur. Ama doğduğu topraklar şimdi baraj suları altındadır. Geçmişin izlerini sürmeye başlayan Eşkıya yıllardır bilmediği bir gerçeği öğrenir. Hapse düşmesine en yakın arkadaşının ihaneti neden olmuştur. Bu arkadaş Eşkıya Baran'in çocukluk aşkını Keje’yi satın alarak İstanbul’a kaçmıştır. Eşkıya ne İstanbul’u ne de arkadaşının adresini bilmemektedir. Tren'de Tarlabaşı'nın arka sokaklarında büyümüş pavyon kumarhane uyuşturucu muhabbetinin içinde yaşayan Cumali adlı genç bir adamla tanışır. Onla birlikte İstanbul'a gider ve kendisinin derdinin yanında bir de Cumali'nin derdiyle uğraşmaya başlar. İstanbul ve bu karanlık sokaklar adım adım sevdiği kadın Keje ye yaklaştırır Eşkıya'yı....

  6-) The Shawshank Redemption Esaretin Bedeli (1994)


  IMDB Puanı: 9.3
  Sinemalar.Com Puanı: 9.1  BORKED  Özet:
  Genç ve başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir.

  7-) Donnie Darko - Karanlık Yolculuk (2001)

  IMDB Puanı: 8.1
  Sinemalar.Com Puanı: 8.2


  BORKED  Özet:
  80'lerin sonunda geçen öyküde Donnie Darko adında 16 yaşında bir genç bazı gerçek olmayan görüntüler görmeye başlıyor. Özellikle de tavşan kostümlü bir adam beliriyor sık sık. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan genç ailesinin ve okulun kendisi için çizdiği yoldan ayrılıp esrarengiz misafirinin izinden gidecektir...

  80'lerin gençlik filmleri bilim kurgu ve korku filmlerinin tüyler ürpertici karışımı olarak tanımlanabilecek film son dönemin en ilgi çekici bağımsız yapımlarından biri.

  Yönetmenin ilk filmi olan Donnie Darko 2001 Sundance Film Festivali'nde gösterildi. Filmin son derece başarılı web sitesi ise En İyi Web Sitesi ödülü aldı.

  8-) Mr. Nobody (2009)

  IMDB Puanı: 7.9
  Sinemalar.Com Puanı: 8.2  BORKED  Özet:
  Başlıkta bahsi geçen Bay Hiçkimse 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır... Ve pek çok gezegen iki ölüm ve sevilecek kadınlar....

  9-) Django Unchained - Zincirsiz (2009)  IMDB Puanı: 8.5
  Sinemalar.Com Puanı: 8.3


  BORKED  Özet:
  Amerikan İç Savaşı'ndan iki yıl önce başlayan hikaye geçmişinde eziyet çekmiş bir köle ile Alman avcı Dr. King Schultz'un yüzleşmesini merkezine alıyor. Brittle kardeşlerin cinayetiyle suçlanan Schultz'u özgürlüğüne kavuşturmak Django'ya bağlıdır. Zira Schultz özgürlüğüne karşılık Django'dan zorlu bir görev ister. Görevi başarıyla tamamlayan ve özgürlüğüne kavuşan Django gene de Schultz'un yanından ayrılmaz; üstün avcılık yetenekleriyle şimdi ki hedefi Broomhilda'yı bulmak ve köle tüccarlarının elinden kurtarmaktır.

  10-) Amelie (2001)


  IMDB Puanı: 8.5
  Sinemalar.Com Puanı: 8.5  BORKED


  Özet: Paris'te garsonluk yaparak kendine özgü bir dünyada yaşayan saf çekingen ve masum bir kızdır Amelie. Annesinin beklenmedik ölümü babasının soğuk tavırları ve yaşadığı travmalar sonucu sevimli ve boş şeylerle uğraşarak kendisine eğlence yaratmaya çalışsa da aslında hayatı sıkıcı bulduğu için kendisini son derece yalnız hissetmektedir. Bu kısır döngü Amelie’nin evde bulduğu bir kutuyu ve onun aracılığıyla sahibini keşfetmesiyle birlikte bir anda bıçak gibi kesiliverir... Amelie aşık olmuştur.

  Daha eklenecek onlarca film var ama sanırım şimdilik bu kadar yeter

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Amelie ve Donnie Darko'yu izleyin ömrünüzü yesin.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Mr. Nobody öyle bir film ki hiç bir açıklama filmin anlattıklarını anlatamaz.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Leydihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Amelie ve Donnie Darko'yu izleyin ömrünüzü yesin.
  Bunlar sadece bir kaçı. Daha ne filmler var. Az önce Fury i izledim o da çok güzeldi.
  Alıntı Azor Ahai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Mr. Nobody öyle bir film ki hiç bir açıklama filmin anlattıklarını anlatamaz.
  Pantolon ve tekstil işçisi ve ardından gelen mükemmel bir replik bir kar tanesi bambunun yaprağını bükebilir.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sınavlardan sonra bol bol vaktim olacak hepsini izleyeceğim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş