Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  video Film Dünyam | ozgurctnky ®

  Film izlemek sadece zevk meselesi olarak görülmemeli. Film izlemekte kitap okumak kadar kişisel gelişime katkı sağlar. Genel kültürünüze yeni kaynaklar ekler. Bazen hiç kimsenin başaramadığını başarıp yüzünüze kocaman bir gülümseme armağan eder. Bazen özlemini duyduğunuz adrenalini vücudunuza aşılar. Yeni dünyaların düşünlerin kapısını size açar. Duygu 'Selin'e boğar kimi zaman sizi ağlatır. Korkutur bazen. İyiyi kötüyü ayırt etmenize olanak sağlar. Bazı şeyleri hiç yapmamanın daha iyi olduğunu bazen de fırsatları tepmemeyi öğretir. Rahatlamak için birebir olabilir. Ya da küçük sürprizler için bir vasıta... Her şekilde izlediğiniz her film birşey sunar size ve siz her filmde kendinize bir yer bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken izlemekten vazgeçip görmeye çalışmak ve yaşamak. İyi seyirler...
  - ozgurctnky -

  **********************************

  01.01.2015 | Salı - Günün Filmi;


  - Umut Işığım / Silver Linings Playbook (2013) -



  Umut Işığım David O. Russell'ın yönettiği ABD romantik komedi-drama filmi. Film Matthew Quick'in aynı isimli kitabından senaryolaştırılmıştır. Filmde başrol oyuncuları olarak Bradley Cooper Jennifer Lawrence Robert De Niro Jacki Weaver Chris Tucker ve Anupam Kher rol almaktadır. Film 8 dalda Oscar adaylığı almıştır. Jennifer Lawrence bu filmdeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu Oscarını kazanmıştır. Aynı zamanda film 4 dalda Altın Küre adaylığı kazanmıştır. Bu adaylıklardan En İyi Kadın Oyuncu Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi (sinema) dalındaki ödülü Jennifer Lawrence bu filmdeki performansıyla kazanmıştır. Film aynı zamanda 4 dalda SAG adaylığı almıştır. Bu adaylıklardan En İyi Kadın Oyuncu SAG Ödülü'nü Jennifer Lawrence filmdeki performansıyla kazanmıştır. Film Toronto Uluslararası Film Festivali'nde gösterildikten sonra birçok olumlu eleştiri aldı. Rotten Tomatoes sitesindeki yorumların %92si olumludur. Metacritic sitesinde ise film 81 puan almıştır. Bu olumlu eleştirilerin ardından film bağımsız bir film olmasına rağmen gişede 232 milyon dolar kazandı ve yapımcısına 200 milyon dolardan fazla kazandırdı. Ayrıca film bağımsız filmlere verilen Independent Spırıt ödüllerinde içlerinde En İyi Film ve En İyi Kadın Oyuncu (Jennifer Lawrence)'ında bulunduğu 4 ödül kazandı.

  - Konu -

  Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper) yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat'in yegane amacı düzgün bir adam olup işini geri almak ve karısı Nikki'yi bu sayede geri kazanmaktır. Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte aile dostu Tiffany(Jennifer Lawrence) ile karşılaşan Pat genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir 'iyilik' karşılığı Pat'e yardım teklif eden Tiffany her ikisi içinde umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır...

  İyi Seyirler !

  #BugünGünlerdenDram
  Yed-i AdL and Aşk Sancısı like this.
  Gözleri Kahve Kokan Yarim;
  Seni Seviyorum...


  Buğu

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Evet çok sağlam filmdir. Teşekkürler.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Yed-i AdL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evet çok sağlam filmdir. Teşekkürler.
  Teşekkürler
  Gözleri Kahve Kokan Yarim;
  Seni Seviyorum...


  Buğu

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  02.01.2015 | Cuma - Günün Filmi;

  - Yukarı Bak / Up (2009) -





  Yukarı Bak 2009 ABD yapımı 3 boyutlu komedi macera çizgifilmi. Film Pixar Animation Studios tarafından yapılmış ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtılmıştır. Filmin Kuzey Amerika galası 29 Mayıs 2009 tarihinde yapılmıştır.

  Filmdeki Carl Fredricksen karakterini özgün İngilizce versiyonunda Edward Asner Türkçe dublajlı versiyonunda ise Erol Günaydın seslendirmiştir. Film Türkiye'de 16 Ekim 2009'da gösterime girmiştir.

  82. Akademi Ödülleri'nde En İyi Animasyon Filmi ödülünü almıştır.

  - Konu -

  Genç Carl Fredricksen utangaç sessiz bir çocuktur. Ünlü kaşif Charles F. Muntz'a hayrandır. Muntz'un Güney Amerika'daki Cennet Şelaleleri'nde bulduğunu iddia ettiği devasa kuşun sahte iskeletini üretmekle suçlandığını öğrenince üzülür. Muntz oraya gidip onun canlısını yakalamadan dönmemeye yemin etmiştir. Bir gün Carl Ellie (Elizabeth Docter) adında enerjik ve biraz da erkeksi hareketleri olan bir kızla arkadaş olur. O da Carl gibi bir Muntz hayranıdır. "Klüp evini" (çevredeki terkedilmiş bir ev) Cennet Şelalesi manzaralı bir uçuruma taşıma isteğini Carl'a sır verir ve ona kendine yardımcı olması konusunda söz verdirtir. Carl ve Ellie sonunda evlenir ve onarılmış evde birlikte yaşlanırlar. Bu sürede Carl sırayla oyuncak balon satıcısı ve "zookeeper" olarak çalışır. Çocuk sahibi olamayan ikili defalarca Cennet Şelalesi'ne seyahat için para biriktirir; fakat sonunda daha acil ihtiyaçları için harcarlar. En sonunda Carl yaşlılığında yola çıkmaya karar verir; fakat Ellie aniden hastalanıp ölür ve onu yalnız bırakır.

  Bir süre sonra Carl kentsel gelişim tarafından çevrelenen evinde yaşamaya devam eder ve evi satmaya direnir. Posta kutusuna zarar verdiği için bir inşaat işçisini yaralamasıyla sona erer. Bu yüzden mahkeme evi boşaltıp huzurevine taşınmasına karar verir. Fakat Carl'ın aklına Ellie'ye verdiği sözü tutmasını sağlayacak bir fikir gelir: binayı yerinden kaldırmak için binlerce helyum balonu kullanıp evini geçici bir zepline çevirmek. Sonuncu rozeti olan "Yaşlılara Yardım" başarı rozetini kazanmak için Carl'ı rahatsız eden Russell isimli genç bir Doğa Kaşifi kazara yolcusu olur.

  Bir gök gürültülü sağanaktan kurtulduktan sonra ev Cennet Şelalesi'ne bakan bir dağ geçidinin yanına iner. Carl ve Russell evi hareketsiz kalması için kendilerine bağlarlar ve balonların havası kaçmadan önce şelaleye varmayı umarak vadinin etrafında yürümeye başlarlar. Daha sonra civcivlerine ulaşmaya çalışan uzun renkli bir uçamayan kuşla (Russell'ın "Kevin" adını verdiği) ve sonra da konuşmasını sağlayan özel bir tasma takan Dug isimli bir köpekle arkadaş olurlar.

  Carl ve Russell Alpha adlı bir köpeğin önderliğindeki bir sürüyle karşılaşırlar. Onları Dug'ın ustası yaşlanmış Charles Muntz'a götürürler. Muntz Carl ve Russell'ı zeplinine davet eder. Orada yıllarının Cennet Şelalesi'nde devasa kuşu araması rezaletiyle geçtiğini anlatır. Russell'ın safça Kevin'le olan arkadaşlığını açıklaması üzerine Muntz becomes disturbingly hostile prompting the pair Kevin and Dug to flee chased by Muntz's dogs. Muntz sonunda onlara yetişir ve Carl'ın evinin altında bir yangın başlatır. Böylece Carl'ı eviyle Kevin arasında bir seçim yapmak zorunda bırakır. Carl Muntz'un kuşu almasına izin vererek yangını söndürmek için koşar. Carl ve Russell sonunda şelaleye varır; fakat Russell Carl'a kızgındır.

  Evine yerleşen Carl üzgün bir şekilde Ellie'nin çocukluk albümüne gömülür. Evlilik fotoğraflarını ve Ellie'den yenisine devam etmesini söyleyen "macera" için teşekkür notunu görünce şaşırır. Yeniden canlanan Carl Russel'a bakmak için dışarı çıkar ve onu Kevin'ı kurtarmak için birkaç balonla uçarken görür. Mobilyalarını ve eşyalarını atıp evi boşaltır ve onu izlemeye yola çıkar.

  Russell Muntz tarafından ele geçirilir; fakat Carl uçan seplini yönetip Russell'ı da Kevin'ı da kurtarır. Muntz zeplinin çevresinde onları izler sonunda Dug Kevin ve Russell'ı Carl'ın evinde köşeye sıkıştırır. Muntz onlara çok yaklaşmışken Carl Kevin'ı pencereden dışarı çıkması ve arkasına bağlı olan Dug ve Russell'la birlikte gemiye dönmesi için yemler. Onlardan sonra Muntz da sıçrar fakat ayağına birkaç balon ip takılır ve düşerek ölür. Halatın kopmasıyla ev gözden uzağa bulutlara doğru iner. Carl bunun en iyisi olduğunu kabul eder.

  Carl ve Russell Kevin'ı civcivlerine kavuşturur. Daha sonra zeplinle birlikte şehre uçarlar. Russell'ın babası oğlunun Kaşif mezuniyetini kaçırınca Carl Russell'a gururlu bir şekilde son rozetini sunar: üzüm sodası kapağı. Carl bunu Ellie ile ilk karşılaştığında ondan almıştı. İkisi zeplini de yakınlarına park edip dondurmalarıyla birlikte dükkanın dışındaki kaldırıma oturmuş Russell ve babasının bir zamanlar yaptığı şekilde yapıp eğlenirler. Bu sırada Carl'ın evi Ellie'ye verdiği sözdeki gibi Cennet Şelalesi'nin yakınındaki kayalığa indiği görülür.

  İyi Seyirler !

  #BugünGünlerdenAnimasyon
  Gözleri Kahve Kokan Yarim;
  Seni Seviyorum...


  Buğu

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  03.01.2015 | Cumartesi - Günün Filmi;

  - Gece ve Gündüz / Knight and Day (2010) -






  Gece ve Gündüz baş rollerini Tom Cruise ve Cameron Diaz'ın paylaştığı 2010 yılı ABD yapımı aksiyon - komedi filmi.

  - Konu -

  June sevimli hoş tekdüze bir yaşam sürmesinin yanı sıra yalnızlığı ile barışık bir şekilde günlerini geçiren genç bir kadındır. Bu sıradanlık çerçevesinde hayat süren June (Cameron Diaz) kız kardeşinin evliliği için tatlı bir telaş içinde büyük güne hazırlık yapmaktadır. Tesadüf eseri gizli bir ajan olan Milner (Tom Cruise) ile karşılaşır. June Milner’la tanışmalarının ardından bir yandan tehlikeli bir yandan da eğlenceli bir dizi maceranın içine düşer. Ama ne yaparsa yapsınlar tesadüfler onları hep bir araya getirecektir.

  İyi Seyirler !

  #BugünGünlerdenAksiyon
  Gözleri Kahve Kokan Yarim;
  Seni Seviyorum...


  Buğu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş